Final nebun în FCSB – Farul! Trupa lui Gică Hagi a înscris în minutele 90+5 și 90+6 și a întors incredibil scorul

De Sebastian Cristian
Publicat: 29.01.2023, 21:06
Actualizat: 30.01.2023, 21:25

Final nebun în FCSB - Farul! Formația lui Gică Hagi a înscris în minutele 90+5 și 90+6 și a întors incredibil scorul

Final nebun în FCSB - Farul! Trupa lui Gică Hagi a înscris în minutele 90+5 și 90+6 și a întors incredibil scorul

Joonas Tamm si Denis Alibec in meciul de fotbal dintre FCSB si Farul Constanta / Profimedia

În minutul 90+4 scorul era 2-1 pentru FCSB și meciul se îndrepta către o victorie a roș-albaștrilor. Farul a produs însă o revenire de senzație și pleacă cu toate cele 3 puncte din derby-ul cu vicecampioana României.

În prelungiri Farul a mizat totul pe cartea atacului, iar forcing-ul a dat roade. În minutul 90+5 defensiva FCSB a cedat, iar Omrani și-a dat autogol, în urma unei confuzii generale în apărarea vicecampioanei.

Un minut mai târziu, după un atac orchestrat de Denis Alibec, mingea a ajuns la Sebastian Borza, iar fundașul de 17 ani a înscris frumos cu un șut la colțul lung, producând stupoare pe Arena Națională. Într-un interval de doar un minut, Farul a întors scorul și a câștigat derby-ul cu FCSB.

FCSB – Farul. Explicaţia lui Mihai Pintilii, după ce l-a pus pe Deian Sorescu să joace fundaş stânga. Ce a spus despre Omrani

Mihai Pintilii a oferit o primă explicaţie, după ce a decis ca Deian Sorescu să joace fundaş stânga cu Farul. De asemenea, Pintilii a vorbit şi despre decizia de a-l lăsa rezervă pe Billel Omrani, cel care a marcat golul victoriei cu Hermannstadt.

Mihai Pintilii a decis ca Deian Sorescu să joace fundaş stânga cu Farul, în condiţiile în care titularul postului, Risto Radunovic, este suspendat. Delegatul celor de la FCSB a admis că este o improvizaţie, însă a precizat că are încredere în Sorescu.

Mai mult, Pintilii a spus că, deşi nu a ascultat sfatul lui Gigi Becali şi a decis să îl ţină rezervă pe Omrani, speră ca acesta să fie iar decisiv când va intra.

„Eu cred că Farul este o echipă puternică, a dominat campionatul până etapa trecută. Ştim ce principii are domnul Hagi şi cum antrenează. E o formă normală, când eşti la Steaua trebuie să joci doar la victorie. Sorescu a mai jucat (n.r. fundaş), am improvizat. Sperăm să îşi facă treaba cât mai bine.

Cordea a intrat bine la Sibiu. Cel mai mult contează cine intră pe teren să îşi facă treaba cât mai bine. Doamne ajută, să intre cum a făcut-o la Sibiu şi să dea golul de 3 puncte. Mă bucur că este sănătos (n.r. – despre Omrani)„, a spus Mihai Pintilii, care a evitat să mai vorbească despre subiectul licenţei PRO.

„Nu mai vreau să vorbesc. Eu nu am ce să rezolv, sunt angajatul clubului, îmi fac datoria pentru care am fost pus şi doar atât. Mă bucur de aceşti copii minunaţi, aceşti fraţi, că se bucură de fotbal”, a mai spus Pintilii la digisport.ro

19:37 VIDEODenis Drăguș, gol fabulos în Trabzonspor – Gaziantep! S-a distrat cu echipa care vrea să îl transfere. A marcat și Deian Sorescu 19:14 Un campion mondial cu Argentina, primul transfer al verii la Barcelona! Xavi pregătește deja echipa pentru sezonul viitor 19:10 Ange Postecoglou s-a prăbuşit emoţional, după ce Tottenham a pierdut derby-ul cu Arsenal! Radu Drăguşin, „uitat” pe bancă 18:41 CSM Bucureşti, învinsă în turul sferturilor Ligii Campionilor! „Tigroaicele”, şanse mici să se califice în Final Four 18:30 Neluţu Varga, replică acidă pentru Gigi Becali, după ce FCSB a câştigat titlul: „De la anul îi va fi foarte greu!” 18:30 Francesco Bagnaia a câștigat Marele Premiu al Spaniei la MotoGP! Pilotul de la Ducati a făcut spectacol 18:14 Bogdan Lobonţ a „luat foc” înainte de Rapid – Universitatea Craiova: „Nu puteți să-mi spuneți asta” Întrebarea care l-a deranjat 18:12 Giedrius Arlauskis, mesaj din doar 2 cuvinte după ce FCSB a câștigat titlul! Cum l-a numit pe Gigi Becali 17:54 „Asta i-a adus titlul” Dorinel Munteanu știe secretul din spatele succesului de la FCSB! Mesaj despre performanța roș-albaștrilor 17:52 Foto„Cea mai frumoasă femeie din România” se lansează în afaceri! Cu ce vrea să dea lovitura Vezi toate știrile

Zodii care nu pot renunța la trecut. Nativii care aleg să trăiască din amintiri

Zodii care au noroc la bani în mai 2024. Nativii aceștia reușesc să câștige sume impresionante