Adi Vasile a uitat de rivalitate şi s-a întâlnit cu Kim Rasmussen: „Ne-am văzut, am avut o cină împreună!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 7.04.2023, 17:31

Adi Vasile s-a întâlnit cu Kim Rasmussen

Profimediaimages

Adi Vasile a lăsat rivalitatea de-o parte şi s-a întâlnit cu Kim Rasmussen, antrenorul celor de la Rapid. Tehnicianul de la CSM Bucureşti a dezvăluit că l-a ajutat cu informaţii despre Vipers, adversara Rapidului în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Adi Vasile a dezvăluit că a luat cina cu rivalul său de la Rapid şi l-a ajutat cu informaţii despre Vipers, echipă cu care CSM Bucureşti a jucat în Liga Campionilor.

Adi Vasile a lăsat rivalitatea de-o parte şi s-a întâlnit cu Kim Rasmussen

„Da, cum să nu? Ne-am și văzut, am avut o cină împreună. Orice discuție care poate să ajute România e bună. Cred că rivalitatea e foarte bună, cea sportivă, iar între cele două echipe există un mare respect și sunt convins că această rivalitate ne ajută și pe noi și pe ei.

Și asta atrage și alte echipe din România, care vor să aibă ținte tot mai înalte. Evident că, în sezonul viitor, îmi doresc ca aceste momente un pic exagerate să nu mai fie, să le punem la categoria accident, ar fi frumos pentru mediul handbalului”, a spus Adi Vasile la digisport.ro.

S-a stabilit programul sferturilor Ligii Campionilor! Când vor evolua Rapid și CSM București

S-a stabilit programul sferturilor Ligii Campionilor la handbal feminin, și s-a aflat când vor evolua Rapid și CSM București. România are pentru prima dată în istorie, două echipe calificate în această fază a celei mai importante competiții inter-cluburi din Europa.

CSM București se va confrunta cu Esbjerg, în sferturile Ligii Campionilor. Partida tur va avea loc pe 30 aprilie, de la ora 17:00, în Danemarca, în timp ce returul se va desfășura pe 7 mai, de la aceeași oră, la București.

De cealaltă parte, Rapid se va duela cu Vipers, câștigătoarea en-titre, pentru un loc în Final Four. Meciul tur este programat pe data de 30 aprilie, de la 15:00, la București, în timp ce returul se va disputa o săptămână mai târziu, pe 6 aprilie, de la ora 17:00, în Norvegia.

Celelalte meciuri din sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin sunt Ferencvaros – Metz și Odense – Gyor.

CSM București a mai întâlnit-o pe Esbjerg și anul trecut, tot în sferturile de finală. Atunci, danezele au avut câștig de cauză, după un duel dramatic, scor 53-52 la general.

Esbjerg, viecampioana Danemarcei, s-a calificat în „sferturile” Ligii după ce a trecut de Brest Bretagne în play-off. Danezele au câștigat ambele meciuri, 28-25 în tur, respectiv 27-24 în retur. Formația antrenată de Jesper Jensen traversează o forma excelentă în anul 2023, doar două înfrângeri în 20 de partide.

De cealaltă parte, după revenirea incredibilă din meciul retur cu Krim, giuleștencele și-au obținut locul printre cele mai bune 8 echipe din lume. Acum misiunea va fi si mai dificilă, dat fiind adversarul de alt calibru. Vipers este campioana en-titre și va face tot posibilul să acceadă în Final 4 pentru a-și putea apăra trofeul.

4
21:31
NEWS ALERTReal Madrid e noua campioană a Spaniei! Echipa lui Ancelotti a câştigat titlul cu 4 etape înainte de final
4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”
4
20:12
VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor
4
20:05
VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal
4
19:53
VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar
4
19:40
VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi