„Ar trebui să-i fie ruşine!” Fatih Terim a izbucnit după ce a fost învins de Răzvan Lucescu: „A fost adus cel mai slab arbitru!”

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 31.03.2024, 20:52

Fatih Terim a izbucnit după ce a fost învins de Răzvan Lucescu

Fatih Terim şi Răzvan Lucescu / Colaj Hepta

Fatih Terim a izbucnit la finalul meciului Panathinaikos – PAOK, după ce a fost învins de Răzvan Lucescu. Echipa antrenată de „Împărat” a pierdut cu 2-3, în etapa a 28-a din campionatul Greciei.

PAOK a urcat provizoriu pe primul loc în Grecia, cel puţin până la meciul cu AEK Atena cu Olympiacos, din această rundă. Panathinaikos a rămas pe ultima treaptă a podiumului, la patru puncte în spatele lui PAOK.

Fatih Terim a fost scos din minţi de „centralul” partidei. A dat de pământ cu danezul Mikkel Redder, cel care a fost adus să arbitreze derby-ul care cu o miză uriaşă din lupta pentru titlu. Terim a găsit putere să îl felicite pe Răzvan Lucescu şi jucătorii pregătiţi de antrenorul român.

Felicitări adversarului. Noi am găsit ocazii, dar nu am reușit să înscriem. De obicei, eu nu vorbesc despre arbitri după meciuri. Fotbalul grecesc nu merită să aducă arbitri care nu au calitate. Ar trebui să-i fie rușine pentru că a prelungit meciul cu numai patru minute.

Nu spunem nimic despre cartonașele roșii, penalty-urile, faulturile care s-au întâmplat. Decât să vină astfel de arbitri, mai bine să nu vină deloc. Cel mai slab arbitru al Danemarcei a venit aici. Nu încerc să găsesc o scuză pentru că am pierdut astăzi. Dacă vin genul ăsta de arbitri… să nu vină deloc”, a declarat Fatih Terim la finalul meciului, potrivit sport24.gr.

Răzvan Lucescu, din nou lider în Grecia cu PAOK

PAOK a deschis scorul în duelul cu Panathinaikos încă din minutul doi, după ce a marcat Despodov. Ulterior, în minutul 29, Bernard a reuşit să egaleze pentru Panathinaikos.

Până la pauză, PAOK a preluat conducerea, după ce Thomas a reuşit să marcheze în minutul 37. Trupa lui Răzvan Lucescu a marcat din nou în minutul 90, Schwab reuşind să transforme un penalty. În prelungiri, Panathinaikos a redus din diferenţă prin Bernard.

PAOK a urcat astfel pe primul loc în Grecia, după victoria obţinută în etapa a 28-a din campionatul elen. Trupa lui Răzvan Lucescu a acumulat 63 de puncte, fiind cu un punct peste ocupanta locului secund, AEK Atena, care are un meci în minus disputat.

În runda următoare, PAOK va primi vizita celor de la Lamia, fiind favorită certă. La patru zile distanţă după acest meci, trupa lui Răzvan Lucescu va disputa derby-ul pentru primul loc cu AEK Atena.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

16
22:37
VIDEOStatuie pentru Kylian Mbappe, înainte de EURO 2024! Cum arată „sosia” superstarului care și-a anunțat plecarea de la PSG
16
22:33
Cum pregăteşte Răzvan Lucescu finala campionatului Aris – PAOK (duminică, 20:00, AntenaPLAY). Mesaj de luptă: „Încă o provocare!”
16
22:11
„Foarte urât!” Andrea Compagno a reacționat, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a. Mesaj direct pentru Adrian Mititelu
16
22:00
Didier Deschamps a anunțat lotul Franței pentru EURO 2024! Jucătorii care vor străluci lângă Kylian Mbappe
16
21:49
Adi Popa şi Gheorghe Mustaţă, scandal în direct din cauza „războiului” CSA Steaua – FCSB: „Nu mă interesează justiţia pe mine!”
16
21:28
BREAKING NEWSLiviu Bocciu va fi eliberat din închisoare! Anunțul momentului pentru fanii Rapidului
16
21:19
VideoReportaj special de la Imola! Omagiu pentru Ayrton Senna, din locul în care legenda Formulei 1 şi-a pierdut viaţa. EXCLUSIV
16
21:06
„Mă apăr singur!” Replica lui Florin Talpan, după ce Ilie Năstase a acuzat că îl va da în judecată
16
20:48
Andrea Compagno a văzut lista atacanților doriți de Gigi Becali și a reacționat imediat. A spus cine l-ar putea înlocui la FCSB
16
20:15
FotoCât de frumoasă este cea mai bogată româncă! Afacerea cu care a dat lovitura şi care a ajutat-o să adune o avere fabuloasă

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta