„Nu poate să mă sperie nimic!” Mihai Stoica și-a făcut calculele pentru câștigarea titlului! De ce rezultate are nevoie FCSB

De Alex Ioniță
Publicat: 25.04.2024, 22:29

Mihai Stoica și-a făcut calculele pentru câștigarea titlului

Mihai Stoica, pe Arena Naţională / Profimedia Images

Mihai Stoica și-a făcut calculele pentru câștigarea titlului. Managerul general de la FCSB a vorbit despre situația din campionat, după ce roș-albaștrii au remizat cu Sepsi, scor 2-2.

Echipa lui Gigi Becali a ratat o șansă importantă la câștigarea campionatului, după ce a pierdut 2 puncte la meciul cu Sepsi. Totuși, Mihai Stoica rămâne optimist și a spus scenariile prin care FCSB poate ieși campioană.

Oficialul de la echipa lui Gigi Becali a spus că FCSB poate câștiga rapid campionatul și fără jocul rezultatelor. Acesta a dat de înțeles că este liniștit, pentru că roș-albaștrii sunt la mâna lor, în lupta pentru titlu, având în vedere distanța față de locul 2.

„Este important punctul, pentru că dacă am fi pierdut, nu puteam să o rezolvăm dintr-un meci. Avem trei ‘fise’. Nu contează ce face Craiova cu CFR. Dacă noi câştigăm sâmbătă, suntem campioni. Dacă nu câştigăm sâmbătă şi batem la Craiova, suntem campioni. Dacă nu batem nici la Craiova şi batem cu CFR, suntem campioni.

Sigur, mai există şi jocul rezultatelor. Eu cred că dacă obţinem un rezultat de egalitate suntem campioni, cu un rezultat de egalitate cu Farul suntem campioni. Nu poate să mă sperie nimic. Înainte de cele 3 victorii la rând (n.r. ale Farului)? 13 goluri marcate în 5 meciuri şi 0 goluri marcate într-un meci.”, a spus Mihai Stoica, la orangesport.ro.

Emoţii pentru Florinel Coman şi FCSB, înaintea meciului cu Farul!

Emoţii pentru Florinel Coman şi FCSB, înaintea meciului cu Farul. Jucătorul roş-albaştrilor a fost înlocuit în minutul 19 al partidei cu Sepsi, la doar câteva minute după ce a deschis scorul.

Coman a înscris în minutul 9 al partidei de la Sf. Gheorghe, dar a fost schimbat în minutul 19. În locul lui a intrat David Miculescu, cel care a marcat al doilea gol al roş-albaştrilor în remiza cu Sepsi, scor 2-2.

La finalul partidei, Coman a dezvăluit că a simţit un disconfort la nivelul inghinalilor şi că urmează să facă mai multe investigaţii.

Potrivit fanatik.ro, Florinel Coman are 50% şanse de a juca în meciul FCSB – Farul, partidă care poate decide titlul din Liga 1.

„Am simţit ceva la inghinali, nu am mai continuat. Sper ca în zilele următoare să nu am nicio problemă. Mereu când jucăm cu Sepsi trebuie să închidem meciul din prima repriză, când joacă acasă prind aripi. Au fost greşeli omeneşti pe final, trebuie să le eliminăm, ne-au dominat pe final. Dacă eram pragmatici în prima repriză, trebuia să închidem meciul, când am avut ocazii”, a spus Florinel Coman, după meci, la digisport.ro.

• Aris - PAOK, finala campionatului Greciei, 19 mai, ora 20:00, live în AntenaPLAY
  • Marele Premiu de Formula 1 de la Imola e live în AntenaPLAY, în perioada 17-19 mai
  • Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

17:40 LIVE VIDEOCanada – Finlanda e ACUM în AntenaPLAY! Danemarca – Elveția 0-8 şi Letonia – Suedia 2-7 17:25 Prime uriașe pentru jucătorii lui Csikszereda la barajul cu Dinamo! Suma colosală pe care o vor încasa, dacă vor ajunge în Liga 1 17:22 Monica Niculescu a pierdut dramatic finala de dublu la Trophee Clarins! Meciul a durat peste două ore 17:11 Carlo Ancelotti, decizie uluitoare înainte de finala UEFA Champions League! Pe cine va titulariza la meciul cu Borussia Dortmund 16:52 „Îmi pierd capul!” Darius Olaru a dezvăluit care e marea sa problemă! A câștigat titlul cu FCSB și a dat cărțile pe față 16:44 Trei decizii majore luate de Răzvan Lucescu înaintea finalei de titlu cu Aris (duminică, ora 20:00, LIVE în AntenaPLAY) 16:40 FotoCât de frumoasă e, la 44 de ani, fosta iubită a lui Adrian Mutu, dispărută din viaţa publică! A trecut printr-un divorţ dureros! 16:32 „E o rușine!” Un jucător important de la Rapid nu își explică parcursul din play-off. Dezvăluiri din vestiarul giuleștenilor 16:14 VIDEOFranco Colapinto a câștigat Cursa de Sprint de Formula 2 de la Imola! Cursa principală, duminică, de la 11:00, LIVE în AntenaPLAY 15:20 Lovitură dură pentru Gigi Becali. Tavi Popescu, OUT de la FCSB: „Nu va juca în primele două tururi preliminare” Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta