CS Mioveni – FCSB 1-1. Florin Tănase l-a înfuriat pe Gigi Becali: „Cu siguranţă Keşeru merita să fie în lot!”. Ce a spus despre schimbarea sistemului de joc

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 19.02.2022, 22:09

Florin Tănase, FCSB

Florin Tănase e de părere că Florin Talpan este cel mai antipatic personaj din fotbalul românesc

Florin Tănase, semnal de alarmă pentru Florin Talpan / Hepta

Malcom Edjouma, jucătorul în care Gigi Becali şi-a pus toate speranţele, a marcat primul său gol pentru FCSB. Francezul a deschis scorul în minutul 7. Scorul la pauză a fost stabilit de Ionuţ Balaur, care a restabilit egalitatea în prelungirile primei reprize. Pe final, Florin Tănase a ratat o ocazie uriaşă.

Florin Tănase, prima reacţie după CS Mioveni – FCSB 1-1

Căpitanul roş-albaştrilor este sigur că lipsa lui Keşeru s-a făcut simţită. Declaraţiile oferite la finalul meciului ar putea să îl înfurie pe patron.

Dezamăgire. Când trebuia să câştigăm şi să punem presiune pe CFR nu am făcut-o. Din păcate ne încurcăm la aceste meciuri cu echipe din subsolul clasamentului. Este păcat pentru munca depusă, ajunsesem aproape de CFR, dar din păcate nu reuşim atunci când e mai important să câştigăm.

Am avut o singură ocazie în repriza a doua. Am jucat cu o echipă care se apără foarte bine, cu siguranţă nu am jucat cum am făcut-o în a doua repriză cu Chindia. N-a mai funcţionat (n.r. schimbarea sistemului de joc în repriza secundă), au fost 14 schimbări dintr-o dată. Trebuie să ne revenim pentru că cu aceste meciuri câştigi campionatul.

Probabil e şi o relaxare aşa, ne credem învingători înainte de meci deşi am discutat că o să avem un meci dificil. Nu am reuşit să jucăm ce trebuie, e clar. Din cauza celor din tribună nu am reuşit noi? Nu, este vina noastră, a tuturor, şi sperăm să câştigăm meciurile care au rămas.

Da, cu siguranţă aveam nevoie de Keşeru. Meciul trecut ne-a ajutat. Părerea mea e că merita să fie în lot„, a declarat Florin Tănase după CS Mioveni – FCSB 1-1.

CS Mioveni a obţinut primul punct din istorie în duelurile cu FCSB. Echipa lui Toni Petrea este la cinci puncte în spatele lui CFR Cluj după remiza cu Mioveni. Echipa lui Dan Petrescu primeşte, în această etapă, vizita Rapidului.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

17:09 FotoRivalele celebre ale Simonei Halep s-au întâlnit la Met Gala! Reacţia surprinzătoare a Mariei Sharapova: „Unde e Serena?” 16:31 După ce a ratat transferul lui Rafa Mujica, Gigi Becali a renunţat la un alt atacant cu cifre extraordinare! 16:28 „Pot ajuta!” Mircea Lucescu, primul mesaj după întâlnirea cu Dan Șucu și George Copos! 16:12 „Are clauză de 5.000.000!” Gigi Becali îl poate pierde și pe Darius Olaru! Giovanni Becali a făcut anunțul 15:52 Connor Bedard, noua stea din NHL, va străluci la Campionatul Mondial de hochei (10-26 mai, AntenaPLAY) 15:34 PSG – Borussia Dortmund LIVE TEXT, ora 22:00. Prima finalistă a Ligii Campionilor se va stabili la Paris 15:15 Neluţu Varga a anunţat că CFR Cluj are un nou preşedinte: „Va avea puteri depline!” Lovitură de proporţii dată de ardeleni 14:29 FotoCum arată şi din ce face bani Consuelo, fosta soţie a lui Adrian Mutu, la 51 de ani. Imagini rare 14:05 „Se face de râsul curcilor!” Giovanni Becali, despre venirea lui Mircea Lucescu la Rapid: „Voi nu sunteţi sănătoşi la cap” 13:36 Anunţul radical făcut de Mircea Lucescu în ziua întâlnirii cu Dan Şucu şi George Copos Vezi toate știrile