US Open | Noapte de coşmar pentru românce! Ana Bogdan şi Gabriela Ruse, eliminate în primul tur. Ana Bogdan a avut un meci nebun de aproape patru ore + Probleme pentru Irina Begu

De Dragoș Vasile
Publicat: 31.08.2021, 9:06

Ana Bogdan, meci nebun de aproape patru ore la US Open

Ana Bogdan şi Gabriela Ruse, eliminate în primul tur la US Open. Ana Bogdan, învinsă după un meci de aproape patru ore

Gabriela Ruse, locul 108 mondial, a fost învinsă de sportiva cehă Marketa Vondrousova, locul 38 mondial, scor 7-5, 6-0, după o oră şi 28 de minute.

Ana Bogdan, locul 102 WTA, a fost întrecută de Rebeka Masarova, din Spania, locul 231 mondial, scor 6-7 (9/11), 7-6 (7/2), 7-6 (11/9). Meciul lui Ana Bogdan cu Masarova a durat trei ore şi 40 de minute.

În primul tur, Simona Halep a reuşit calificarea în runda secundă.

Irina Begu, cu probleme medicale, eliminată de Andrea Petkovic în primul tur la US Open

Irina Begu, locul 63 mondial, a fost învinsă de germana Andrea Petkovic, locul 68 mondial, scor 6-2, 7-6 (3), tot în primul tur la US Open.

Meciul a durat o oră şi 44 de minute. Begu a cerut time-out medical în setul doi, la scorul de 2-1, iar apoi a evoluat cu un bandaj la piciorul drept.

Calificarea în turul al doilea este recompensată cu un premiu de 115.000 de dolari şi cu 70 de puncte WTA. Jucătoarele care sunt eliminate în primul tur primesc câte 75.000 de dolari şi zece puncte fiecare.

2
22:18
Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY
2
22:15
„Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!”
2
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
2
21:50
România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore
2
21:40
Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa
2
20:53
Prima reacţie a lui Marius Şumudică, după întâlnirea de taină cu Dan Şucu: „Nu se gândește decât la binele Rapidului!”
2
20:52
Victor Piţurcă, şocat de „perla” Universităţii Craiova: „După 10 minute era sufocat. Patronul ar trebui să îşi pună întrebarea”
2
20:20
Programul complet al Marelui Premiu de la Miami (3-5 mai, AntenaPLAY)! Calificările şi cursele sunt şi pe Antena 3 CNN
2
20:18
Marius Lăcătuş a dat verdictul, după titlul câştigat de FCSB! „Fiara” ştie unde s-a făcut diferenţa