Erling Haaland, asaltat de un suporter al lui Manchester City! Reacţia fabuloasă a starului norvegian

De Viviana Moraru
Publicat: 27.08.2023, 18:29

Erling Haaland, asaltat de un suporter al lui Manchester City

Erling Haaland, luat prin surprindere de un fan/ Profimedia

Erling Haaland a fost asaltat de către un suporter al lui Manchester City, în duelul din ultima etapă cu Sheffield. Un fan al „cetăţenilor” a sărit direct în spatele atacantului norvegian, care nu a fost deranjat de gestul acestuia.

Erling Haaland a marcat un gol în victoria cu 2-1 a lui Manchester City, în duelul cu Sheffield. Atacantul norvegian a mai ratat şi un penalty, în partida din etapa a treia a noului sezon de Premier League.

În minutul 63, Erling Haaland a deschis scorul în duelul cu Sheffield. Atacantul norvegian a punctat cu o lovitură de cap imparabilă, din centrarea lui Jack Grealish.

După gol, Haaland a mers să se bucure în faţa fanilor lui Manchester City, însă a fost asaltat de către un fan. Bucuros de faptul că „cetăţenii” au deschis scorul, fanul a sărit direct în spatele atacantului norvegian.

Haaland nu a fost deranjat de gestul euforic al suporterului. Ba chiar mai mult, norvegianul l-a îmbrăţişat pe fan, până ca acesta să fie scos de pe teren de către stewarzi.

Până să marcheze în poarta lui Sheffield, Erling Haaland a ratat un penalty, în prima repriză, în minutul 37.

În minutul 85, Sheffield a reuşit să egaleze prin reuşita lui Bogle, însă Manchester City a luat cele trei puncte, ca urmare a golului marcat în minutul 88 de către Rodri.

În acest start de sezon, Erling Haaland a marcat eja trei goluri la Manchester City. Pe lângă reuşita din duelul cu Sheffield, starul norvegian a mai reuşit o „dublă” în prima etapă, în duelul cu Burnley.

Pep Guardiola a ţipat la Erling Haaland pe teren!

Pep Guardiola a ţipat la Erling Haaland pe teren! Imediat după ce arbitrul meciului Burnley -Manchester City a fluierat sfârşitul primei reprize, Pep Guardiola s-a dus glonţ la atacantul său şi a început să ţipe.

Pep Guardiola a oprit camera TV care îl filma, în timp ce striga la Erling Haaland.

Celălalt gol al „cetăţenilor” a fost marcat în repriza secundă, de către Rodrigo Hernandez, în minutul

Unii vor iubi intesitatea acestui gest, care ar arăta de ce este un geniu. Dar vor fi și alții care se vor întreba de ce procedează așa în fața camerelor. Am lucrat cu unul dintre cei mai impulsivi manageri din fotbal (n.r. Sir Alex Ferguson), dar ar fi făcut asta întotdeauna în vestiar”, a spus Gary Neville pentru Sky Sports.

”L-am mai văzut pe Pep când face așa cu jucătorii. Singurul scop al lui City la acest meci, cred, a fost să-l pună pe Haaland în poziție de a marca”, a declarat Jamie Carragher despre gestul lui Pep Guardiola.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

22:35 Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!” 22:33 Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1! 22:20 Anunţul lui Florin Tănase, după ce Gigi Becali i-a făcut ofertă să se întoarcă la FCSB: „Mi-aș dori să joc în Champions League” 21:48 Dan Petrescu avertizează înainte de CFR Cluj – Farul: „Stresul a rămas mai mult de partea noastră!” 21:45 Botoșani – Mioveni 1-0. Jucătorii lui Bogdan Andone au dat lovitura în prelungiri! Oaspeţii au avut un gol anulat 21:44 Record de asistenţă pentru Dinamo la meciul de baraj cu Csikszereda! Câte bilete s-au vândut pentru partida tur 21:22 Elisabeta Lipă cere răbdare cu Simona Halep: „Numai în situaţia ei să nu fii! A dat dovadă de o ambiţie de fier!” 21:03 Gabriela Ruse s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins! Victorie de senzaţie cu Alize Cornet! 20:50 Bellator Champions Series Paris a fost în AntenaPLAY. Patrick Mix l-a învins pe Magomed Magomedov în main-event 20:38 Adrian Bumbescu, un nou atac la echipa lui Gigi Becali: „Titlul 27, adică 1”! Ce îl deranjează pe câştigătorul Cupei Campionilor Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta