Antrenorul Atalantei, exasperat de magicianul Cristiano Ronaldo! Ce i-a spus la finalul partidei din Ligă: „Ştii cum se zice în Italia”

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 3.11.2021, 15:40

Cristiano Ronaldo se va stabili]n Anglia

Cristiano Ronaldo se bate cu recordurile în Liga Campionilor. A marcat în fiecare meci din acest sezon din grupe, iar în ultima partidă, cu Atalanta, a reuşit o dublă. De fapt, italienii par să fie victimele perfecte pentru lusitan.

Antrenorul Atalantei, exasperat de magicianul Cristiano Ronaldo

La finalul partidei, Gian Piero Gasperini, şi-a permis şi o glumă cu portughezul Cristiano Ronaldo. Tehnicianul a dezvăluit ce i-a spus la ureche fotbalistului de la United.

„La finalul meciului, am vorbit cu Ronaldo. E un jucător incredibil, mă amuză că unii îl văd un jucător problemă. Aș vrea și eu să fi avut așa probleme la echipele pe care le-am antrenat. Jumătate din ocaziile pe care le are le transformă în gol, e absolut fantastic ce reușește. Mi-a făcut plăcere să vorbesc cu el, la final i-am zis: „Știi cum se zice în Italia, nu: Du-te naibii!”, a explicat, râzând, Gasperini, conform sport.sky.it.

Cristiano Ronaldo, dublă de senzaţie

A fost 2-2 în Atalanta – Manchester United. Cristiano Ronaldo a reușit ambele goluri ale oaspeților. Ultimul, în prelungirile partidei. Gian Piero Gasperini îl cunoaște foarte bine pe lusitan din perioada Juventus.

„A fost o seară fantastică şi, fără acel gol din primul minut al prelungirilor, ar fi fost şi mai bine. Am crezut cu adevărat în victorie, am controlat jocul şi chiar nu ne-a lipsit mare lucru. Însă este Liga Campionilor, a mai fost şi un jucător extraordinar, Cristiano Ronaldo, iar asta a determinat rezultatul. Trebuie să fim foarte mândri de ceea ce am făcut, atât în seara asta, cât şi în meciul tur de pe Old Trafford. Mai sunt şanse ca calificare şi depindem doar de noi”, a declarat Gian Piero Gasperini.

Ce i-a spus la finalul partidei

• PAOK Salonic - Olympiacos, 12 mai, ora 20:00, live în AntenaPLAY
  • Play-off-ul din Championship e live în AntenaPLAY
  • Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

23:10 Dinamo – UTA 2-0! Dinamo şi FC Botoşani vor juca baraj pentru menţinerea în Liga 1. FCU Craiova şi FC Voluntari au retrogradat 23:00 LIVE VIDEOFC Porto – Boavista se joacă ACUM în AntenaPLAY! Benfica – Arouca 5-0! Spectacol total în Liga Portugal 22:56 VIDEO & FOTOUltraşii lui PSG şi-au luat la revedere de la Kylian Mbappe! Imagini fabuloase de pe Parc des Princes 22:50 Românii au dat recital pentru Gaziantep: dublă Dennis Drăguş, trei assist-uri Alex Maxim 22:11 Mesajul afişat de fanii lui Dinamo pentru Mircea Lucescu în timpul meciului capital pentru salvarea de la retrogradare 22:00 VIDEOPAOK – Olympiacos 2-0 a fost în AntenaPLAY! Echipa lui Răzvan Lucescu continuă asaltul spre titlu, după victoria uriaşă din derby 21:16 Alex Ioniţă a dat de pământ cu fanii FCSB-ului, care l-au ironizat pe Arena Naţională! Replică devastatoare a fostului rapidist 21:02 Gloria Bistriţa, înfrângere dramatică în finala EHF European League! Echipa lui Pera a rămas fără două jucătoare în prima repriză 20:45 St Pauli a promovat în Bundesliga, după 13 ani! Sărbătoare pe teren şi pe străzi. Imagini fabuloase 19:50 Programul complet al Marelui Premiu de la Imola (17-19 mai, AntenaPLAY). Cursa e live pe Antena 1, duminică, de la ora 16:00 Vezi toate știrile