„Prinţul” Adrian Cristea nu a mai suportat şi a răbufnit: „E o prostie aşa ceva, de domeniul fantatiscului!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 1.06.2023, 20:54

Adrian Cristea a răbufnit

Adrian Cristea / Instagram

„Prinţul” Adrian Cristea nu a mai suportat şi a răbufnit când a văzut că CFR Cluj, deşi a terminat pe locul 3, poate rata cupele. CFR Cluj se luptă cu FC U Craiova pentru ultimul loc în Conference League.

Adrian Cristea a spus că nu i se pare normal ca o echipă care termină pe locul 3 să piardă locul de cupele europene în defavoarea uneia din playout.

„Prinţul” Adrian Cristea nu a mai suportat şi a răbufnit

”E o anomalie, e o prostie aşa ceva! Te chinui un an să termini pe locul 3, iar apoi joci cu o echipă din play-out! E de domeniul fantasticului, nu e meritoriu. Să zicem că în seara asta câştigă FC U Craiova, e normal să joace în Europa? Iese din primul tur, apoi ne plângem că nu facem puncte pentru România.

Doar într-un singur meci joci locul de Europa? CFR a terminat pe poziţia a 3-a, ce vrei mai mult de atât?”, a spus Adrian Cristea la primasport.ro.

Adrian Cristea i-a ironizat pe jucătorii de la FCSB, după umilinţa cu Rapid: „Mulţi au fost în probe!”

Adrian Cristea i-a ironizat pe jucătorii de la FCSB, după umilinţa cu Rapid. „Prinţul” a avut o reacţie acidă după ce echipa lui Gigi Becali a suferit cea mai drastică înfrângere, pe teren propriu, în faţa rivalei din Giuleşti. Roş-albaştrii au cedat cu 1-5 în derby-ul din ultima etapă a play-off-ului Ligii 1.

Fostul mijlocaş de la Steaua şi Dinamo s-a amuzat de prestaţia echipei antrenate de Elias Charalambous. Meciul nu mai avea nicio miză pentru FCSB, care ratase câştigarea titlului pe terenul Farului. Nici Rapid nu mai putea urca în clasament şi a rămas pe locul 5 după succesul istoric.

Cristea e convins că, după ce au picat „testul”, mulţi dintre titularii din FCSB – Rapid vor pleca de la echipă.

Florinel Coman a vrut pentru el. La FCSB, văzând şi meciul, aveam un sentiment de degringoladă. Şi cu plecări, sosiri. Chiar glumeam înainte de meci, cred că mulţi au fost în probe. Îşi jucau ultima şansă„, a declarat Adrian Cristea pentru primasport.ro.

Rapid a avut un start incredibil pe Arena Naţională, într-un meci fără nici o miză. Giuleştenii au deschis scorul prin Luckassen, în minutul 7. Zece minute mai târziu Pănoiu a şutat de la marginea careului, balonul a fost deviat şi a intrat în plasă, pentru 2-0. În minutul 26 a înscris şi Paul Iacob, iar la pauză era 3-0 pentru Rapid. În minutul 34 partida a fost întreruptă în două rânduri, pentru câte două minute, după ce galeria FCSB-ului a aruncat cu torţe în teren şi a avut scandări rasiste la adresa echipei adverse.

La începutul reprizei secunde FCSB a efectuat patru schimbări, iar unul dintre jucătorii nou intraţi a redus din diferenţă. Octavian Popescu a marcat în minutul 58 şi a fost eliminat în minutul 63, după ce l-a lovit pe Funsho Bamgboye. Atacantul nigerian a reuşit apoi o dublă, în minutele 68 şi 79, ducând scorul la 5-1. FCSB a încheiat campionatul pe locul secund, cu 46 de puncte, în timp ce Rapid ocupă locul 5 în play-off, cu 38 de puncte.

10:40 „Dacă mi-ar da 35.000 de euro, tot aş zice nu!” Fostul campion cu FCSB îl refuză categoric pe Gigi Becali 10:19 Marius Lăcătuş, semnal de alarmă pentru CSA Steaua! Mesaj categoric despre situaţia echipei: „Fanii vor fi alături de FCSB!” 10:02 Marius Şumudică, anunţ despre gafa de proporţii făcută de Ianis Hagi înainte de EURO 2024: „Nu ştiu de cine a fost sfătuit” 9:55 Finală de vis la turneul de la Madrid! Iga Swiatek şi Aryna Sabalenka se vor lupta pentru trofeu 9:43 „Vor dispărea în mediocritate şi Max Verstappen va pleca!” Fratele lui Michael Schumacher anunţă dezastrul la Red Bull 9:36 Afacerea de lux cu care Ionuţ Chirilă a dat lovitura! Cristi Borcea i-a devenit client: „Vând foarte scump!” 9:09 „Ar fi putut juca la Bayern, cu Real Madrid!” Fanii îl cer pe Radu Drăguşin titular, după ce a fost din nou „uitat” pe bancă 8:55 Foto„De ce nu bei apă?” Gabi Tamaş, reacţie savuroasă din numai patru cuvinte! Dezvăluiri despre perioada în care juca în Anglia 8:45 Cum ar putea arăta primul 11 de la FCSB, în Champions League! Numele surpriză propus de la Rapid de Basarab Panduru 8:31 „Anchete în stilul Bulibașa!” Mircea Sandu a auzit acuzațiile lui Mircea Lucescu și a izbucnit nervos: „Perversitatea asta…” Vezi toate știrile