Închide meniul
EXCLUSIV

Vadim Rață, declarație sinceră despre ceea ce se întâmplă la FCSB: „Toată lumea știe că el conducea tot!”

Cosmin Olteanu Publicat: 8 ianuarie 2023, 16:42

Comentarii
Vadim Rață, declarație sinceră despre ceea ce se întâmplă la FCSB: Toată lumea știe că el conducea tot!”

Vadim Rață, într-unul dintre puținele meciuri pentru FCSB / Hepta

Vadim Rață, declarație sinceră, în exclusivitate pentru Antena Sport, despre ceea ce se întâmplă la FCSB!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Vadim Rață a fost transferat de FCSB în vara anului trecut de la FC Voluntari, însă nu a rezistat nici o lună la formația bucureșteană. Gigi Becali s-a declarat dezamăgit de prestațiile pe care Vadim Rață le-a avut în cele 62 de minute bifate, în trei partide pentru FCSB, motiv pentru care a cerut ca acesta să fie îndepărtat de la echipă.

Vadim Rață, declarație sinceră despre ceea ce se întâmplă la FCSB

Vadim Rață susține că nu este afectat de despărțirea timpurie de FCSB, fiind obișnuit ca iarna să plece în cantonament cu echipe diferite.

„Deja nu mai știu a câta oară sunt iarna în Turcia cu echipe diferite, anul ăsta am prins un timp foarte frumos.

Poți să mănânci mult mai sănătos (n.r. în Turcia)… acasă, ce îți mai pregătește nevasta… aici îți alegi singurel ce vrei… mai multă salată.

Reclamă
Reclamă

Mi-am luat o carte cu mine, unde am citit un interviu de al lui Luis Enrique și el zicea în cartea aia… e sensul vieții… cum să înțelegi sensul vietii.

Mama mai tot timpul îmi zicea niciodata să nu mă las bătut… mama îmi dădea tot timpul sfaturi”, a declarat Vadim Rață, în exclusivitate, pentru Antena Sport.

Vadim Rață: „Toată lumea știe că acolo el conducea tot!”

Totodată, fotbalistul, în vârstă de 29 de ani, spune că, în perioada în care se afla la FCSB, Nicolae Dică era cel care decidea totul la echipă.

Reclamă

„Toată lumea știe că acolo Mihai Pintilii conducea tot… Cât am fost eu acolo, era domnul Dică antrenor și el făcea tot”, a mai spus Vadim Rață.

În prezent, Vadim Rață se află la FC Voluntari, echipă aflată pe locul 8 din Liga 1, cu 26 de puncte obținute după 21 de meciuri jucate.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:58
Legenda Craiovei l-a distrus pe Filipe Coelho, după eșecul de la Atena: „Bagă-l, Mister, pe Nsimba! Mesajul a fost clar”
0:53
Andrei Rațiu și Bogdan Racovițan, calificați în optimile Conference League. Victorii pentru Rayo și Rakow
0:47
Răzvan Marin, mesaj pentru Universitatea Craiova după victoria cu AEK Atena: „Să aibă baftă în campionat”
0:38
Filipe Coelho, fără cuvinte după AEK – Univ. Craiova 3-2: „Nu pot explica. Nu meritam asta”
0:36
Ștefan Baiaram, acuzații dure după ce Univ. Craiova a fost eliminată dramatic din Conference League: „A tras cu ei”
0:27
Alexandru Cicâldău, devastat după ratarea calificării în play-off: „O seară neagră”
1 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 2 Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine” 3 Fostul mijlocaș de la CFR Cluj și FCSB a ajuns să spele mașini de lux la 33 de ani: „Băi, cine ți-a dat ideea asta?” 4 Internaţionalul Mario Pineida a fost asasinat! Mama fotbalistului a fost şi ea atacată 5 Ajuns în vârful carierei în Serie A, românul îşi reziliază contractul. De ce clubul renunţă la el 6 Vin banii la CFR! Transferul se face astăzi: jucătorul face vizita medicală şi semnează
Citește și