Închide meniul

“Ce mesaj ați primit de la Gigi Becali?” Reacția lui Elias Charalambous. Dezvăluiri de la sărbătoarea de titlu a FCSB-ului

Iulian Focșăneanu Publicat: 4 mai 2024, 13:54

Comentarii
Ce mesaj ați primit de la Gigi Becali? Reacția lui Elias Charalambous. Dezvăluiri de la sărbătoarea de titlu a FCSB-ului

Elias Charalambous, în timpul unei conferințe de presă / AS.ro

“Ce mesaj ați primit de la Gigi Becali?” a fost întrebarea la care Elias Charalambous s-a emoționat. Antrenorul FCSB-ului a venit cu dezvăluiri din interior de la sărbătoarea de titlu a FCSB-ului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Roș-albaștrii și-au asigurat matematic trofeul după victoria cu Farul. A fost “noapte albă” la baza din Berceni, acolo unde s-a sărbătorit cu dansuri și manele.

“Ce mesaj ați primit de la Gigi Becali?” Reacția lui Elias Charalambous

Elias Charalambous a precizat că încă nu a semnat un nou contract cu FCSB, dar că se va așeza la masa negocierilor când va fi chemat de Gigi Becali.

Atmosfera de aici este fantastică. Am sărbătorit din toată inima. Pentru mine este primul titlu câștigat din postura de antrenor, va fi un moment de care îmi voi aminti toată viața!

(Reporter: Care a fost mesajul patronului Gigi Becali pentru dumneavoastră, după câștigarea titlului?) Ok, a fost fericit. Cu siguranță, este patronul, cel care a investit în această echipă. A arătat cât de fericit este. A fost important pentru noi să îl facem fericit pe cel care a dat totul pentru noi.

Reclamă
Reclamă

Noi nu am vorbit încă nimic despre viitorul meu. Nu știu când va avea loc, așteptăm momentul potrivit. Eu sunt ok, sărbătoresc titlul acum.

(Cine este campionul la dans de la FCSB?) Avem multe talente. Eu, nu, eu sunt dezastru. Dar avem mulți campioni, am fost foarte surprins. Dintre cei din staff este Pintilii, are un ritm bun. Eu nu sunt bun!“, a declarat Elias Charalambous la o conferință de presă.

Antrenorul FCSB-ului a anunțat și care este obiectivul echipei în ultimele trei meciuri din această ediție a Ligii 1. Charalambous speră ca Florinel Coman să fie ajutat să devină golgheterul Ligii 1. 18 goluri stagionale are “Mbappe”.

Reclamă

Chiar vrem să câștigăm aceste meciuri. Noi ne dorim să reușim un record și vom trata foarte serios partidele rămase. Vom fi concentrați până la final și vom folosi jucătorii care sunt în cea mai bună formă. Cu siguranță vom folosi cei mai buni fotbaliști, vrem să câștigăm toate meciurile.

Coman s-a antrenat, va fi alături de noi mâine. Nu vrem să riscăm nimic. Cu siguranță, ne dorim ca el să fie golgheterul Ligii 1. Ne dorim să doborâm toate recordurile“, a mai spus Charalambous.

Pentru FCSB urmează derby-ul cu Universitatea Craiova care va fi luni, de la ora 21:00, în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:33
Săpunaru, adevărul despre refuzul de a mai juca la naționala României. Ce s-a întâmplat între el şi Piţurcă
12:21
Presa din Spania l-a “înţepat” pe Kylian Mbappe, după dubla cu echipa din liga a 3-a: “Să îi spună cineva”
11:41
Andrei Rațiu confirmă că au fost “două oferte mari” pentru el. A fost dorit în Germania şi Anglia
11:30
A venit nota de plată de la UEFA! Bayern Munchen, amendă usturătoare şi închidere parţială a stadionului
11:22
AEK Atena – Universitatea Craiova LIVE TEXT (22:00). Meci decisiv pentru calificarea în play-off-ul Conference League
11:07
Ce sumă fabuloasă a investit Mihai Rotaru în transferuri în acest sezon: “Atenție! Numai în această vară”
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 3 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 4 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia 5 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 6 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie”
Citește și