Venezia – Palermo 1-3 a fost în AntenaPLAY. Ionuţ Nedelcearu a prins primele minute din acest sezon

De Bogdan Stănescu
Publicat: 26.09.2023, 23:30
Actualizat: 29.09.2023, 14:16

Venezia - Palermo 1-1 şi Como - Sampdoria (miercuri, 21:30) în AntenaPLAY

Ionuţ Nedelcearu, în tricoul lui Palermo / Profimedia Images

Dueluri încinse în Serie B! Venezia – Palermo 1-3şi Como – Sampdoria (miercuri, 21:30) sunt meciurile din această rundă de Serie B, care se văd exclusiv, în AntenaPLAY.

Palermo s-a impus clar pe terenul celor de la Venezia. Ionuţ Nedelcearu a fost trimis şi el în teren în minutul 74, bifând astfel primele sale minute din acest sezon de Serie B, pentru echipa sa. Miercuri, de la ora 21:30, se va vedea şi duelul dintre Como şi Sampdoria, de la ora 21:30, în AntenaPLAY.

Venezia – Palermo 1-3 a fost LIVE VIDEO, în AntenaPLAY

Final! Venezia – Palermo 1-3! Oaspeţii obţin o victorie categorică, şi urcă pe locul secund în Serie B, după liderul Parma.

Min. 90+2: Venezia – Palermo 1-3! Brunori a reuşit „hattrick-ul”, după o pasă a lui Mancuso.

Min. 74: Ionuţ Nedelcearu a fost trimis în teren, în locul lui Mateju. Internaţionalul român prinde astfel primele sale minute, din acest sezon de Serie B.

in. 62: Venezia – Palermo 1-2! Brunori a marcat cu o lovitură de cap! Reuşita a fost validată după ce golul a fost verificat cu sistemul VAR

Min. 45+5: Venezia – Palermo 1-1! Pohjanpalo a egalat cu un şut în forţă din careu

Min. 9: Venezia – Palermo 0-1! Brunori a transformat penalty-ul

Min. 8: Arbitrul dictează penalty pentru Palermo după ce a consultat VAR

Min. 1: A început meciul!

Dueluri încinse în Serie B! Venezia – Palermo (marţi, 21:30) şi Como – Sampdoria (miercuri, 21:30) se văd în AntenaPLAY

Ambele echipe ţintesc promovarea în Serie A. La Palermo evoluează fundaşul român Ionuţ Nedelcearu şi fostul portar al Universităţii Craiova, Mirko Pigliacelli. Pigliacelli e titularul de drept din poarta lui Palermo.

În celălalt meci din Serie B, transmis în AntenaPLAY miercuri, Como – Sampdoria, se întâlneşte o echipă aflată în prima parte a clasamentului cu una care a ajuns surprinzător la retrogradare.

Como e în acest moment pe locul 6 în Serie B, cu 10 puncte din 5 partide, în timp ce Sampdoria ocupă abia poziţia a 16-a. După 6 partide disputate în Serie B, Sampdoria nu a acumulat decât 3 puncte.

Sampdoria a evoluat sezonul trecut în Serie A, clasându-se pe ultima poziţie. Echipa care făcea furori la un moment dat în prima ligă italiană pare să nu se mai regăsească, ea acumulând sezonul trecut numai 19 puncte, din 38 de partide jucate. Următoarea clasată, Cremonese, fosta echipă a lui Vlad Chiricheş, a acumulat cu 8 puncte mai mult. Şi e a retrogradat direct în Serie B.

E de aşteptat să vedem o tresărire de orgoliu a Sampdoriei. În ultimul meci, transmis în AntenaPLAY, Sampdoria a făcut 1-1 cu Parma, după ce a condus cu 1-0. Parma, lider în Serie B, a egalat abia în minutul 82, prin Circati.

Parma – Sampdoria 1-1, în AntenaPLAY. „Cruciaţii” au egalat după ce au fost conduşi. Dennis Man, din nou titular

Parma – Sampdoria 1-1, în AntenaPLAY. Meciul a contat pentru etapa cu numărul 6 al noului sezon din Serie B.

Dennis Man și Valentin Mihăilă au jucat pentru Parma cu Sampdoria, dar nu au reuşit să înscrie. Man a fost titular, în timp ce Mihăilă a fost introdus pe teren în repriza secundă. Cele mai tari meciuri din Serie B se văd exclusiv în AntenaPLAY.

Pedrola a deschis scorul, cu un şut în forţă de la marginea careului, după un contraatac fulger. Parma a controlat jocul, dar avea să egaleze abia în minutul 82, atunci când Circati reuşea să marcheze cu o lovitură de cap.

Italienii îl laudă pe Dennis Man, după perioada perfectă în tricoul Parmei

Italienii îl laudă pe Dennis Man, după primul gol marcat în Serie B, în acest sezon, în Catanzaro – Parma 0-5. ”Aceasta e cea mai bună variantă a lui de până acum”, susțin jurnaliștii din peninsulă.

Dennis Man a revenit cu gol pentru Parma, după accidentarea suferită la începutul sezonului. El a jucat doar 45 de minute în duelul din deplasare cu Catanzaro, în care a deschis scorul.

„Cel din aceste prime săptămâni de campionat este cel mai bun Dennis Man văzut vreodată în tricou Parmei. Românul pare să fi înflorit în sfârșit după ani de suișuri și coborâșuri, iar continuitatea sa este demonstrată de cifrele din acest campionat.

Man a marcat trei goluri și a oferit o pasă decisivă în ultimele șapte meciuri din campionat. Creștere continuă pentru fosta extremă a celor de la FCSB, care este în sfârșit gata să-și ia zborul”, au scris cei de la parmalive.com.

Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

23:23

Team România la Jocurile Olimpice 2024 – ziua 2. David Popovici şi Bernie Szocs intră in actiune. Programul complet

23:15

LIVE TEXTSepsi – Dinamo 1-0! Abdallah, șut în transversală. „Câinii”, fără victorie la Sfântu Gheorghe de cinci ani

23:11

Eliza Samara, în turul 2, la proba de simplu de tenis de masă de la Jocurile Olimpice 2024

22:59

„Fum alb! Avem antrenor la națională” Basarab Panduru mai are o singură nedumerire, după negocierile purtate de Răzvan Burleanu

22:11

Cursa din Marele Premiu al Belgiei e LIVE VIDEO pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45). Charles Leclerc va pleca din pole-position

22:00

UPDATETeam România la Jocurile Olimpice 2024 – ziua 1. Performanțe obținute de tricolori la canotaj, tenis şi tenis de masă!

1 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!”s 2 FotoScoţienii anunţă că Ianis Hagi s-a înţeles că noua echipă: „Este clar!” Salariul uriaş pe care îl va aveas 3 FotoGeorgina Rodriguez a încins internetul alături de Cristiano Ronaldo. Imaginea virală cu cei dois 4 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Ungariei! Cursa e duminică, de la ora 15:45, pe Antena 1 şi în AntenaPLAYs 5 FotoKira Hagi, mesaj emoţionant la 10 zile de la nunta lui Ianis Hagi: „Puterea unui ‘pentru totdeauna’ rostit în şoaptă!”s 6 FotoNeymar a devenit tată pentru a treia oară! Helena s-a născut la începutul acestei lunis

Horoscopul lunii august 2024. Nativii sunt tot mai dornici să-și găsească marea dragoste

Zodii norocoase care pot experimenta abundență financiară pe 27 iulie 2024. Conturile lor vor crește considerabil