FCSB – CFR Cluj 3-3 | Iulian Cristea, erou „pe întuneric”: „Nu am văzut că e gol, pe mine mă durea capul”. Avertisment pentru Dinamo: „Ne dorim să câștigăm ca în tur!”

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 23.01.2022, 22:35

Andrei Miron a plecat de la FCSB

Andrei Miron a fost prezentat la Hapoel Haifa

Andrei Miron a semnat cu Hapoel Haifa după despărţirea de FCSB / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Jucătorii lui Dan Petrescu aveau opt meciuri la rând fără gol primit, dar au fost egalați în minutul 90+4. Iulian Cristea i-a făcut să rateze șansa de a se distanța la 13 puncte de FCSB.

Iulian Cristea, dezamăgit după FCSB – CFR Cluj 3-3

Am o lovitură la cap nu e foarte gravă, pentru asta muncim, să egalăm, să aducem puncte. Din nefericire, am luat un singur punct. Din păcate nu am văzut…mi-au zis colegii că e gol, e gol, pe mine mă durea capul. E bine că am marcat. Simțeam o durere foarte mare la cap și am văzut pe mănușă că am sânge. Colegii mi-au spus că am dat gol.

Nu ne-a trimis antrenorul pe toți, am urcat la încă vreo două faze. Eu am văzut spațiul liber, am zis că e ultima fază și că trebuie să egalăm.

Știm că CFR e o echipă bună, că are apărare bună. Eu zic că în seara asta am pierdut două puncte, am luat goluri pe greșeli ale noastre. Sunt 10 puncte, mai sunt meciuri, dacă continuăm să muncim… i-am dominat, am făcut un meci agresiv, ei nu au reușit să joace nimic. Noi le-am dat două goluri„, a declarat Iulian Cristea după FCSB – CFR Cluj 3-3.

Pentru FCSB urmează un nou meci „de foc”. Echipa lui Toni Petrea are deplasare în Ștefan cel Mare cu Dinamo. Cristea i-a anunțat pe fani că își dorește să se repete scorul „fluviu” din tur, când echipa lui s-a impus cu 6-0.

Fanii să aștepte că vom da totul pe teren. Ne dorim foarte mult să câștigăm, ca în tur, dacă se poate. Dacă jucam pe Arena Națională era un teren bun, dar sperăm să câștigăm și să aducem trei puncte„, a precizat fundașul de la FCSB.

Echipa lui Toni Petrea a condus cu 1-0, după eurogolul lui Octavian Popescu (24), dar rivalii au intrat în avantaj la pauză după „dubla” lui Gabriel Debeljuh (36, 40). Vali Gheorghe a făcut 2-2 în minutul 71 însă nu s-a putut bucura prea mult, pentru că a înscris și Alex Chipciu (77). Iulian Cristea a stabilit rezultatul final, în minutul 90+4, iar FCSB rămâne la 10 puncte în spatele lui CFR Cluj.

5
23:22
CFR – Rapid 3-2. Victorie pentru Dan Petrescu la revenirea în Gruia! Giuleștenii continuă seria dezastruoasă
5
23:07
„E disperat, îl cunosc!” Marius Șumudică, mesaj direct despre revenirea lui Mircea Lucescu la Rapid!
5
23:05
VIDEOSporting a câștigat titlul în Liga Portugal! Trupa lui Ruben Amorim, campioană cu două etape înainte de finalul sezonului
5
22:31
„Nu se mai aude nimic de el!” Victor Pițurcă l-a făcut praf pe Adrian Mazilu! Fostul selecționer nu s-a ferit de cuvinte
5
22:24
Bayer Leverkusen e de neoprit! A egalat un record vechi de 59 de ani, după ce a „distrus-o” pe Frankfurt
5
21:44
Singurul mesaj afișat de fanii de la Rapid, la meciul cu CFR Cluj! Ce le-au transmis jucătorilor
5
21:34
Marius Șumudică și-a pierdut răbdarea! Cât timp mai are la dispoziție Dan Șucu să-l aducă la Rapid: „Până atunci mai aștept!”
5
21:16
Dan Petrescu, primă uriașă la CFR Cluj după doar 3 meciuri! Modul prin care „Bursucul” își poate umple conturile