Închide meniul

Prima reacție a celor de la Poli Iași, după ce Rednic l-a sunat pe Gigi Becali pentru Gnohere

Valentin Pîrcălabu Publicat: 13 mai 2020, 4:58

Comentarii
Prima reacție a celor de la Poli Iași, după ce Rednic l-a sunat pe Gigi Becali pentru Gnohere

Harlem Gnohere este dorit de Mircea Rednic la Iași

Rednic l-a întrebat pe Becali cât costă Gnohere. Patronul FCSB n-a stat pe gânduri și i-a transmis cât costă francezul de care vrea să scape în această vară. Președintele celor de la Iași, Ciprian Paraschiv, a confirmat interesul lui Rednic pentru Gnohere.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În discuția purtată cu Mircea privind bunul mers al lucrurilor din dealul Copoului, s-a menționat și numele lui Harlem Gnohere. Este un jucător bun pentru campionatul nostru, dar la acest moment Iașiul nu își permite să ofere acea sumă de transfer.

Suntem o echipă din play-out care în acest moment caută să își asigure echilibrul financiar”, a spus Ciprian Paraschiv pentru Digisport.

Gnohere a fost trimis în șomaj tehnic de Gigi Becali

Harlem Gnohere este unul dintre cei șase jucători trimiși în șomaj tehnic de GIgi Becali. Gnohere are un salariu de 15 mii de euro pe lună la FCSB și acuză că nu a avut ocazia de a negocia atunci când Becali a decis să taie salariile cu 50%. De asemenea, atacantul francez mai are contract cu FCSB până în 2021. În iarnă, Harlem Gnohere a fost aproape să fie transferat la Al Ahly Cairo pentru 800.000 de euro, iar acum câțiva ani a avut ofertă de 4 milioane de dolari din zona arabă. ”Bizonul” are 6 goluri în actuala stagiune şi o pasă decisivă. A jucat însă doar 807 minute în Liga 1 şi alte 74 de minute în preliminariile UEFA Europa League.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:41
Ratare uluitoare în Conference League. Un jucător căzut la pământ a blocat un gol iminent al coechipierului său
11:14
Alexandru Creţu, devastat după eliminarea dramatică a Universităţii Craiova: “Mă simt ca ultimul…”
11:11
FIFA a luat decizia după ce a anulat finala pentru bronz a naționalei lui Cosmin Olăroiu. Ce se va întâmpla
10:53
Minnesota Timberwolves va retrage tricoul lui Kevin Garnett
10:21
Mesajul Universității Craiova după eliminarea dramatică din Conference League: “Un vis superb”
10:13
Veste importantă pentru David Popovici! Bazinele de înot de la Lia Manoliu vor fi modernizate
1 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 2 Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine” 3 Fostul mijlocaș de la CFR Cluj și FCSB a ajuns să spele mașini de lux la 33 de ani: „Băi, cine ți-a dat ideea asta?” 4 Internaţionalul Mario Pineida a fost asasinat! Mama fotbalistului a fost şi ea atacată 5 Dinamo a început negocierile pentru prima mutare a iernii. Anunțul lui Andrei Nicolescu: „Avem un atu în plus” 6 Ajuns în vârful carierei în Serie A, românul îşi reziliază contractul. De ce clubul renunţă la el
Citește și