Marko Dugandzic, uluit după Rapid – Petrolul 0-2: „Nu prea am cuvinte să descriu ce se întâmplă! Am pierdut din două autogoluri”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 14.08.2023, 0:18

Marko Dugandzic, uluit după Rapid - Petrolul 0-2

Marko Dugandzic, într-un meci cu Rapid / Profimedia

Marko Dugandzic a fost uluit după Rapid – Petrolul 0-2. Echipa lui Cristiano Bergodi a pierdut din cauza a două autogoluri. Oaidă şi Borja Valle şi-au trimis mingea în proprie poartă.

Golgheterul Rapidului şi-a găsit cu greu cuvintele şi a admis că a irosit şi el câteva ocazii bune de a marca.

Marko Dugandzic, uluit după Rapid – Petrolul 0-2

„Nu prea am cuvinte să descriu ce se întâmplă. Două autogoluri. Am avut multe ocazii, eu personal am avut câteva. Am pierdut 3 puncte în Giuleşti. Nu prea îmi amintesc aşa ceva. Am avut 3 ocazii foarte bune. Un asemenea meci se întâmplă foarte rar în viaţă.

Peste o săptămână jucăm cu Farul şi sper să ne întoarcem cu o victorie. Nu am explicaţie, dacă aş avea aş putea să îndreptăm lucrurile. E o criză pentru că avem o singură victorie în 5 meciuri. Avem obiective mari în acest sezon pentru că suntem o echipă mare. Mai sunt multe meciuri până la final. O singură victorie în 5 meciuri şi nici nu am avut un parcurs foarte greu„, a spus atacantul Rapidului.

Pe un gazon care nu s-a prezentat în cele mai bune condiţii. cele două formaţii s-au tatonat în startul partidei, iar arbitrul Andrei Chivulete a oprit meciul în minutul 8 din cauza torţelor aprinse de fanii ploieşteni. Vizibilitatea pe teren era extrem de redusă şi jocul a fost reluat după cinci minute de pauză. Prima repriză nu a consemnat ocazii până pe final. Irobiso a trimis în bara transversală în minutul 40, apoi Rapid a avut un gol al lui Funsho Bamgboye anulat pentru fault în atac comis de Dugandzic, în minutul 41. Până la pauză portarul oaspeţilor, Zima, a scos şutul lui Oaidă, în careul mic, şi la cabine s-a intrat cu 0-0.

Minutul 49 a adus o nouă întrerupere a jocului, tot de cinci minute, după ce galeria Rapidului a aruncat în teren torţe şi fumigene. În minutul 62 a venit şi deschiderea scorului. La un corner al lui Ţicu, Papp a prelungit cu capul, iar balonul a fost deviat în propria poartă de Oaidă. Rapidiştii au alergat după egalare, ratând prin Săpunaru, Dugandzic şi Album dar cei care au marcat au fost oaspeţii, prin autogolul lui Borja Valle, cel care a trimis, neatent, către portarul care ieşise dintre buturi.

Petrolul are 8 puncte şi este pe locul 5, în timp ce Rapid , cu 5 puncte, este pe locul 11.

Cine va câştiga Roland Garros 2024?

8:51

Jude Bellingham îl aşteaptă pe Kylian Mbappe cu braţele deschise la Real Madrid: „E singurul lucru care ne lipseşte”

8:41

Veste uriașă pentru FCSB, după ce Real Madrid a câștigat Champions League! Culoar ideal în preliminarii. Posibilii adversari

8:27

Florentino Perez l-a depăşit pe Santiago Bernabeu şi nu vrea să se oprească! „Avertismentul” preşedintelui lui Real Madrid

8:11

Ce mesaj a apărut pe contul Barcelonei, imediat după ce Real Madrid a câștigat pentru a 15-a oară UEFA Champions League

0:21

Carlo Ancelotti, prima reacţie după ce a câştigat pentru a 5-a oară trofeul Champions League! De ce l-a certat pe Vinicius

0:15

Carlo Ancelotti a stabilit un nou record! Este singurul antrenor din istorie care a cucerit 5 Ligi ale Campionilor ca antrenor

1 FotoPremieră pentru Stefanos Tsitsipas şi iubita lui, Paula Badosa, după împăcare! Vestea despre cei dois 2 FotoEa îl consolează pe Ionuţ Radu pentru ratarea EURO 2024. Francesca Cuccuru are 20 de ani şi e de o frumuseţe rară: „Minunată!”s 3 FotoUnica fiică a lui Miodrag Belodedici, revedere emoţionantă cu tatăl său: „E prima dată!” Zandalee este de o frumuseţe uimitoares 4 FotoMiodrag Belodedici a rămas fără permis de conducere după ce a fost urmărit de poliţie la 3 dimineaţa: „Am ieşit cu alcoolemie!”s 5 FotoIubita lui Valentin Mihăilă, apariţie răvăşitoare în braţele internaţionalului român! Ami a întors toate priviriles 6 VIDEOCharles Leclerc a câştigat Marele Premiu de Formula 1 de la Monaco, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAYs

Cei mai loiali bărbați, potrivit astrelor. Vezi cine își dorește o relație de lungă durată

Zodii norocoase în ziua de 1 iunie 2024. Trei nativi care vor avea parte de reușite