Andrei Ivan, la pământ după FCSB – Universitatea Craiova 3-0: „Nu-mi venea să cred la pauză!”

De Viviana Moraru
Publicat: 2.09.2023, 23:57

Sorin Cârţu, mesaj tranşant pentru Andrei Ivan

Andrei Ivan, în timpul unui meci / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Andrei Ivan a fost la pământ, după ce FCSB a învins-o cu scorul categoric de 3-0 pe Universitatea Craiova. Atacantul oltenilor a fost extrem de dezamăgit de rezultatul înregistrat de echipa sa, în derby-ul din Ghencea. Acesta a dezvăluit că nu îi venea să creadă ce scor era pe tabelă, după primele 45 de minute.

FCSB s-a distrat cu Universitatea Craiova şi va rămâne pe primul loc şi după etapa a opta. Oltenii au suferit a doua înfrângere consecutivă, după eşecul din runda precedentă cu Farul.

Andrei Ivan, la pământ după FCSB – Universitatea Craiova 3-0

Andrei Ivan a declarat că Universitatea Craiova a făcut o primă repriză extrem de modestă în duelul cu FCSB, repriză în care a încasat trei goluri. Atacantul a mărturisit că este îngrijorat de faptul că echipa sa nu a marcat niciun gol în ultimele două meciuri, cu Farul şi cu FCSB.

Ivan a mai spus că a purtat o discuţie şi cu selecţionerul Edi Iordănescu, după ce nu a fost convocat la echipa naţională, pentru duelurile cu Israel şi Kosovo. Acesta speră să fie convocat la următoarea acţiune a „tricolorilor”.

„Nu-mi găsesc cuvintele. Am luat trei goluri, nu cred că am luat trei goluri într-o repriză niciodată. În repriza a doua, am ieşit la joc, dar nu am marcat. Ne îngrijorează acest lucru, sperăm să marcăm de la următorul meci.

În prima repriză, nu ne-am creat ocazii, am pierdut repede mingea. Nu pot să-mi dau seama…Au fost două prime reprize foarte slabe în ultimele două meciuri.

Am vorbit cu Edi Iordănescu, dânsul va decide. M-a contactat, sper să fie totul bine. Trebuie să am evoluţii foarte bune şi cred că o să fiu convocat. Sper să fiu la naţională la următorea selecţie. Sper să marchez la echipa de club şi după să fiu la naţională.

Când am intrat în vestiar la pauză, nu-mi venea să cred. Nu ştiam ce s-a întâmplat”, a declarat Andrei Ivan, conform digisport.ro.

Octavian Popescu, două pase decisive în FCSB – Universitatea Craiova

Octavian Popescu a reuşit două pase decisive în FCSB – Universitatea Craiova! În lipsa lui Coman, Tavi Popescu a jucat pe partea stângă, acolo unde se simte cel mai bine.

Octavian Popescu nu a dezamăgit după ce a fost trimis în teren să îl înlocuiască pe Florinel Coman. În minutul 13 al derby-ului din Ghencea, Tavi Popescu i-a pasat decisiv lui Darius Olaru, care l-a driblat pe Laurenbţiu Popescu şi a trimis în poartă.

Risto Radunovic a marcat şi el primul său gol al sezonului, în duelul dintre FCSB şi Universitatea Craiova. Fundaşul a reuşit să înscrie, după o fază superbă creată de Alexandru Băluţă.

Faza golului secund al FCSB-ului a pornit de la acţiunea superbă a lui Alexandru Băluţă. Mijlocaşul a profitat de o pasă greşită dată de Alexandru Mitriţă, a preluat, şi i-a driblat pe fundaşii lui Laurenţiu Reghecampf, la marginea careului. Băluţă a pasat ulterior către Risto Radunovic, care a reuşit să înscrie.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

16
22:37
VIDEOStatuie pentru Kylian Mbappe, înainte de EURO 2024! Cum arată „sosia” superstarului care și-a anunțat plecarea de la PSG
16
22:33
Cum pregăteşte Răzvan Lucescu finala campionatului Aris – PAOK (duminică, 20:00, AntenaPLAY). Mesaj de luptă: „Încă o provocare!”
16
22:11
„Foarte urât!” Andrea Compagno a reacționat, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a. Mesaj direct pentru Adrian Mititelu
16
22:00
Didier Deschamps a anunțat lotul Franței pentru EURO 2024! Jucătorii care vor străluci lângă Kylian Mbappe
16
21:49
Adi Popa şi Gheorghe Mustaţă, scandal în direct din cauza „războiului” CSA Steaua – FCSB: „Nu mă interesează justiţia pe mine!”
16
21:28
BREAKING NEWSLiviu Bocciu va fi eliberat din închisoare! Anunțul momentului pentru fanii Rapidului
16
21:19
VideoReportaj special de la Imola! Omagiu pentru Ayrton Senna, din locul în care legenda Formulei 1 şi-a pierdut viaţa. EXCLUSIV
16
21:06
„Mă apăr singur!” Replica lui Florin Talpan, după ce Ilie Năstase a acuzat că îl va da în judecată
16
20:48
Andrea Compagno a văzut lista atacanților doriți de Gigi Becali și a reacționat imediat. A spus cine l-ar putea înlocui la FCSB
16
20:15
FotoCât de frumoasă este cea mai bogată româncă! Afacerea cu care a dat lovitura şi care a ajutat-o să adune o avere fabuloasă

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta