PSG, iureş în startul reprizei a doua cu Barcelona! A marcat de două ori în doar 3 minute! Dembele, gol superb

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 10.04.2024, 23:24

PSG, iureş în startul reprizei a doua cu Barcelona

PSG, iureş în startul reprizei a doua cu Barcelona.  După ce catalanii au controlat prima repriză, în care au şi marcat prin Raphinha, echipa lui Luis Enrique a început formidabil repriza a doua.

Luis Enrique a făcut o achimbare la pauză, dar care avea să schimbe faţa meciului. L-a scos pe Asensio şi l-a introdus pe Barcola.

Ousmane Dembele a reuşit să egaleze cu un şut imparabil sub bară, chiar în faţa fostei sale echipe.

Ousmane Dembele a reuşit să egaleze, în minutul 48, cu un şut imparabil sub bară, chiar în faţa fostei sale echipe. Peste doar 3 minute, PSG a marcat al doilea gol prin Vitinha. Meciul cu Barcelona a fost care l-a trimis în istorie şi pe Marquinhos.

Astfel, brazilianul Marquinhos a început miercuri, ca titular pentru PSG, meciul din Liga Campionilor disputat împotriva Barcelonei, şi a devenit fotbalistul cu cele mai multe meciuri jucate pentru parizieni în istoria acestora.

Evoluând în prima manşă a sferturilor de finală din Liga Campionilor, cu FC Barcelona, fundaşul brazilian Marquinhos (29 de ani) a ajuns la 436 de meciuri jucate pentru PSG şi a stabilit un nou record pentru echipa franceză. El l-a depăşit pe Jean-Marc Pilorget, care a evoluat pentru PSG în perioada 1975 – 1989 şi a adunat 435 de partide în tricoul parizienilor.

Marquinhos a venit la PSG în anul 2013, de la AS Roma şi a câştigat cu echipa din capitala Franţei 28 de trofee (8 titluri, 6 cupe, 6 cupe ale ligii şi 8 Supercupe), evoluând şi într-o finală de Liga Campionilor, în 2020.

Atmosferă senzaţională înainte de PSG – Barcelona

Fanii parizieni au pregătit o atmosferă senzaţională înainte de PSG – Barcelona. Echipele lui Luis Enrique şi Xavi se întâlnesc în manşa tur a sferturilor de finală UEFA Champions League. Aşa cum era de aşteptat, fanii lui PSG s-au ridicat la înălţimea momentului şi au creat o atmosferă de zile mari. De asemenea, ei au afişat şi o scenografie superbă, cu personaje din „Războiul Stelelor”.

Mai întâi, în peluza fanilor parizieni şi-a făcut apariţia personajul negativ, Darth Vader, cel care purta fularul celor de la Barcelona.

Ulterior, aşa cum am văzut în filmele lui George Lucas, în peluza lui PSG şi-a făcut apariţia Yoda, cu tricoul parizienilor şi cu două săbii, una roşie, una albastră.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

19:49 Marius Şumudică a spus care este adevărata Steaua pentru el! Ironii pentru echipa lui Gigi Becali: „M-au egalat la titluri” 19:39 Danemarca – Elveția, Letonia – Suedia (13:20) și Canada – Finlanda (17:20), LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Spectacol la CM de hochei 19:20 VIDEOSesiunea de antrenamente la Porsche Mobil 1 Supercup Imola 2024 a fost în AntenaPLAY. Programul complet 19:14 FotoBruneta asaltată de milionari a dezvăluit cum încearcă bărbaţii însuraţi să o agaţe: „Întotdeauna găsesc o cale” 19:04 Massimiliano Allegri a fost dat afară de Juventus! Motivul uluitor din spatele demiterii. Italienii au făcut anunțul oficial 18:48 VIDEOAndrea Compagno, hattrick fabulos în China! Are cifre impresonante după doar 8 meciuri la Tianjin Tiger 18:38 Arne Slot a confirmat că îi ia locul lui Jurgen Klopp: „Voi fi noul antrenor al lui Liverpool în sezonul viitor!” 18:35 „Tricolorul” care şi-a asigurat deja prezenţa în lotul României pentru EURO 2024: „Oamenii din club au fost informaţi” 18:30 VIDEOA doua sesiune de antrenamente a Marelui Premiu de la Imola a fost în AntenaPLAY. Cursa e pe Antena 1, duminică, de la ora 16:00 18:19 FotoAdrian Mutu și fiul său Tiago s-au fotografiat alături de Cristiano Ronaldo! Cadou fabulos pentru băiatul „Briliantului” Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta