Adrian Mititelu, apariţie de senzaţie la ultimul meci! A plătit o avere pentru blana purtată

De Viviana Moraru
Publicat: 3.02.2024, 15:05

Adrian Mititelu, apariţie de senzaţie la ultimul meci

Adrian Mititelu, în timpul unui interviu/ AntenaSport

Adrian Mititelu a avut o apariţie de senzaţie la ultimul meci, câştigat de FCU Craiova cu Dinamo. Patronul oltenilor a atras toate privirile, după ce a ales să poarte un guler de blană.

FCU Craiova a învins-o pe Dinamo cu scorul de 2-1 şi s-a apropiat de locurile de play-off. Bauza şi Bahassa au făcut spectacol pentru formaţia din Bănie.

Adrian Mititelu a făcut ravagii în tribune, după jocul prestat de jucătorii săi pe terene. Patronul oltenilor a purtat o haină care avea un guler de blană naturală, prin care a captat atenţia tuturor.

Conform digisport.ro, blana pe care a purtat-o Adrian Mititelu a cotsta o avere. Patronul celor de la FCU Craiova a plătit nu mai puţin de 25.000 de euro pentru articolul vestimentar, pe care l-a purtat la victoria cu Dinamo.

De asemenea, Adrian Mititelu a surprins şi cu maşina cu care a venit la stadion. Acesta a coborât dintr-un bolid Mercedes Maybach, personalizat cu iniţialele echipei sale.

Maşina respectivă este cotată la circa 230.000 de dolari (peste 210.000 de euro).

Pentru FCU Craiova, Yassine Bahassa a deschis scorul, în minutul 13. Ulterior, Juan Bauza a majorat scorul, punctând superb, cu călcâiul. Pentru Dinamo a marcat Dennis Politic, în minutul 64.

Graţie victoriei cu Dinamo, FCU Craiova a acumulat 30 de puncte, după 24 de mecuri disputate. Trupa lui Adrian Mititelu s-a apropiat la doar trei puncte de ultimul loc de play-off, ocupat de Sepsi.

Adrian Mititelu, val de laude pentru Juan Bauza după victoria cu Dinamo

Adrian Mititelu a lansat un val de laude pentru Juan Bauza după victoria cu Dinamo. Patronul de la FCU Craiova a vorbit despre jucătorul echipei sale, după victoria din Bănie.

Juan Bauza a făcut un meci excelent împotriva rivalilor din București. Jucătorul din Argentina a marcat un gol de senzație în a 2-a repriză a întâlnirii. În minutul 52, acesta a driblat doi adversari și a reușit să marcheze cu călcâiul în poarta lui Golubovic.

”Ce a făcut în seara asta (n.r. vineri) Bauza a demonstrat încă o dată că n-am bătut câmpii când am spus că e cel mai bun fotbalist din România. L-am auzit pe domnul Ilie Dumitrescu, care a spus că e cel mai bun decar din România.

Nu, domnule, e cel mai bun fotbalist din România! E cel mai bun din România și când joacă prost, și când e accidentat. Olaru, Florinel Coman și încă doi dacă mai punem nu fac cât Bauza.

Bauza nu poate fi vândut în România. Pentru mine înseamnă mult mai mult decât un fotbalist. El reprezintă spiritul actualei echipe”, a spus Adrian Mititelu, după meci.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

9:08 Oleksandr Pielieshenko a murit pe frontul din Ucraina! Halterofilul participase la Jocurile Olimpice de la Rio 8:56 Arabii nu i-au dat nicio şansă lui Gigi Becali! Transferul anunţat. Jucătorul, surprins pe aeroport 8:32 „Nu e plăcut că toată lumea te înjură!” Alexandru Băluţă a reacţionat după ce a fost huiduit de tot stadionul la Craiova 8:17 Ce a putut spune Gigi Becali despre venirea lui Mircea Lucescu la Rapid. Declaraţii incredibile ale patronului de la FCSB 0:36 FotoKyren Wilson a câştigat Campionatul Mondial de snooker! L-a învins pe Jak Jones în finala de la Crucible 0:19 Marius Niculae a vorbit de un transfer „bombă” la Sporting Lisabona după ce „Leii” au luat titlul: „Sper să vină Ronaldo” 0:15 Gigi Becali, anunțul momentului despre revenirea lui Florin Tănase la FCSB! A spus totul după 0-2 cu Universitatea Craiova 0:00 Jucătorii făcuți praf de Gigi Becali după 0-2 cu Universitatea Craiova. Cine l-a impresionat: „O să fie fotbalist mare!” 6
23:58
Gigi Becali, „aroganţa” serii după înfrângerea cu Universitatea Craiova: „Aduceţi-ne antrenori, Gâlcă nu e de talia mea”