Închide meniul

Reacţia lui Zeljko Kopic după ce s-a spus că s-a bătut cu portarul lui Dinamo, Adnan Golubovic!

Bogdan Stănescu Publicat: 13 aprilie 2024, 19:54

Comentarii
Reacţia lui Zeljko Kopic după ce s-a spus că s-a bătut cu portarul lui Dinamo, Adnan Golubovic!

Zeljko Kopic, în timpul unui meci / Profimedia

Reacţia lui Zeljko Kopic după ce s-a spus că s-a bătut cu portarul lui Dinamo, Adnan Golubovic, a venit la conferinţa de presă!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Antrenorul croat al “câinilor” a negat că ar fi avut un incident violent cu portarul lui Dinamo. Dinamo joacă mâine, de la ora 18:15, un meci foarte important pentru evitarea retrogradării.

Reacţia lui Zeljko Kopic după ce s-a spus că s-a bătut cu portarul lui Dinamo, Adnan Golubovic!

Când primești goluri pe final de meci apar tot felul de povești. Nu e adevărat ce s-a speculat.

Fiecare jucător are stări diferite după fluierul final, iar eu sunt aici să-i protejez, să le fiu alături. Pentru mine, ce se întâmplă în vestiar rămâne în vestiar. Legat de incidentul cu Adnan, nu a fost adevărat ce s-a spus, jucătorii reacționează diferit, eu sunt alături de ei, ce e în vestiar, rămâne acolo, dar nu a fost așa cum s-a scris”, a declarat Zeljko Kopic, în conferinţa de presă de dinainte de meciul cu Poli Iaşi.

Dinamo e pe loc direct retrogradabil în liga a 2-a. “Câinii” ocupă locul 9 în play-out. Poli Iaşi e pe 7 în play-outul Ligii 1, cu 2 puncte mai mult decât Dinamo.

Reclamă
Reclamă

“Câinii” au nevoie disperată de victorie cu Poli Iaşi. Dinamo – Poli Iaşi e LIVE TEXT mâine, pe AS.ro, de la ora 18:15.

Kopic: “E important să avem totul pregătit pentru următorul sezon”

Am vorbit despre tot, bineînțeles, e important să avem totul pregătit pentru următorul sezon, dar în acest moment ne concentrăm pe aceste șase meciuri. Trebuie să le luăm meci cu meci, ne concentrăm pe meciul de mâine. Este dificil să luăm decizii până nu ne îndeplinim obiectivul, de a rămâne în ligă pentru următorul sezon. După, trebuie să analizăm totul și să luăm cele mai bune decizii pentru viitor.

Cred că asta e cea mai importantă parte, toți oficialii, antrenorii, jucătorii, fanii… toți vrem să ne atingem obiectivul. După asta, clubul va face ceea ce oficialii cred că e mai bine”, a mai spus Kopic la conferința de presă.

Reclamă

Mircea Lucescu, reacţie categorică despre implicarea la Dinamo: „Eu asta pot să fac!”. Anunţ despre viitorul său

Mircea Lucescu a avut o reacţie categorică despre implicarea la Dinamo! Cel mai longeviv antrenor român a vorbit despre situația echipei din Ștefan cel Mare, cu câteva etape înainte de finalul sezonului de Liga 1.

„Il Luce” este o prezență activă în viața lui Dinamo, chiar dacă nu este un angajat al clubului. În ultima perioadă, Lucescu le-a ținut mai multe discursuri jucătorilor și a fost surprins, de mai multe ori, la meciurile „câinilor”.

Mircea Lucescu a dezvăluit faptul că singurul mod prin care o poate sprijini pe Dinamo este să meargă la meciurile echipei antrenate de Zeljko Kopic. Nu ia în calcul să ajute financiar clubul.

„Nu am eu cum să-i sprijin pe cei de la Dinamo în meciul cu Poli Iași, în niciun caz. Eu pot doar să vin la meci și să mă uit. Jucătorii trebuie să fie angrenați în meci, să simtă presiunea meciului cu Iași.

Să simtă necesitatea de a câștiga. Sunt jucători din campionate diferite, jucători străini care țin la imaginea lor și la prestigiul lor. Ei au nevoie de o performanță pentru bunul mers al carierei lor. În momentul de față, performanța pentru Dinamo este de a se salva de la retrogradare. Eu am spus foarte clar”, a spus Mircea Lucescu.

Decizia în privința carierei mele o voi lua la finalul lunii mai”

Totodată, acesta a vorbit și despre viitorul său și a decis că va lua o decizie în privința carierei la finalul lunii mai.

„Decizia în privința carierei mele o voi lua la finalul lunii mai. Până atunci sunt suporter amator de fotbal din tribună, nu de la marginea terenului. Este cu totul altceva să vezi un meci de la nivelul solului sau de sus, din tribună.

Schimbă cu totul perspectiva jocului, analiza jocului. Supărările par de altă manieră, bucuriile la fel. Încă nu am învățat să sar în sus de bucurie la un gol. Pentru că după atâția ani ca antrenor am învățat să fiu echilibrat, atât la victorie, cât și la înfrângere”, a mai spus „Il Luce”.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:55
Şeful LPF, Gino Iorgulescu, anunţă “revoluţia” în Liga 1: “Un campionat cu 12 echipe”
19:49
Ce s-a întâmplat cu Gică Hagi după ce a plecat de pe banca Farului. Cum se implică la echipă în continuare
19:35
VIDEOGol a la David Beckham, de după centrul terenului, în finala Cupei Arabe! Reuşită cum rar poţi vedea
19:35
Turcii anunță transferul lui Umit Akdag: „Vor începe discuțiile”
19:27
VIDEOGolul lui Virgil Ghiță din România – Austria 1-0, votat cel mai frumos al anului. Anunțul FRF
19:20
„E ultimul său sezon pe Etihad” – Anunț bombă din Anglia! Conducerea caută deja înlocuitor
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 3 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 4 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 5 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie” 6 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia
Citește și