Incidente grave la Petrolul – FCSB! Fanii s-au luat la bătaie! Jocul a fost întrerupt

De Bogdan Stănescu
Publicat: 28.10.2023, 22:19

Incidente grave la Petrolul - FCSB! Fanii s-au luat la bătaie! Jocul a fost întrerupt

Fanii s-au luat la bătaie / AntenaSport

Incidente grave la Petrolul – FCSB! Fanii Petrolului s-au luat la bătaie în tribune în a doua repriză a meciului. Nu a fost singurul incident. Jocul a fost oprit de două ori în prima repriză, după ce fanii ambelor echipe au aprins torţe.

Meciul Petrolul – FCSB s-a încins după golul marcat de Jair în minutul 70. Djokovic a deschis scorul rapid, în minutul 2 pentru FCSB, iar Băluţă a majorat avantajul FCSB-ului în minutul 49, după ce în prealabil Miculescu a şutat violent în bara transversală.

Incidente grave la Petrolul – FCSB!

Mingea trimisă de Miculescu în bară a ajuns la Băluţă, care a şutat din prima. Zima a respins balonul din spatele liniei porţii.

În minutul 70, Jair a redus din handicap după ce a transformat superb o lovitură liberă de la 20 de metri.

La doar două minute distanţă, Grozav a fost aproape de a egala scorul, dar şutul său a fost respins extraordinar de Ştefan Târnovanu.

Joyskim Dawa a fost schimbat în minutul 35 al meciului Petrolul – FCSB! Fundaşul central a reacţionat nervos

Joyskim Dawa a fost schimbat în minutul 35 al meciului Petrolul – FCSB! Fundaşul central nu a fost de acord cu înlocuirea şi a reacţionat nervos.

Joyskim Dawa a gesticulat nervos atunci când a fost înlocuit cu Mihai Lixandru. Cu 5 minute înainte de a fi schimbat, Dawa a avut o intrare foarte tare la Sergiu Hanca.

Dawa a primit cartonaşul galben, în timp ce Sergiu Hanca a ieşit de pe teren, accidentat.

Gigi Becali mărturisea, după „finala” sezonului trecut, cu Farul, că a comandat o schimbare a unui jucător de la FCSB pentru că acesta a primit cartonaşul galben.

”L-am băgat pe Iulian Cristea. Am zis că are ăla (n.r- Joonas Tamm) galben. Că dacă nu era Cristea puteam să fim acum din nou la campionat. I-a dat pasă la adversar. Vă daţi seama? Oamenii ăştia cred că au mintea prin alte părţi. N-au putere şi bărbăţie”, declara Gigi Becali după Farul – FCSB 3-2, meciul care i-a adus titlul echipei lui Gică Hagi.

Marius Lăcătuș, mesaj categoric pentru Gigi Becali: „E singurul care a greșit!”

Marius Lăcătuș a transmis un mesaj categoric pentru Gigi Becali. Fostul internațional a oferit declarații despre situația lui Dorin Rotariu, care a fost titularizat încă din primul meci la FCSB. „Fiara” a vorbit și despre șansele la campionat ale roș-albaștrilor, mărturisind că titlul se câștigă cu echipe mici.

Mi-am adus aminte de declarația lui Victor Becali, că titlul se câștigă cu echipele mici. FCSB a făcut pași greșiți cu UTA, cu Voluntari, cu echipe din a doua jumătate a clasamentului.

Asta trebuie să îl întrebăm pe Gigi (n.red. dacă a greșit că Rotariu a fost titular cu FC Voluntari). Dacă a greșit cineva, el a greșit. El a zis foarte clar din momentul în care a semnat cu Rotariu: ’Am vorbit cu antrenorii, e apt sută la sută și dacă e apt sută la sută va juca titular.

Vine după o perioadă în care nu a avut meciuri oficiale foarte multe. E devreme să vorbim, nu poți avea o evoluție foarte bună de la primul meci. Nu își cunoaște colegii, nu cunoaște sistemul de joc, are nevoie de o perioadă de adaptare la FCSB”, a declarat Marius Lăcătuș, conform digisport.ro.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

8:26 Mihai Stoica a anunţat care sunt meciurile pe care FCSB le va juca în Ghencea: „Nu fac nicio asociere între FCSB, CSA şi Steaua” 0:03 Denis Alibec se întoarce în Liga 1! Dorit de FCSB şi Farul, atacantul naţionalei a ales echipa pentru care va evolua 17
23:45
VIDEOSouthampton – Leeds, finala playoff-ului de promovare de pe Wembley (26 mai, AntenaPLAY). „Sfinţii”, victorie clară cu West Brom
17
23:37
Cum a reacţionat Gică Hagi după ce a văzut prestaţia lui Ianis Hagi cu Real Madrid! Ce a spus „Regele” despre evoluţia fiului său
17
23:24
Răzvan Lucescu poate pleca de la PAOK, chiar dacă va câştiga titlul în Grecia. Echipa refuzată de tatăl său a pus ochii pe el
17
23:07
Mihai Stoica a confirmat că un jucător important al FCSB-ului se desparte de echipa lui Becali: „Sunt şanse să fi semnat deja”
17
22:35
Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!”
17
22:33
Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1!