Gloria Bistriţa a fost învinsă sâmbătă, în deplasare, de liderul Gyor ETO, scor 33-18 (18-9), în etapa a IV-a din grupa A a Ligii Campionilor. Este al doilea eşec pentru Gloria.
Principalele marcatoare ale partidei au fost Fodor 8 goluri, Almeida 5, pentru Gyor, respectiv Fujita 4, Kobylinska 3, Seraficeanu 3, pentru Gloria.
Gloria Bistrița, eșec umilitor cu Gyor în Liga Campionilor
Tot sâmbătă s-au jucat şi celelalte meciuri din cadrul etapei a IV-a, iar rezultatele sunt: Borussia Dortmund – Storhamar Handball Elite 22-26, DVSC Debrecen – Team Esbjerg 29-32, Metz Handball – Buducnost Podgorica 38-18.
În primele meciuri din grupa A, Gloria a obţinut rezultatele: 29-26 cu Storhamar Handball Elite, 34-33 cu DVSC Debrecen şi 24-31 cu Metz Handball.
După patru etape, Gyor şi Metz sunt neînvinse, pe primele două locuri (8 puncte), urmate de Team Esbjerg, Storhamar şi Gloria (câte 4), DVSC Debrecen, Borussia (2), Buducnost (0).
În etapa a V-a, Gloria Bistriţa va juca pe teren propriu, în 25 octombrie, cu Team Esbjerg.
În grupa B a Ligii Campionilor joacă şi campioana CSM Bucureşti.
- Veste excelentă pentru Dinamo! Echipa va juca în Champions League
- Semnează cu CSM București, după ce a câștigat Champions League cu Metz: „Abia aștept”
- Surpriză colosală în FINAL FOUR din Liga Campionilor! Metz o învinge pe Gyor după un meci fantastic
- Elizabeth Omoregie și-a luat adio de la CSM București, după bronzul cucerit: „Mulțumesc pentru tot, România”
- „De aia eram supărată!” Crina Pintea, schimbată total după ce CSM București a cucerit bronzul la Budapesta































