Cosmin Olăroiu face legea la arabi! O nouă victorie importantă pentru echipa românului. Al-Sharjah, în lupta pentru titlu

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 8.01.2022, 23:13

Cosmin Olăroiu, tentat să devină selecţionerul României

Cosmin Olăroiu, în timpul unui meci / ImagineChina / Stringer via Hepta

Cosmin Olăroiu şi Al-Sharjah, formația antrenată de tehnicianul român intră serios în lupta pentru titlu în Emiratele Arabe Unite. Al-Sharjah a bătut cu 2-0 liderul campionatului, Al-Ain, în etapa 13, și a ajuns pe locul doi în clasament.

Cosmin Olăroiu face legea la arabi

Elevii lui Cosmin Olăroiu au deschis scorul devreme, în minutul 11, prin Caio care a profitat de assistul lui Meloni, iar doar șapte minute mai târziu, Luanzinho a dublat avantajul lui Al-Sharjah. ”Lucrurile au mers așa cum ne-am dorit. Am reușit să facem o primă repriză excelentă, să obținem un avantaj în fața unei echipe extrem de bune, de valoroase. În repriza a doua am menținut rezultatul chiar dacă am avut puțin de suferit, multe probleme fizice la jucători reveniți după boală care nu erau la sută la sută din punct de vedere fizic. Cel mai important este că am obținut o victorie importantă. Regretul meu este în continuare legat de meciul cu Emirates”, a spus Cosmin Olăroiu la finalul meciului.

În urma acestei victorii, formaţia lui Cosmin Olăroiu, Al-Sharjah, a urcat pe locul doi al clasamentului din Emiratele Arabe Unite şi a intrat în lupta pentru titlu. Este la 6 puncte în spatele liderului clasamentului pe care tocmai l-a învins.

Victorie şi pentru echipa lui Daniel Isăilă

Şi pentru echipa antrenată de un alt român, Daniel Isăilă, a învins în ultima etapă din Emiratele Arabe Unite. Bani Yas s-a impus în deplasare cu Ittihad Kalba, scor 3-1. Bani Yas a deschis scorul în minutul 2, prin Alhammadi, și și-a dublat avantajul în minutul 25, prin Thelin. Gazdele au redus in diferență în minutul 63, prin Mlapa, însă Bani Yas a dat lovitura finală în minutul 70, prin același Alhammadi.

22:15 LIVE VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! A doua sesiune de antrenamente este ACUM în AntenaPLAY 21:59 Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu 21:29 România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori 21:27 OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA 21:08 Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko 21:01 FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!” 20:52 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi 20:28 „Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea 20:12 VideoOlaru a primit cel mai emoţionant mesaj de la mama sa: „Am o latură mai sensibilă!” Anunţ uriaş: „Vreau titlul şi anul viitor” 19:49 „E o problemă! Sunt trist!” Daniel Pancu, verdict despre situația de la Rapid! Ce a spus despre comunicatul lui Dan Șucu Vezi toate știrile