Închide meniul

Momente de panică pentru un coechipier de-al lui Ianis Hagi. Mașina i-a fost incendiată în timpul meciului României

Iulian Focșăneanu Publicat: 5 septembrie 2020, 12:33 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:37

Comentarii

BBC informează că incidentul a avut loc în jurul orei 22:00 și au fost mobilizate trei mașini de pompieri. Din fericire, nimeni nu a fost rănit.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mașina lui Allan McGregor, făcută scrum

Portarul de 38 de ani a asistat la stingerea incendiului. Acum, poliția efectuează cercetări și există suspiciuni că a fost vorba de un piroman. Forțele de ordine din Glasgow au cerut ajutorul posibililor martori.

O situație similară s-a petrecut și la începutul acestui an, când a luat foc mașina unui alt jucător de la Rangers, Alfredo Morelos. Polițiștii au arestat atunci un bărbat de 29 de ani.

Echipa lui Ianis Hagi este pe primul loc în campionatul Scoției. Are 5 victorii și o remiză. Mijlocașul de 21 de ani a înscris un singur gol, în succesul cu 2-0 din partida cu Hamilton.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:39
“Peste Middlesbrough!”. Giovanni Becali, declarație halucinantă după eliminarea Universității Craiova din UECL
11:45
Anthony Joshua, avantaj de 12 kg la cântarul oficial, înaintea meciului cu Jake Paul
11:41
Ratare uluitoare în Conference League. Un jucător căzut la pământ a blocat un gol iminent al coechipierului său
11:14
Alexandru Creţu, devastat după eliminarea dramatică a Universităţii Craiova: “Mă simt ca ultimul…”
11:11
FIFA a luat decizia după ce a anulat finala pentru bronz a naționalei lui Cosmin Olăroiu. Ce se va întâmpla
10:53
Minnesota Timberwolves va retrage tricoul lui Kevin Garnett
1 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 2 Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine” 3 Fostul mijlocaș de la CFR Cluj și FCSB a ajuns să spele mașini de lux la 33 de ani: „Băi, cine ți-a dat ideea asta?” 4 Internaţionalul Mario Pineida a fost asasinat! Mama fotbalistului a fost şi ea atacată 5 Dinamo a început negocierile pentru prima mutare a iernii. Anunțul lui Andrei Nicolescu: „Avem un atu în plus” 6 Ajuns în vârful carierei în Serie A, românul îşi reziliază contractul. De ce clubul renunţă la el
Citește și