Închide meniul

Gabriel Torje a semnat cu Concordia Chiajna! Va juca alături de Gabi Tamaș și Adi Popa în Liga 2

Alex Ioniță Publicat: 19 septembrie 2023, 17:32

Comentarii
Gabriel Torje a semnat cu Concordia Chiajna! Va juca alături de Gabi Tamaș și Adi Popa în Liga 2

Gabriel Torje, după un meci / Profimediaimages

Gabriel Torje a semnat cu Concordia Chiajna. Fostul dinamovist a ales să înceapă o nouă aventură la o echipă din eșalonul secund al fotbalului românesc.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La noua sa formație, Gabriel Torje va fi coleg cu Gabriel Tamaș și cu Adi Popa, jucători cu o vastă experiență în prima ligă a României, dar și la formații din afara granițelor.

Gabriel Torje a semnat cu Concordia Chiajna. Cât timp este valabil contractul

Fostul dinamovist Gabriel Torje a ajuns în lotul celor de la Concordia Chiajna, după ce a fost legitimat, pentru ultima dată, la formația turcă Genclerbirligi. Jucătorul de 33 de ani a semnat un contract valabil pe un sezon cu echipa antrenată de Erink Lincar.

Astfel, odată cu această mutare, Torje urmează să își înceapă o nouă aventură în cariera de fotbalist, și va juca în premieră în Liga a 2-a din România. Ar putea debuta pentru noul său club împotriva celor de la CSM Reșița, în deplasare, pe data de 24 septembrie.

„BUN VENIT, GABRIEL TORJE!

Reclamă
Reclamă

Clubul Sportiv Concordia Chiajna si Gabriel Torje au semnat un contract valabil pana la data de 30.06.2024. Acesta a venit la clubul nostru din campionatul Turciei de la Genclerbirligi.

Gabriel Torje a bifat in CV echipe precum Politehnica Timisoara, Dinamo Bucuresti, Farul Constanta, Udinese, RCD Espanyol Barcelona, FC Granada, Konyaspor, Osmenlispor, Karabukspor, Sivasspor, Bandirmaspor si Ankaraspor.

Mijlocasul in varsta de 33 ani, a adunat in tricoul echipei nationale a Romaniei, 57 de selectii, reusind sa inscrie 12 goluri.
Clubul nostru ii ureaza BUN VENIT si ii doreste sa aiba parte de evolutii excelente in tricoul “vulturilor verzi”, alaturi de colegi si staff-ul tehnic!”, au postat oficialii clubului, pe contul de Facebook.

Reclamă

În sezonul trecut a jucat pentru Genclerbirligi, echipă din Liga a 2-a din Turcia. Pentru clubul respectiv a jucat 9 partide în care a reușit să marcheze de 2 ori. De asemenea, a oferit și o pasă decisivă pentru echipa din Ankara. În momentul de față, mijlocașul cu 57 de selecții în echipa națională a României este cotat la suma de 275.000 de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

Gabriel Torje are de recuperat o sumă uriașă de bani

„Noi ca jucători străini mergem la FIFA și ne cerem drepturile. În momentul acesta, FIFA a făcut pentru jucătorii de genul un fond de o anumită sumă și la finalul anului se dau din acei bani. Dacă ai probleme, iei ceva. Eu aveam o sumă foarte mare de la Karabuk. Dacă ajung să iau 20-30.000 e bine. Aveam mai mult de jumătate de milion de euro de la Karabukspor, fără banii mei din buzunar.

Noi când ne apucăm de fotbal, nu o facem pentru bani neapărat. Trebuie să jucăm cât mai mult din plăcere. Nu putem însă nici să pe stomacul gol. Este frustrant când cineva te păcălește. Când am plecat de acolo, mi-au zis că îmi dau în trei luni. Eu le-am zis să mi-i dea în opt luni, dar să mi-i dea. Și tot nu i-am mai văzut”, a spus, în urmă cu ceva timp, Torje, citat de digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:24 17 dec.
„Ne-am împotmolit”. Mihai Stoica, detalii despre transferul pregătit la FCSB. Negocierile au intrat în impas
22:44 17 dec.
Andrei Nicolescu, declarația care îi va dezamăgi pe fanii lui Dinamo: „Nu e planul nostru pentru anul ăsta”
22:22 17 dec.
PSG a câștigat dramatic Cupa Intercontinentală, după finala cu Flamengo. Șase lovituri de departajare ratate
22:13 17 dec.
Gică Craioveanu, mesaj savuros pentru Răzvan Marin înainte de AEK Atena – Universitatea Craiova: „Veniră oltenii”
22:06 17 dec.
Bayern Munchen, taxată de UEFA după incidentele de la meciul cu Sporting. Ce sancțiuni au primit bavarezii
21:52 17 dec.
Donald Trump, decizie uluitoare pentru Cupa Mondială! A interzis fanii din două țări
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 3 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 4 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia 5 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie” 6 Unde se transferă Alexandru Dobre? Anunţul făcut de Victor Angelescu: “E greu de ţinut”
Citește și