Ce note au primit „tricolorii”, după Pisa – Palermo 1-1! Nedelcearu, peste Moruţan şi Marin, în meciul care a fost exclusiv în AntenaPLAY

De Viviana Moraru
Publicat: 4.03.2023, 18:44

Ce note au primit Nedelcearu, Moruţan şi Marin, după Pisa-Palermo, meci care a fosz exclusiv în AntenaPLAY

Ionuţ Nedelcearu, în partida dintre Pisa şi Palermo/ Profimedia

S-a aflat ce note au primit Ionuţ Nedelcearu, Olimpiu Moruţan şi Marius Marin, după partida dintre Pisa şi Palermo 1-1, partidă care a fost exclusiv pe AntenaPLAY! Fundaşul a primit cea mai mare notă dintre cei trei „tricolori” care s-au aflat pe teren la partida din ultima rundă de Serie B.

Pisa şi Palermo au oferit un meci spectaculos, care s-a putut vedea doar în exclusivitate pe AntenaPLAY! Golurile remizei au fost marcate de Di Mariano, respectiv Sibilli.

Ce note au primit Nedelcearu, Moruţan şi Marin, după Pisa – Palermo 1-1, meci care a fost exclusiv în AntenaPLAY

Ionuţ Nedelcearu a primit nota şapte, după evoluţia din partida cu Pisa, anunţă sofascore.ro. Fundaşul român de 26 de ani a fost integralist pentru Palermo.

Pe de altă parte, ceilalţi doi români implicaţi în partida de Serie B, Marius Marin şi Olimpiu Moruţan, au fost notaţi cu 6,8, conform aceleiaşi surse citate mai sus.

Marius Marin a oferit şi o pasă decisivă în partida dintre Pisa şi Palermo. Mijlocaşul român de 24 de ani a fost şi el integralist, iar assist-ul l-a oferit în minutul 86, la execuţia superbă a lui Sibilli.

Olimpiu Moruţan a început meciul ca rezervă, însă a intrat pe teren în minutul 55, atunci când l-a înlocuit pe Torregrossa.

După rezultatul din meciul direct, Pisa a acumulat 42 de puncte, în timp ce Palermo ajuns la 38 de puncte, ambele luptându-se pentru un loc care asigură prezenţa la barajul pentru accederea în Serie A.

Gol extraterestru în Pisa – Palermo 1-1

S-a marcat un gol extraterestru în meciul Pisa – Palermo 1-1, care s-a văzut în exclusivitate în AntenaPLAY! Meciul dintre românii Olimpiu Moruțan, Marius Marin și Ionuț Nedelcearu a adus o execuție de geniu.

Pisa s-a văzut condusă la pauză de Palermo, dar s-a salvat cu cinci minute înainte de final, grație unei execuții de geniu a lui Giuseppe Sibilli.

Sibilli a prins un voleu cu stângul de la marginea careului care s-a oprit direct în vinclul porții adverse.

Mirko Pigliacelli, fostul portar al Universității Craiova, care în prezent e titular incontestabil la Palermo, n-a avut nicio șansă în fața șutului lui Giuseppe Sibilli.

Până la golul lui Sibilli, Palermo a fost echipa care a controlat jocul, în special în prima repriză. Di Mariano a deschis scorul, cu o „scăriță” superbă peste portarul celor de la Pisa, în minutul 38.

Tot în prima parte, sicilienii au ratat și o lovitură de la 11 metri. Nicolas, goalkeeper-ul de la Pisa, a apărat șutul trimis pe centrul porții de Brunori.

S-a terminat 1-1 duelul dintre Pisa și Palermo. Marius Marin și Ionuț Nedelcearu au fost integraliști pentru echipele lor, în timp ce Olimpiu Moruțan a fost introdus în repriza secundă. Adrian Rus a rămas pe bancă tot meciul.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

20:57 Surprizele pregătite de selecționerul Belgiei pentru EURO 2024. Cu ce jucători se pot duela „tricolorii” lui Edi Iordănescu 20:56 FotoGloria Buzău a promovat în Liga 1! Focuri de artificii la Buzău, după performanţa uriaşă! 20:35 Ce a spus Mihai Rotaru despre Gigi Becali, după ce Universitatea Craiova a învins-o cu 2-0 pe FCSB! 20:32 Ana Bogdan s-a calificat în turul 2 al turneului de la Roma! A învins-o pe Leylah Fernandez în două seturi 20:07 „Gesturi pentru prostălăi!” Robert Niță, derapaj șocant la adresa lui Bogdan Lobonț! A dat de pământ cu antrenorul de la Rapid 20:00 Victor Piţurcă a vorbit despre semifinala echipei lui Gigi Becali cu Middlesbrough: „Am contribuit şi eu, nu s-a spus” 19:43 Mircea Lucescu poate reveni la Dinamo Kiev! Anunțul care îi dă peste cap planurile lui Dan Șucu 19:07 Tudorel Stoica, dezvăluiri despre Valentin Ceauşescu! Ce le-a spus despre blaturi jucătorilor care au cucerit Cupa Campionilor! 18:58 „Monstrul s-a întors” Thiago Silva s-a despărțit de Chelsea și a semnat cu Fluminense! Revenire de senzație în fotbalul brazilian 18:46 FotoValentin Mihăilă are o iubită superbă! Cât de frumoasă este Ami, femeia care face senzație pe rețelele de socializare Vezi toate știrile