Gigi Becali l-a făcut praf pe Joyskim Dawa, după Anderlecht – FCSB 2-2: „M-am convins şi eu acum de el! I-am luat tot timpul apărarea!”

De Viviana Moraru
Publicat: 27.10.2022, 21:57
Actualizat: 28.10.2022, 8:17

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă

Gigi Becali l-a făcut praf pe Joyskim Dawa

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă / Hepta

Gigi Becali l-a făcut praf pe Joyskim Dawa, după Anderlecht – FCSB 2-2. Patronul roş-albaştrilor a fost nemulţumit de evoluţia fundaşului central, în remiza de pe terenul belgienilor.

FCSB a fost eliminată din Conference League, după egalul cu Anderlecht, scor 2-2. Trupa lui Nicolae Dică nu mai are şanse de calificare, cu o etapă înainte de final.

Joyskim Dawa a intrat în vizorul patronului de la FCSB. Gigi Becali a fost nemulţumit de evoluţia fundaşului, după remiza cu Anderlecht. Latifundiarul din Pipera a dezvăluit că jucătorul adus în vara trecută de la Botoşani nu mai merită laudele sale.

„M-am convins și eu acum de Dawa. I-am luat tot timpul apărarea. În seara asta m-am convins. Mi-a plăcut în primele meciuri. După ce are statut de vedetă, nu se mai concentrează. Înseamnă că e chestiune de concentrare și nu se mai concentrează la maximum”, a declarat Gigi Becali, pentru Digi Sport.

Anderlecht – FCSB 2-2. Roş-albaştrii, OUT din Conference League

FCSB încheie grupa de Conference League pe ultimul loc. Roş-albaştrii au reuşit doar două remize în acest sezon, ambele cu Anderlecht, fiind învinşi de Silkeborg, în ambele meciuri, cât şi de West Ham, în tur.

FCSB a remizat cu Anderlecht, în etapa a cincea din grupele Conference League. Roş-albaştrii s-au văzut conduşi încă din minutul 39, după golul reuşit de Veschaeren.

Ulterior, în repriza secundă, Andrea Compagno a reuşit să egaleze în minutul 60. Italianul a fructificat centrarea perfectă a lui Risto Radunovic, şi a înscris printr-o lovitură de cap.

În minutul 75, Vertonghen a adus-o din nou pe Anderlecht în avantaj, după un corner bine-executat de belgieni. Joyskim Dawa a reuşit să egaleze 8 minute mai târziu, însă FCSB nu a mai reuşit să marcheze, pentru a spera la o eventuală calificare în primăvara europeană.

Gigi Becali a luat foc după Anderlecht – FCSB 2-2: „Nu avem viitor!”

Gigi Becali, potop de critici după Anderlecht – FCSB 2-2. Patronul de la FCSB a spus echipa nu are viitor. Becali a fost nemulţumit de jocul prestat de echipa lui Nicolae Dică.

„Nu mă interesează ce s-a făcut. Pe mine mă interesează viitorul, nu ce șanse avem. Viitorul… pe jocul ăsta nu există viitorul. Cu jocul ăsta, ce facem noi, nu există viitor. Nu e, dacă nu o bați pe Anderlecht, e echipă slabă rău. Are nume? Ce dacă are nume. Nu jucăm nimic, nu pasăm nimic. Nu avem viitor. O să vedem ce se întâmplă.

Compagno trebuia ținut pentru campionat. L-a scos și pe Olaru ca să-l odihnească. Tavi și-a mai revenit, puțin. Coman parcă nu mai e fotbalist. Nu știu ce se întâmplă. Coman nu mai este fotbalist.

Nu mai e deloc! Dacă dă mingea la ultima fază, îi dă Radaslavescu mingea, intră și tu în careu. Dă pasă, centrează dacă nu ai curaj. Nu se face așa ceva. Niciun duel nu rămâne cu mingea la el, nu înțeleg. Ăsta nu mai e fotbalist”, a spus Gigi Becali digisport.ro.

21:00 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY 20:42 „S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri 20:35 U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda 20:29 Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori” 20:12 VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor 20:05 VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal 19:53 VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar 19:40 VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate 19:07 Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri 18:36 CSM Bucureşti, OUT din Liga Campionilor. A ratat calificarea în Final Four după ce a pierdut şi returul cu Metz Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi