Iulian Cristea, discurs războinic după Voluntari – FCSB 1-2: „Ne dorim titlul, suntem mai motivaţi ca niciodată!”

Publicat: 12.02.2023, 22:20
Actualizat: 13.02.2023, 1:18

Victor Anglescu, anunţ despre transferul lui Iulian Cristea la Rapid

Iulian Cristea, în timpul unui meci pentru FCSB/ Hepta

Iulian Cristea a avut discurs războinic după Voluntari – FCSB 1-2. Echipa lui Mihai Pintilii a obţinut a doua victorie consecutivă în Liga 1 şi a ajuns pe locul 3 în Liga 1. Malcom Edjouma a fost eroul roş-albaştrilor.

După golul decisiv din derby-ul cu CFR Cluj, Malcom Edjouma a reuşit o „dublă de senzaţie” şi în victoria de la Voluntari.

Titular în locul lui Octavian Popescu, care a fost suspendat, Florinel Coman a reuşit să dea o pasă de gol. Iulian Cristea a avut discurs războinic în privinţa luptei la titlu.

Iulian Cristea, discurs războinic după Voluntari – FCSB 1-2

E o etapă perfectă pentru noi. Era păcat să nu luăm cele 3 puncte, ţinând cont că Farul, CFR Cluj şi Rapidul s-au încurcat. Mă simt din ce în ce mai bine, încerc să prind ritmul. Din păcate, a fost o greşeală. Suntem foarte bine, suntem un grup unit. Ne aşteaptă meciul cu Craiova, unul foarte important şi vrem să luăm cele 3 puncte. Ştiu că a dat gol Olaru când am câştigat.

Anul trecut ne-au încurcat, nu am putut să jucăm cu titlul pe masă. Mai sunt multe meciuri, ne dorim în fiecare an să luăm titlul. Cred că va fi un playoff echilibrat. Cred că în fiecare sezon am început mai prost şi pe parcurs am ajuns să ne batem la titlu. Sperăm ca în acest sezon să fie unul mai bun. În playoff se va face diferenţa şi acolo să reuşim să facem bine. Anul acesta suntem mai motivaţi ca niciodată„, a spus Iulian Cristea la digisport.ro.

Voluntari – FCSB 1-2. Roș-albaștrii au urcat pe podium în Liga 1

Vicecampioana României s-a impus pe terenul celor de la FC Voluntari și a uract pe podium în Liga 1. Roș-albaștrii au controlat per ansamblu întâlnirea, au profitat de ocaziile ivite și au obținut 3 puncte importante.

Malcom Edjouma a reușit o „dublă” de senzație. După această victorie, echipa condusă de Mihai Pintilii a urcat pe locul 3 în Liga 1, peste rivalii de la Rapid. Mai mult decât atât, bucureștenii s-au apropiat la numai 3 puncte de CFR Cluj, după ce ardelenii au făcut un pas greșit în Bănie.

Meciul de la Voluntari a fost echilibrat în prima repriză, cu ambele echipe având ocazii de gol. Vicecampioana României a dat însă lovitura chiar înainte de pauză, prin Malcom Edjouma. Tot FCSB a intrat mai hotărâtă și în repriza secundă, iar francezul a mai înscris o dată pentru formația bucureșteană.

Marcelo Lopes a readus suspansul în minutul 90, dar ilfovenii nu au reușit să mai egaleze. După acest meci, FCSB urcă pe 3, cu 47 de puncte în 25 de meciuri. De cealaltă parte, FC Voluntari ocupă locul 11, cu numai 26 de puncte în 25 de meciuri.

Este Răzvan Lucescu cel mai bun antrenor român al momentului?

17:28 Cum a trăit Mircea Lucescu finala de titlu câştigată de Răzvan Lucescu: „Ne-au izolat într-un colţ, nici nu puteai să respiri!” 17:20 Cristi Borcea a dat pronosticul pentru meciul de baraj al lui Dinamo cu Csikszereda, de pe Arena Naţională! 16:52 Reacţia scoţienilor, când au aflat că Neil Lennon a semnat cu Rapid şi că va încasa un salariu uriaş: „O schimbare masivă!” 16:48 FotoCunoscutul milionar român ajuns la sapă de lemn, ca Irinel Columbeanu, a primit o altă lovitură! 16:15 Preşedinte-surpriză pentru proiectul noului Dinamo, cu Ion Ţiriac şi Cristi Borcea: „Din primul an îl depăşesc pe Gigi Becali” 16:02 Dinamo – Csikszereda LIVE TEXT, ora 20:00. Dinamoviştii dau bătălia finală pentru salvarea de la retrogradare 15:56 Rolul pe care îl are Mircea Lucescu la „noul Rapid”, propus de Dan Şucu după venirea lui Neil Lennon: „Îi mulțumesc” 15:32 FotoNeil Lennon e noul antrenor al Rapidului! Anunţul oficial făcut de giuleşteni 15:23 Sepsi s-a despărţit de 7 jucători! Unul dintre ei a fost dorit de Gigi Becali la FCSB 15:01 Ovidiu Popescu, prima reacţie după ce a plecat de la FCSB: „Visul mi s-a îndeplinit” Vezi toate știrile

Nativii pentru care familia e pe primul loc. Zodiile care apreciază iubirea pură

4 talente ascunse ale semnelor zodiacale. Nativii care au aceste secrete valoroase