Florinel Coman nu scapă de coşmarul accidentărilor din acest sezon. "Mbappe" de România a rezistat doar 10 minute în teren cu Macedonia de Nord. ”Nu mai pot, da!”, le-a transmis Coman celor de pe bancă.
Florinel Coman s-a întins pe gazon fără să fie lovit de cineva şi a solicitat îngrijiri medicale. Coman nu a mai putut continua partida şi a fost înlocuit cu Valentin Mihăilă. Florinel Coman a avut mari probleme în acest sezon la FCSB. Acesta s-a accidentat în partida cu Backa Topola şi a lipsit multe luni de pe teren.
Florinel Coman, surpriza lui Mirel Rădoi în România – Macedonia
Titularizarea lui Florinel Coman a reprezentat o adevărată surpriză pentru toată lumea.
"În momentul în care ești pe primul loc în Liga 1 și FCSB are cel mai bun atac, iar tu ai avut câteva realizări… Este o surpriză, asta e surpriza lui Rădoi.
Eu cred că s-a mers pe tripleta asta, cu Man și Tănase. Cu siguranță vom vedea o altă formulă la meciul cu Germania", a spus Ilie Dumitrescu la Digisport.
TOŢI PENTRU ROMÂNIA | Programul României la debutul în preliminariile CM 2022
Meciul cu Macedonia de Nord se va juca de la ora 21:45, pe Arena Națională, și va fi în format live text pe www.as.ro.
- 25 martie: România – Macedonia de Nord, ora 21:45 (Arena Națională)
- 28 martie: România – Germania, ora 21:45 (Arena Națională)
- 31 martie: Armenia – România, ora 19:00
- Ghinior teribil pentru Florinel Coman
- Coman a fost înlocuit cu Mihăilă
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- “Abia aştept luna martie!” Ianis Hagi, încrezător că România se va califica la World Cup 2026: “Nu există altă variantă”
- Cum au votat Mircea Lucescu și Ianis Hagi pentru Gala FIFA The Best 2025. Surpriza de pe lista selecționerului
- Dumitru Stângaciu nu mai crede în fotbalul românesc: “Din păcate, regresează! E foarte greu să ajungem la Mondial”
- “Prea mult”. Mircea Lucescu a răbufnit şi a făcut praf arbitrajul. Cele trei meciuri în care “tricolorii” au fost dezavantajaţi
- Ce au făcut turcii la stadionul pe care România întâlneşte Turcia. Mircea Lucescu: “Adâncit cu 4 metri”



























