FCSB – Universitatea Craiova 4-1 | Olimpiu Moruţan, savuros: „Am jucat mai slab ca să mă lase nea Gigi mai ieftin!” Mijlocaşul l-a dat de gol pe Becali: „Ştie mai bine pe cine să bage”

De Dragoș Vasile
Publicat: 25.07.2021, 23:55

Olimpiu Moruţan

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Olimpiu Moruţan, prima reacţie după FCSB – Universitatea Craiova 4-1

Mijlocaşul a deschis scorul în minutul 7, iar golul este unul de pus în ramă. Cu gândul la Galatasaray, Moruţan a trimis o torpilă de la 30 de metri la care Mirko Pigliacelli nu a avut replică.

Imediat după fluierul final, fotbalistul roş-albaştrilor a oferit un interviu cu zâmbetul pe buze. Acesta a vorbit despre criticile lui Gigi Becali, dar şi despre psoibilul transfer în Turcia.

„Un gol foarte frumos. Ştiu ce pot, ştiu ce fan la antrenament. Am început mai prost, dar mă bucur că m-am motivat şi am făcut un meci bun. Dacă nu venea golul, eu ştiam ce trebuie să fac. Domnul Gigi ştie mai bine pe cine să bage.

Criticile m-au încurajat. M-aş bucura foarte tare. Am jucat primele meciuri mai slab ca să mă lase nenea Gigi mai ieftin. Avem un moral bun. Vedem ce o să fie pe viitor”, a declarat Olimpiu Moruţan la Digi Sport.

FCSB – Universitatea Craiova 4-1 | Spectacol total pe Arena Naţională! „Perlele” lui Gigi Becali s-au întrecut în execuţii superbe

FCSB a făcut spectacol pe Arena Naţională în derby-ul cu Universitatea Craiova. Roş-albaştrii au câştigat la scor, 4-1.

Derby-ul de pe Arena Naţională a început tare. Olimpiu Moruţan a deschis scorul, în minutul 7, cu o „torpilă” de la aproape 30 de metri. Octavian Popescu a majorat avantajul după doar 9 minute. Acesta a marcat din pasa lui Andrei Cordea.

Spre finalul primei reprize, Andrei Cordea a dus scorul la 3-0 cu o nouă execuţie superbă. Acesta este al doilea meci consecutiv în care tânărul fotbalist înscrie pentru FCSB.

În repriza secundă, Mateiu şi-a băgat mingea în propria poartă, în minutul 60, iar Markovic a închis tabela, cu un gol venit după ce s-a distrat cu defensiva adversară.

În urma acestui rezultat, FCSB a urcat pe locul 3 în Liga 1, cu 4 puncte. De cealaltă parte, Universitatea Craiova rămâne pe locul 10, cu 3 puncte.

Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

14:37

VIDEOVerstappen, cel mai rapid în ultimul antrenament din Marele Premiu al Belgiei! Calificările, pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY, 16:45

14:27

Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş s-au calificat în semifinale la dublu vâsle feminin, la Jocurile Olimpice 2024

14:16

„Nu trebuie deranjat, vrem o medalie!” Camelia Potec, ultimele detalii înainte ca David Popovici să debuteze la Jocurile Olimpice

14:03

Sepsi – Dinamo, LIVE TEXT, 22:00! „Câinii”, fără victorie la Sfântu Gheorghe de cinci ani! Echipele probabile

13:40

LIVE SCOREIrina Begu – Iga Swiatek şi Ana Bogdan – Jasmine Paolini, ACUM. Meciuri de foc la Jocurile Olimpice 2024

13:10

Marian Florian Enache şi Andrei Sebastian Cornea, în semifinalele probei de dublu vâsle masculin, la Jocurile Olimpice 2024

1 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!”s 2 FotoScoţienii anunţă că Ianis Hagi s-a înţeles că noua echipă: „Este clar!” Salariul uriaş pe care îl va aveas 3 FotoGeorgina Rodriguez a încins internetul alături de Cristiano Ronaldo. Imaginea virală cu cei dois 4 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Ungariei! Cursa e duminică, de la ora 15:45, pe Antena 1 şi în AntenaPLAYs 5 FotoKira Hagi, mesaj emoţionant la 10 zile de la nunta lui Ianis Hagi: „Puterea unui ‘pentru totdeauna’ rostit în şoaptă!”s 6 FotoNeymar a devenit tată pentru a treia oară! Helena s-a născut la începutul acestei lunis

Horoscopul lunii august 2024. Nativii sunt tot mai dornici să-și găsească marea dragoste

Zodii norocoase care pot experimenta abundență financiară pe 27 iulie 2024. Conturile lor vor crește considerabil