Ciprian Deac, „la pământ” după ce CFR Cluj a fost egalată dramatic de Oţelul: „Am pierdut două puncte!”

De Viviana Moraru
Publicat: 27.02.2024, 23:28

Ciprian Deac, la pământ după ce CFR Cluj a fost egalată de Oţelul în prelungiri

Ciprian Deac, în timpul unui meci la CFR Cluj/ Profimedia

Ciprian Deac a fost „la pământ”, după ce CFR Cluj a fost egalată de Oţelul în prelungiri. Acesta a transmis că trupa lui Adrian Mutu a cedat două puncte, fiind de părere că a fost o greşeală colectivă la penalty-ul comis de Muhar, în minutul 90+4.

CFR Cluj a remizat pe terenul celor de Oţelul, scor 2-2. Gălăţenii au deschis scorul prin Pop, Otele a egalat pe finalul primei reprize, iar clujenii au preluat conducerea după ce Tachtsidis a transformat un penalty, în minutul 88. În prelungiri, Juri Cisotti a punctat tot de la punctul cu var.

Ciprian Deac, la pământ după ce CFR Cluj a fost egalată de Oţelul dramatic

Ciprian Deac a fost extrem de dezamăgit de rezultatul obţinut de CFR Cluj cu Oţelul. Mijlocaşul a transmis că în prima repriză, echipa sa a prestat un joc modest, însă pe final nu ar fi trebuit să rateze victoria.

După ce va fi suspendat la următorul meci, Deac a transmis că nu există un prim 11 stabilit la CFR Cluj, de la venirea lui Adrian Mutu, astfel că s-a declarat convins de faptul că va fi înlocuit cu brio de către un coechipier.

În privinţa şanselor la titlu, Ciprian Deac a transmis că după înjumătăţirea punctelor, CFR Cluj se poate lupta pentru primul loc.

„Ţinând cont că am fost egalaţi în minutul 90, e clar că am pierdut două puncte. Galaţi e o echipă agresivă, sunt foarte puternici în duelurile 1 contra 1. Am avut un meci foarte greu.

Nu am făcut o primă repriză reuşită. Au fost mai agresivi, au reuşit şi să deschidă scorul. Am reuşit şi noi să revenim şi ne-a dat încredere. Am intrat mult mai bine, am dat şi golul doi, dar am pierdut două puncte. Am văzut multe în fotbal, dar e clar că echipă matură nu trebuia să primească gol în ultimele minute. A fost o greşeală colectivă, să nu se ajungă până în careu.

Voi fi suspendat pentru următorul meci, dar sunt mulţi jucători la CFR. Nu are nimeni locul de titular asigurat, nu se va simţi lipsa mea, vor da 100%. S-au făcut schimbări, nu a fost acelaşi prim 11 de când a venit Adi Mutu.

Se vor înjumătăţi punctele şi vom vedea. Dacă vom fi atenţi, ne vom bate la campionat”, a declarat Ciprian Deac, conform digisport.ro.

„Nu ştiu dacă a fost penalty, nu vreau să mă exprim. A fost un arbitraj ok. Cu siguranţă vreau să fiu la EURO. Este unul ditnre obiectivele mele, îmi doresc asta”, a transmis şi Răzvan Sava.

CFR Cluj, egalată în prelungiri de Oţelul

CFR Cluj a încheiat la egalitate marţi seara, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Oţelul Galaţi, în Liga 1.

La Galaţi, Oţelul a început bine şi a ratat prin Alexandru Pop, însă tot Pop a deschis scorul în minutul 36, dintr-o lovitură liberă perfect executată. Clujenii au egalat în minutul 45, prin Otele, şi au trecut în avantaj din penalti, în minutul 87, atunci când Tachtsidis a transformat lovitura de pedeapsă. În minutul 90+3 gălăţenii au primit şi ei penalti, transformat de Cisotti şi meciul s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

CFR ocupă locul secund în Superligă, cu 49 de puncte, iar Oţelul e pe locul 11, cu 33 de puncte.

Unde va juca Ianis Hagi sezonul următor?

20:03 Reacţia categorică a lui Mircea Lucescu, după ce Dan Şucu ar fi ales noul antrenor de la Rapid: „Soluţia cea mai bună!” 20:03 FotoMoştenitorii lui Diego Maradona cer Balonul de Aur furat de la tatăl lor! Cum încearcă să anuleze vânzarea trofeului 19:49 Germania – Letonia 8-1 și Cehia – Danemarca 7-4 au fost LIVE în AntenaPLAY. Spectacol total la Campionatul Mondial de hochei 19:45 Chelsea va încasa un bonus de pe urma transferului lui Eden Hazard la Real Madrid din 2019! Motivul este uluitor 19:42 Simona Halep, prima reacţie după ce s-a retras de la Trophee Clarins! Mesaj scurt transmis de româncă, la ieşirea de pe teren 19:14 „S-a întors ghinionul pentru ea!” Verdictul americanilor, după ce Simona Halep a fost forţată să se retragă de la Trophee Clarins 19:12 FotoA fost dat afară de Gigi Becali şi a ajuns campion în afara României! Ar putea să o întâlnească pe FCSB în Europa! 19:06 „Pe toți i-aș lua!” Un patron din Liga 1 vrea să aducă la echipă jucătorii dați afară de Adrian Mititelu, de la FCU Craiova 18:37 „Palmaresul care contează e la CSA!” Avocatul care a apărat-o pe FCSB în procesul cu Steaua s-a prăbușit emoțional 18:32 FotoVinicius l-a lovit în faţă pe Ianis Hagi! Reacţia imediată a starului brazilian, după incident Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu