Închide meniul

Universitatea Craiova – Unirea Slobozia 3-0. Oltenii lui Gâlcă au urcat pe locul 2! Baiaram și Mitriță au făcut spectacol!

Alex Ioniță Publicat: 30 septembrie 2024, 22:51

Comentarii
Universitatea Craiova – Unirea Slobozia 3-0. Oltenii lui Gâlcă au urcat pe locul 2! Baiaram și Mitriță au făcut spectacol!

Foto: Universitatea Craiova

Universitatea Craiova – Unirea Slobozia 3-0 a fost în format LIVE SCORE pe AS.ro. Duelul a contat pentru etapa cu numărul 11 a sezonului de Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Baiaram a făcut spectacol în cadrul acestei partide și a reușit o „dublă”. De asemenea, și Mitriță a marcat în minutul 90+4. După acest rezultat, oltenii au urcat pe locul 2, cu 19 puncte. De cealaltă parte, Unirea Slobozia este pe locul al 14-lea, cu 11 puncte.

Universitatea Craiova – Unirea Slobozia 3-0

Min. 90+4: Universitatea Craiova – Unirea Slobozia 3-0! Mitriță a dat lovitura, cu un șut cu efect, din interiorul careului! Acesta a profitat de o greșeală în apărarea adversă.

Min. 84: Dinu, de la Unirea Slobozia, a fost eliminat, după ce a încasat al 2-lea cartonaș galben!

Min. 76: Universitatea Craiova – Unirea Slobozia 2-0! Gele a înscris din fața porții! Atacantul lui Mihalcea a primit o pasă excelentă, cu poarta goală și a împins balonul în plasă, însă reușita a fost anulată pe motiv de offside, în construcția fazei.

Reclamă
Reclamă

Min. 42: Universitatea Craiova – Unirea Slobozia 2-0! Baiaram a reuşit “dubla”

Min. 38: Universitatea Craiova – Unirea Slobozia 1-0! Baiaram a deschis scorul cu o lovitură perfectă de cap

Min. 1: A început partida!

Reclamă
  • Universitatea Craiova: Popescu- Căpățînă, Maldonado, Badelj, Bancu- Screciu, Oshima- Baiaram, Mitriță, Ivan- Koljić.
    Rezerve: Lung, Iago, Zajkov, Sierra, Owono, Houry, Danciu, Barbu, Bana, Mora, Lukić, Cicâldău.
    Antrenor: Costel Gâlcă
  • Unirea Slobozia: Rusu-Medina, Dinu, Pospelov, Serbanița- Perianu, Pacionel- Camara, Purece, Aganovic- Nkama.
    Rezerve: Krell, Dorobanțu, Ibrian, Toma, Coada, Lemnaru, Yusov, Gele, Vlăsceanu, Ilie, Antoche.
    Antrenor: Adrian Mihalcea
  • A: Fesnic Horatiu Mircea (Cluj-Napoca – Cluj)
    A1: Cerei Alexandru (Cluj-Napoca – Cluj)
    A2: Vodă Alexandru (Alba Iulia – Alba)
    Arbitru VAR: Haţegan Ovidiu (Arad – Arad)
    Abitru AVAR: Bîrdeş Romică (Piteşti – Argeş)

Oltenii primesc vizita Unirii după ce, în etapa precedentă de Liga 1, au remizat cu liderul Universitatea Cluj, scor 1-1.

De cealaltă parte, Unirea Slobozia vine după înfrângerea cu Rapid, de pe teren propriu. Partida s-a încheiat cu scorul de 1-2.

Va fi prima întâlnire directă dintre Universitatea Craiova și Unirea Slobozia. În opinia specialiștilor, oltenii lui Costel Gâlcă sunt favoriți la această partidă.

Costel Gâlcă, anunţ despre Alexandru Cicâldău

Costel Gâlcă a făcut un anunţ despre Alexandru Cicâldău. Antrenorul de la Universitatea Craiova a oferit declaraţii despre mijlocaşul transferat de Mihai Rotaru în vară, mărturisind că s-ar putea baza pe serviciile sale, la următorul meci de campionat.

Universitatea Craiova ocupă locul patru, cu 16 puncte, la egalitate cu rivala Dinamo. Oltenii se vor duela cu Unirea Slobozia, luni, de la ora 21:00, iar meciul va fi în format live score, pe AS.ro.

Costel Gâlcă a transmis că Alexandru Cicâldău are şanse să prindă câteva minute pe teren în duelul cu Unirea Slobozia. Antrenorul Universităţii Craiova a transmis că internaţionalul român nu este pus încă la punct cu pregătirea fizică.

De asemenea, Gâlcă a dezvăluit că nici Vladimir Screciu nu este refăcut complet după accidentarea suferită, deşi a evoluat în duelul cu U Cluj.

„O să intre puțin săptămâna aceasta, o să mă uit la Cicâldău. Să vedem cum este, dacă poate să intre în lot. Echipa nu este la același nivel fizic, o să mai avem de așteptat cu unii. Screciu a intrat la Cluj, dar știm că nu este încă la 100%”, a declarat Costel Gâlcă, la conferinţa de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:33
„A fost o onoare”. Cosmin Olăroiu, mesaj de adio înaintea posibilei plecări de la naționala Emiratelor Arabe Unite
18:32
Valeriu Iftime se teme de ce e mai rău, dacă FCSB va ajunge în play-off: „Crocodilul ne va mânca pe toți”
17:55
VIDEOLuis Suarez a semnat! Unde va evolua „El Pistolero” până în decembrie 2026
17:55
Cristi Chivu pregătește un nou transfer la Inter. Jucătorul pe care a pus ochii antrenorul român
17:37
Antrenorul lui Răzvan Marin, în gardă înaintea meciului contra Craiovei: „Poate provoca momente neplăcute adversarului”
17:30
Cosmin Olăroiu, OUT de la naționala Emiratelor Arabe Unite. Care va fi ultimul meci al românului pe bancă
1 Anunţul făcut de UEFA despre Ștefan Târnovanu. Ce lovitură pentru portarul FCSB-ului 2 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 3 “Ştiu din interior”. Reacţie categorică după ce Dennis Politic a fost din nou “uitat” pe bancă la FCSB 4 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 5 FotoNoi imagini cu stadionul din România, de 117.000.000 de euro! Ce echipă va juca aici din 2028 6 Ultimele veşti despre Cornel Dinu după ce a părăsit spitalul. Mircea Lucescu şi Ionuţ Lupescu, aproape de el
Citește și