Sepsi a promovat în Liga 1! În ultima etapă, Sepsi a făcut 1-1 cu Chindia Târgovişte, iar Voluntari a învins-o cu 4-2 pe Steaua, în deplasare.
Covăsnenii au promovat deoarece au terminat sezonul regular pe o poziţie superioară lui Voluntari, 2 faţă de 5.
Sepsi revine în Liga 1, după doar un an petrecut în Liga a 2-a
Sepsi revine astfel în Liga 1, după doar un sezon în care a evoluat în Liga a 2-a. Acesta era şi obiectivul covăsnenilor, revenirea imediată în Liga 1.
Heras a deschis scorul pentru gazde, în minutul 56, în timp ce oaspeţii au egalat în minutul 77, prin Doumtsios.
Voluntari s-a impus fără drept de apel cu Steaua, în Ghencea, dar a fost insuficient pentru ca ilfovenii să promoveze direct. Ei vor merge la baraj, alături de Chindia, având în vedere că Steaua nu are drept de promovare în Liga 1.
- Daniel Oprița și-a stabilit prioritatea din această vară! În ce condiții va continua pe banca Stelei
- Adrian Mititelu a dezvăluit când anunţă toate detaliile despre revenirea lui FCU Craiova
- Fostul jucător de la FCSB, gata de marea trădare! A fost surprins la sediul clubului marii rivale
- Dorinel Munteanu a semnat cu noua echipă: “Am acceptat fără ezitare”
- Surpriză! Mihai Pintilii are 3 variante pe masă după ce a refuzat să revină la FCSB
































