Închide meniul

Mircea Rednic, dat afară de la Viitorul! Gică Hagi nu a mai suportat şi a decis să îi rezilieze contractul. Anunţul oficial

Iulian Focșăneanu Publicat: 8 aprilie 2021, 19:55 / Actualizat: 25 mai 2022, 19:48

Comentarii
Mircea Rednic, dat afară de la Viitorul! Gică Hagi nu a mai suportat şi a decis să îi rezilieze contractul. Anunţul oficial

Mircea Rednic, dat afară de la Viitorul / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

UPDATE: Mircea Rednic, dat afară de la Viitorul! “Din cauza lipsei de rezultate, conducerea FC Viitorul Constanța a decis să întrerupă colaborarea cu antrenorul Mircea Rednic, căruia îi mulțumim pentru munca depusă pentru clubul nostru“, se arată în mesajul postat de Viitorul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Puriul” are de ce să îşi facă griji după ce a fost învins de ultima clasată din România. Antrenorul constănţenilor a refuzat să anunţe dacă ia în calcul să îşi dea demisia.

Mircea Rednic, dat afară de la Viitorul! Gică Hagi a decis rezilierea contractului

Când pierzi, lucrurile nu sunt pozitive. Mi-e ciudă pentru că jucăm, ne creem ocazii. Câte puncte am pierdut eu pe faze fixe de când am venit la echipă?! Au avut un corner… contraatac și au dat gol. Când joci bine și nu ai rezultate, nu e ușor.

Nu am ce să le reproșez jucătorilor, sunt tineri și pot multe. Mereu e nevoie de experiență, poate și de mai multă responsabilitate la fazele fixe.

Te gândești la toate, încerci să analizezi şi îți reproșezi anumite lucruri. Ne gândim. Nu vreau să vorbesc despre plecare, pentru că muncim bine. Trebuie timp de la cei tineri. Ne gândim, vedem ce va fi“, a declarat Mircea Rednic la finalul partidei cu Poli Iaşi.

Reclamă
Reclamă

Viitorul mai are de jucat un singur meci în sezonul regulat. Luni, gruparea din Ovidiu primeşte vizita celor de la Gaz Metan Mediaş.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:58
Legenda Craiovei l-a distrus pe Filipe Coelho, după eșecul de la Atena: „Bagă-l, Mister, pe Nsimba! Mesajul a fost clar”
0:53
Andrei Rațiu și Bogdan Racovițan, calificați în optimile Conference League. Victorii pentru Rayo și Rakow
0:47
Răzvan Marin, mesaj pentru Universitatea Craiova după victoria cu AEK Atena: „Să aibă baftă în campionat”
0:38
Filipe Coelho, fără cuvinte după AEK – Univ. Craiova 3-2: „Nu pot explica. Nu meritam asta”
0:36
Ștefan Baiaram, acuzații dure după ce Univ. Craiova a fost eliminată dramatic din Conference League: „A tras cu ei”
0:27
Alexandru Cicâldău, devastat după ratarea calificării în play-off: „O seară neagră”
1 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 2 Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine” 3 Fostul mijlocaș de la CFR Cluj și FCSB a ajuns să spele mașini de lux la 33 de ani: „Băi, cine ți-a dat ideea asta?” 4 Ajuns în vârful carierei în Serie A, românul îşi reziliază contractul. De ce clubul renunţă la el 5 Internaţionalul Mario Pineida a fost asasinat! Mama fotbalistului a fost şi ea atacată 6 Vin banii la CFR! Transferul se face astăzi: jucătorul face vizita medicală şi semnează
Citește și