Controversă uriaşă la golul victoriei marcat de Farul pe terenul lui Sepsi. VAR a verificat imediat faza

De Alex Masgras
Publicat: 19.02.2024, 19:51

Faza controversată din partida Sepsi - Farul / Captură Digi Sport

Controversă uriaşă la golul victoriei marcat de Farul pe terenul lui Sepsi. Grameni a marcat golul victoriei pentru echipa lui Gică Hagi, la capătul unei faze verificate de VAR. Constănţenii s-au impus cu 1-0 la Sf. Gheorghe.

Reuşita formaţiei de la malul mării a fost validată, chiar dacă în Liga 1 nu există goal line technology.

Controversă uriaşă la golul victoriei marcat de Farul pe terenul lui Sepsi

Grameni a şutat din interiorul careului, iar Varga a deviat balonul. Mingea a trecut însă de jucătorul de la Sepsi, după care a fost degajată de Dumitrescu.

În ciuda faptului că în Liga 1 nu există goal line technology, oficialii din cabina VAR nu au stat prea mult pe gânduri şi au decis să valideze reuşita lui Grameni, chiar dacă reluările nu au fost concludente, pentru a vedea dacă balonul a depăşit cu toată circumferinţa linia porţii.

Echipa lui Gică Hagi a trecut astfel peste înfrângerea cu Dinamo de etapa trecută şi a obţinut cele trei puncte în meciul de la Sf. Gheorghe. Acum, campioana din sezonul trecut se află pe locul 4, cu 40 de puncte, trecând peste Universitatea Craiova, echipă care a remizat etapa aceasta pe terenul lui FC Botoşani.

De partea cealaltă, Sepsi a ajuns la patru înfrângeri la rând în Liga 1 şi se află pe locul 9, cu 33 de puncte, după 26 de etape.

Gică Hagi, criză de nervi în prima repriză cu Sepsi! A început să ţipe la jucătorii săi şi s-a văzut totul la TV

Gică Hagi, criză de nervi în prima repriză cu Sepsi. Nemulţumit de evoluţia echipe sale, Hagi a fost surprins de multe ori având mimica unui om deznădăjduit. Finalul primei reprize l-a găsit pe Hagi într-un moment în care a clacat şi a început să ţipe la elevii săi.

Gică Hagi nu s-a mai stăpânit, iar în finalul primei reprize a oferit imagini incredibile. Camerele TV l-au susprins pe Hagi în timp ce ţipa la jucătorii săi.

Nu a fost singurul moment în care Hagi a fost surprins în timp ce îşi exprima nemulţumirea. „Regele” a mai fost surprins în timp de dădea din cap în semn de nemulţumire. Managerul campioanei nu s-a mai stăpânit în finalul primei reprize şi a început să ţipe pe margine.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

8:24 „Ajunge FCSB în Champions League?” Helmut Duckadam, categoric despre şansele echipei lui Gigi Becali 8:15 „Nu înțeleg de ce au fost la Ateneu” Mihai Rotaru, avertisment dur pentru Gigi Becali: „FCSB a devenit dușmanul de casă!” 16
23:33
VIDEOLeeds – Norwich 4-0 a fost în AntenaPLAY! „Păunii”, în finala play-off-ului de promovare în Premier League de pe Wembley
16
23:29
VIDEOKazahstan – Suedia 1-3 și Canada – Norvegia 4-1 au fost LIVE în AntenaPLAY. A fost o seară spectaculoasă la CM de hochei
16
23:19
„Îţi vine să faci glume!” Darius Olaru, explicaţii pentru ironiile devastatoare adresate rapidiştilor: „Căpriorii, căpriorii!”
16
23:09
Forbes a publicat TOP 10 al celor mai bine plătiți atleți din lume. Cristiano Ronaldo câștigă aproape de 2 ori mai mult ca Messi
16
22:51
Aris – PAOK, finala campionatului pentru Răzvan Lucescu, e live în AntenaPLAY (duminică, 20:00). Românul, condamnat să câştige
16
22:37
VIDEOStatuie pentru Kylian Mbappe, înainte de EURO 2024! Cum arată „sosia” superstarului care și-a anunțat plecarea de la PSG
16
22:33
Cum pregăteşte Răzvan Lucescu finala campionatului Aris – PAOK (duminică, 20:00, AntenaPLAY). Mesaj de luptă: „Încă o provocare!”
16
22:11
„Foarte urât!” Andrea Compagno a reacționat, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a. Mesaj direct pentru Adrian Mititelu

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta