Reacţia lui Fatih Terim, după partida magică făcută de Olimpiu Moruţan şi Cicâldău. De ce l-a scos pe fostul jucător al Universităţii Craiova la pauză: „Avea probleme cu stomacul”

De Antena Sport
Publicat: 29.08.2021, 22:55

Olimpiu Moruţan a primit veşti excelente. Când poate debuta la Galatasaray

De ce au rămas, de fapt, Olimpiu Moruţan şi Alex Cicâldău fără antrenor

Twitter Galatasaray Istanbul

Olimpiu Moruţan şi Alexandru Cicâldău au făcut show. La debutul la Galatasaray, Moruţan a dat o pasă de gol şi făcut faza golului doi marcat de echipa sa. Din păcate pentru Moruţan şi Cicâldău, Galatasaray a reuşit doar o remiză şla Kasimpaşa, scor 2-2.

Alexandru Cicâldău a fost schimbat la pauză, în timp ce Olimpiu Moruţan a ieşit minutul 73. La finalul partidei, Fatih Terim a explicat de ce l-a schimbat la pauză pe Cicâldău.

Reacţia lui Fatih Terim, după partida magică făcută de Olimpiu Moruţan şi Cicâldău

În prima repriză, când am fost mai bine din punct de vedere fizic, 2-0 a fost un rezultat prea mic. Puteam să avem 4-0 sau 5-0. Am avut ocazii foarte clare de a marca, dar asta nu s-a întâmplat și am primit noi gol înainte de pauză. În prima repriză, Galatasaray a jucat foarte bine.

La 2-1, adversarul mereu speră. Apoi am făcut o greșeală clasică și am primit din nou gol. Meciul nu ar fi trebuit să ajungă aici. După prima repriză, după șansele avute, trebuia să mai înscriem un gol și să fim liniștiți. Trebuia să luăm 3 puncte.

Cicâldău e omul cel mai important al nostru care face legătură cu ofensiva. L-am înlocuit pentru că avea probleme cu stomacul„, a spus Fatih Terim după partida de vis făcută de cei doi români.

Olimpiu Moruţan, idol la Istanbul! A fost one-man show la debutul la Galatasaray

Olimpiu Moruţan l-a impresionat pe Fatih Terim la debutul la Galatasaray. Marele antrenor l-a titularizat în deplasarea cu Kasimpasa, iar mijlocaşul a fost one-man show. În minutul 32, şi-a umilit doi adversari şi i-a pasat decisiv lui Alexandru Cicâldău, care a deschis scorul şi a ajuns la cota 2 în actualul sezon.

După ce a reuşit prima pasă de gol, Moruţan a contribuit şi la al doilea gol al lui Galatasaray. Mijlocaşul a recuperat mingea la marginea careului advers şi l-a încercat pe portarul advers cu o „torpilă”. Goalkeeper-ul a respins în faţă, iar mingea a ajuns la Kerem Akturkoglu, care a dus scorul la 2-0. Până la urmă, Galatasaray a fost egalată.

11:34 „E numărul 1 de departe” Marius Șumudică știe cine trebuie să apere poarta României la EURO! Mesaj direct pentru Edi Iordănescu 11:05 Sporting – Portimonense LIVE VIDEO în AntenaPLAY (20:00)! Boavista – Gil Vicente se joacă de la 17:30. Spectacol în Liga Portugal 11:03 „Instanța spune că e primul titlu al FCSB-ului!” Ce a spus Adi Popa despre șansele ca echipa lui Gigi Becali să revină în Ghencea 10:38 Leeds – Southampton LIVE VIDEO în AntenaPLAY (14:30). „Păunii”, la ultima șansă pentru promovarea directă în Premier League 10:33 U Cluj – Dinamo, 20:00, LIVE TEXT. „Câinii”, obligați să câștige pentru a mai spera la salvarea de la retrogradare 10:06 „Aștept să îmi termin contractul” Daniel Oprița vrea să plece de la CSA Steaua! Cu ce echipe negociază 9:56 FotoGabi Tamaș și-a dezvăluit „rețeta pentru mahmureală”. Tactica prin care reușea să se pună rapid pe picioare 9:44 „Ce interes după acest meci?” Mihai Popescu, mesaj despre transferul la FCSB după 1-4 cu Sepsi! S-a prăbușit și a răspuns sincer 9:25 Anghel Iordănescu împlinește 74 de ani. Mesaj plin de emoție primit de la Edi Iordănescu: „Tată și cel mai bun prieten!” 9:17 „Nu mai vorbiți că sunt dinamovist” Mircea Rednic a răbufnit după a primit o întrebare legată de Dinamo! Vezi toate știrile