Dan Petrescu a părăsit conferința de presă înjurând! ”Bursucul”, un car de nervi

De Dan Roșu
Publicat: 8.05.2023, 8:37

Dan Petrescu a părăsit conferința de presă înjurând

Dan Petrescu, într-o conferință de presă / Antena Sport

Dan Petrescu a părăsit conferința de presă înjurând, după CFR Cluj – Universitatea Craiova 1-1. Antrenorul gazdelor și-a continuat tirada la adresa arbitrilor și după flash-interviul din care a plecat nervos.

Petrescu susține a echipa sa nu a beneficiat de eliminarea lui Andrei Ivan. Mai mult, golul oltenilor ar fi trebuit anulat. După ce a vorbit un minut la conferință, Petrescu a plecat extrem de afectat.

După ce a părăsit sala de conferințe, Petrescu a fost auzit înjurând și exclamând ”Bravo, mă!”, înainte ca ușa să fie închisă rapid de oamenii din club, astfel că nu știm către cine și-a îndreptat acesta furia.

La conferință, antrenorul campioanei a vorbit doar de arbitraj. ”Asta e, ce să facem? Dacă am fost furați 7 din 7, ce să facem? Dacă eu am penalty la Rapid, la Moraes, nu dă. Acum avem cartonaș roșu, se întoarce. Avem gol din ofsaid clar. Birligea e penalty, nu e penalty. Ofsaid la golul lui Băluță. Totul e împotriva noastră.

Nu contează cum a jucat echipa. Nu mai contează nimic acum, mai sunt trei meciuri, ce mai contează? Au vrut să ne scoată din lupta pentru titlu, foarte bine, au reușit. Nu mai rezist. Trag liniile alea cum vor. Toate deciziile VAR sunt contra noastră.

În rest, nu mai am ce să zic despre meci. Nu mai vreau să comentez. 7 din 7. Nu e complot. Am venit (n.r. – la conferință) din respect pentru voi. Am vrut să zic să sunt bolnav, dar n-are rost. N-am ce să vorbesc despre fotbal, sunt foarte supărat. Nu am fost lăsați 7 meciuri. Nu mai vreau să vorbesc, că vorbesc urât”, a spus Petrescu.

Neluţu Varga şi-a anunţat retragerea din fotbal

Nu doar Petrescu a avut o ieșire nervoasă după meciul din Gruia. Patronul Neluțu Varga și-a anunțat retragerea din fotbal.

„Cei mai mari hoți sunt arbitrii. Eu ies din fotbal, nu mai înghit această hoție a Federației Române de Fotbal. E făcut pentru hoți acest sistem ieftin. E premeditat, de asta nu au vrut să cumpere sistemul din Belgia. Pe mine m-au pierdut ca investitor în fotbal„, a spus Neluţu Varga, conform unui mesaj citit de jurnalistul Vai Moraru la digisport.ro.

CFR Cluj – Universitatea Craiova 1-1. Campioana, la 7 puncte în spatele liderului Farul

Remiza din Gruia face ca CFR Cluj să îşi ia adio de la titlu. Cu 3 etape înaintea finalului, CFR Cluj e la 7 puncte în spatele liderului Farul. Doar printr-o minune îşi mai poate păstra trofeul echipa lui Dan Petrescu.

De cealaltă parte, Universitatea Craiova rămâne în lupta şi pentru locul 3. Oltenii se află la 3 puncte în spatele campioanei şi la 4 în spatele celor de la FCSB. Echipa lui Charalambous are, însă, un meci mai puţin disputat.

În minutul 27 Andrei Ivan a primit direct cartonaşul roşu pentru o intervenţie la Boateng, însă, după consultarea VAR, arbitrul Radu Petrescu a anulat cartonaşul roşu, dându-i jucătorului craiovean cartonaş galben.

În repriza secundă gazdele au deschis scorul prin Muhar. Acesta a intrat pe teren în minutul 60 şi a înscris şase minute mai târziu. Însă oaspeţii au reuşit să egaleze în minutul 68, prin Andrei Ivan – un gol care a avut nevoie de validarea VAR.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

17:13 FotoTânăra care a fost aproape să îi fie noră lui Cristi Borcea, răvăşitoare într-o rochie cu cel mai adânc decolteu: „Ca un Ferrari” 16:45 Neil Lennon a venit la Bucureşti pentru a semna cu Rapid! Lovitură de proporţii pe care o dă Dan Şucu 16:40 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu de la Imola! Cursa a fost live pe Antena 1 şi AntenaPLAY 16:26 VideoSebastian Vettel, omagiu superb pentru Ayrton Senna, la Imola! A pilotat monopostul brazilianului, în uralele publicului 16:10 Oțelul – U Cluj 0-2. „Dubla” lui Anselmo i-a calificat pe ardeleni în finala barajul pentru cupele europene. Dorinel este OUT! 15:47 VIDEOCrawley a promovat în Championship! Victorie pe Wembley cu Crewe, live în AntenaPLAY 15:37 Jose Mourinho e aproape de Beșiktaș! Conducerea clubului din Istanbul vrea să îi aducă o super vedetă în lot 15:20 Jurgen Klopp se poate retrage definitiv! Anunț uluitor făcut înainte de ultimul meci pe banca lui Liverpool 14:45 Bocciu, în cantonamentul lui Rapid înainte de derby-ul cu FCSB! A discutat cu jucătorii după ce a ieșit din închisoare 14:15 Rapid – FCSB LIVE TEXT (21:00). Campioana aduce rezervele la derby. Giuleștenii, fără victorie în play-off. Echipele probabile Vezi toate știrile

Nativii pentru care familia e pe primul loc. Zodiile care apreciază iubirea pură

4 talente ascunse ale semnelor zodiacale. Nativii care au aceste secrete valoroase