Răzvan Lucescu şi Alexandru Mitriţă, în sferturile Conference League după Gent – PAOK 1-2. Performanţă uriaşă pentru români. Succes cu repetiţie pentru Lucescu Jr: „Vrem să dominăm în turneele în care jucăm!”

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 18.03.2022, 0:24

Răzvan Lucescu şi Alexandru Mitriţă

Răzvan Lucescu şi Alexandru Mitriţă s-au calificat în sferturile de finală ale Conference League

Profimediaimages

Crespo (20) şi Augusto (77) au marcat golurile grecilor, reuşit gazdelor fiind semnată de Depoitre (40). Alexandru Mitriţă a intrat pe teren, în minutul 85, în locul lui Schwab.

Performanţă uriaşă pentru Răzvan Lucescu şi Alexandru Mitriţă. PAOK, în sferturile Conference League

În tur, scorul a fost de 1-0 pentru PAOK. Cu o dublă victorie, Răzvan Lucescu va fi pe bancă într-un nou meci din sferturile de finală ale unei competiţii europene. Şi-a egalat performanţa obţinută în urmă cu 16 ani, când a scris istorie cu Rapid. Giuleştenii au avut o „dublă” de senzaţie cu Steaua. Roş-albaştrii au acces în turul următor după două remize, 1-1 şi 0-0.

Dacă suntem aici, atunci am meritat să ne calificăm. Psihologia face parte din meseria mea, dincolo de abordarea tactică. Este important să fim mai buni pe partea de mentalitate. Vrem să dominăm în turneele în care jucăm. În Europa, este logic să găsim echipe cu caracteristici mai puternice. Important e cum răspundem„, a reacţionat Răzvan Lucescu imediat după meci, potrivit sport24.gr.

Bodo/Glimt, Olympique Marseille, PSV, Leicester, AS Roma, Feyenoord şi Slavia Praga sunt celelalte echipe care au rămas în Conference League şi care se luptă cu PAOK pentru câştigarea trofeului.

Tragerea la sorţi a meciurilor din sferturi şi semifinale va avea loc vineri, de la ora 16.00, la Nyon. Sferturile au loc la 7 şi 14 aprilie, semifinalele, la 28 aprilie şi 5 mai, iar finala, la 25 mai, la Tirana.

Ajunge FCSB în grupele UEFA Champions League?

0:29

Thomas Muller şi-a anunţat retragerea din naţională, după ce Germania a fost eliminată de la EURO 2024! Mesajul ferm transmis

0:18

Kylian Mbappe a ieşit de pe teren înainte de a se încheia meciul cu Portugalia! Starul francez, înlocuit cu Barcola

23:55 5 iul.

Adrian Mititelu, discurs incendiar de 30 de minute! Îndemn războinic pentru Becali şi Rotaru: „Fraţilor, cereţi ce vreţi!”

23:50 5 iul.

Franţa a învins Portugalia la loviturile de departajare şi s-a calificat în semifinalele EURO 2024! Ronaldo a părăsit competiţia!

23:43 5 iul.

Jannik Sinner, calificare de senzaţie în optimile de la Wimbledon după o oră şi jumătate de joc! Emma Răducanu e şi ea în optimi

23:41 5 iul.

„Dureros!” Julian Nagelsmann, la pământ după ce Germania a fost eliminată de la EURO 2024! Concluziile după meciul cu Spania

1 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu al Austriei! Marea cursă va fi duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45)s 2 FotoValentin Mihăilă a semnat chiar din cantonamentul României! Contract pe trei sezoane şi un salariu uriaşs 3 VIDEOGeorge Russell a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei! Verstappen, penalizat cu 10 secunde după ce s-a atins cu Norriss 4 România – Olanda 0-3, în optimi la EURO 2024. Naţionala României, OUT de la EURO 2024. „Tricolorii” au luptat admirabils 5 FotoReacţia imediată a iubitei lui Valentin Mihăilă, după ce internaţionalul român şi-a decis viitorul. Ami îi e alături la EURO 2024s 6 VIDEOGabriel Bortoleto a câştigat cursa de Formula 2 din Austria, LIVE în AntenaPLAY! Victorie uriaşă pentru brazilians