Publicat: 12.09.2020, 16:40

bicfalvi

Sputnik / Pavel Lisitsyn via Hepta

Eric Bicfalvi evoluează pentru Ural

Acest lucru nu l-a afectat însă pe mijlocaşul român care îşi anunţă din nou candidatura la titlul de golgheter în Rusia. Bicfalvi a reuşit o dublă în ultimul meci al echipei sale.

Fostul jucător al echipei lui Gigi Becali a deschis scorul în minutul 15, din penalty, şi a închis tabela cu o reuşită cu capul în minutul 67 al partidei.

Vezi aici golurile marcate de Bicfalvi

Bicfalvi este jucătorul celor de la Ural

Bicfalvi a fost cumpărat de echipa lui Gigi Becali în 2007, de la Jiul Petroşani. Acesta a evoluat pentru roş-albaştrii până în 2012, cu o scurtă escală la Buzău, în 2008.

Acesta s-a transferat apoi în Ucraina la Volyn Lutsk. Bicfalvi a mai evoluat pentru Liaoning, Dinamo, Tom Tomsk, iar din iarna lui 2017 a ajuns la Ural

9:57 Topul în care Simona Halep şi Serena Wiiliams strălucesc încă. Ce performanţă pentru Aryna Sabalenka 9:39 Oferta pe care Dan Şucu i-a făcut-o lui Mircea Lucescu: „Vino!” Răspunsul dat imediat de pe „Il Luce” 9:01 Sebastian Vettel va pilota monopostul McLaren MP4/8 al lui Ayrton Senna în weekendul Marelui Premiu din Emilia-Romagna 9:01 FotoFlorin Răducioiu radiază de fericire alături de iubita cu 10 ani mai tânără! Cum arată Andreea, femeia care l-a cucerit 8:42 Kylian Mbappe, mesaj de patru cuvinte după ce PSG a fost învinsă de Borussia Dortmund! Postarea făcută imediat după meci 8:36 Anunţul radical făcut de Ronnie O`Sullivan, după ce a fost eliminat în sferturile Campionatului Mondial de snooker 8:20 Dennis Man, desemnat jucătorul sezonului la Parma, în Gazzetta dello Sport! Mihăilă, în top şi el! Sezon de vis pentru români 1
23:45
Borussia Dortmund – PSG 1-0! Fullkrug, singurul marcator într-un meci cu ocazii uriaşe! Mbappe nu s-a lipit la gol
1
23:40
Gigi Buffon, emoţionat de revenirea lui Parma în Serie A! Mesaj superb după performanţa la care au contribuit Man şi Mihăilă
1
23:31
FotoDennis Man şi Valentin Mihăilă, la bustul gol după ce au promovat în Serie A! Imagini de senzaţie cu românii de la Parma