Gafă imensă comisă de portarul lui Nice, în duelul cu PSG! Fază incredibilă în Cupa Franţei, live în AntenaPLAY

De Viviana Moraru
Publicat: 13.03.2024, 23:04

Gafă imensă comisă de portarul lui Nice, în duelul cu PSG

Portarul lui Nice, în duel cu Kylian Mbappe/ Profimedia

Portarul lui Nice a comis o gafă imensă, în duelul cu PSG, din sferturile Cupei Franţei. Bulka a pasat direct într-un adversar, în propriul careu, iar parizienii nu au stat pe gânduri şi au punctat pentru 2-0.

PSG a primit vizita celor de la Nice, în duelul din sferturile Cupei Franţei. Partida se dispută live, în AntenaPLAY.

În minutul 32, Todibo, fundaşul lui Nice, i-a pasat în interiorul careului lui Bulka. Portarul a pasat ulterior direct în Dembele, care nu a stat pe gânduri şi a trimis balonul către Fabian Ruiz.

Mijlocaşul lui PSG a înscris astfel cu un şut din faţa porţii, profitând de greşeala uriaşă comisă de Bulka.

PSG a deschis scorul în duelul cu Nice în minutul 14. Kylian Mbappe a punctat, după o fază superbă creată cu Fabian Ruiz, autorul golului secund. Ulterior, în minutul 37, Nice a redus din diferenţă prin Laborde.

În cazul în care va trece de Nice, PSG se va duela în careul de aşi al Cupei Franţei cu Rennes. În cealaltă semifinală se duelează Lyon şi Valenciennes, live în AntenaPLAY.

„E gata 100% cu Mbappe” Anunţ despre superstarul naţionalei Franţei

Anunţul momentului despre Kylian Mbappe a fost făcut de Fabrizio Romano, după ce superstarul francez a reuşit o „dublă” în returul cu Real Sociedad din Liga Campionilor.

Kylian Mbappe a marcat în minutele 15 şi 56, iar Real Sociedad – PSG s-a încheiat 1-2. Superstarul dorit de Real Madrid a fost declarat omul meciului.

Potrivit lui Fabrizio Romano, cei din conducerea lui PSG ştiu că Mbappe va pleca 100%. „Cei de la PSG nu a făcut încă o declaraţie oficială, dar ştiu că e gata 100% cu Mbappe. Al Khelaifi, Luis Enrique şi toţi jucătorii sunt informaţi. Mbappe îşi negociază contractul cu Real Madrid”, a anunţat cunoscutul jurnalist, specializat în transferuri.

Se pare că viitorul imediat al lui Kylian nu va fi aici la PSG, așa că trebuie să testăm tactica”, a declarat Luis Enrique la conferinţa de presă de după meciul care a consfinţit calificarea lui PSG în sferturile Ligii Campionilor.

Luis Enrique a negat că ar avea vreo problemă cu Kylian Mbappe. Mai mult, a susţinut că francezul este cel mai bun jucător de atac din lume.

„Știți deja că răspândirea mizeriei și cauzarea de necazuri se vând foarte ușor. Cine este interesat de adevăr? Nu am nicio problemă cu niciun jucător, doar că anumite decizii pot fi mai mult sau mai puțin apreciate. Pentru mine, Mbappe este cel mai bun jucător din lume în ultimii metri. Este de neoprit”, a afirmat Enrique.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

14:21 Decizia luată de Denis Alibec, după ce a fost dorit la FCSB! Mama atacantului a făcut anunţul: „E un risc, dar şi-l asumă!” 13:43 Cornel Dinu i-a făcut praf pe şefii lui Dinamo: „Au vrut să aibă o jucărie fotbalistică!” Ce a spus despre Mircea Rednic 13:42 Yokohama – Al Ain LIVE VIDEO (sâmbătă, 13:00) în AntenaPLAY. Manşa tur a finalei Ligii Campionilor Asiei 12:57 Mircea Lucescu, mesaj ferm atunci când a fost întrebat despre Rapid! Unde a fost surprins alături de Dan Şucu 12:39 Dinamo a primit o veste uriaşă înaintea meciului cu UTA! Ce a decis Comisia de Recurs 12:26 Câte bilete s-au vândut la FCSB – CFR Cluj! Arena Naţională, gata să „erupă” la meciul campionilor 12:23 FCSB, echipament special la meciul cu CFR Cluj: „Şi cea mai mare echipă din toate timpurile din România a jucat aşa” 11:49 FotoUnica fiică a lui Ion Ţiriac s-a fotografiat într-o ipostază rară! Cum a apărut Ioana în vacanţa din Namibia 11:42 Probleme pentru FIFA! Forul condus de Gianni Infantino, somat de sindicatul fotbaliştilor: „Este dincolo de saturaţie” 11:16 Borussia Dortmund poate câştiga mai mulţi bani dacă pierde cu Real Madrid! Situaţie incredibilă înaintea finalei Champions League Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției