Jucătorii lui Dinamo au petrecut pe manele după victoria cu Unirea Slobozia! Ovidiu Burcă: „Nu știu cine face playlist-ul!”

Publicat: 4.10.2022, 19:43

Dinamo a anunţat pe ce stadion va disputa derby-ul cu FC U Craiova 1948

Jucătorii lui Dinamo, în timpul unui meci din Liga 2 / Hepta

Jucătorii lui Dinamo au petrecut pe ritmuri de manele după victoria cu Unirea Slobozia, scor 1-0, din etapa a opta din Liga 2.

Dinamo era făra succes în Liga 2 de două etape și avea cinci înfrângeri în ultimele șase runde. „Câinii” au trecut la limită de Unirea Slobozia, echipă care i-a umilit cu 5-0 într-un amical disputat vara trecută.

Jucătorii lui Dinamo au petrecut pe manele după victoria cu Unirea Slobozia

Dinamoviștii au avut o explozie de bucurie după succesul cu Slobozia și au dat drumul petrecerii chiar în vestiar, pe manele. Înaintea partidei, jucătorii lui Ovidiu Burcă au ținut un minut de reculegere în memoria lui Cătălin Hîldan. Pe 5 octombrie se împlinesc 22 de ani de la moartea „Unicului Căpitan”.

Ăștia sunt băieții mei și au inima de lei”, au fost versurile care au răsunat în vestiarul lui Dinamo.

„(n.r. – playlist-ul cine îl face?) Nu știu, nu am intrat în vestiar:). S-a schimbat atmosfera, lucrurile încep să capete o formă, începutul a fost mai greu. Azi am avut un adversar care se apără extrem de bine, cred că are cea mai bună apărarea din Liga 2. A venit acel gol al lui Pop și lucrurile au căpătat o altă turnură.

Ceea ce este cel mai important în ziua asta tristă pentru Dinamo, am arătat multe din lucrurile pe care căpitanul nostru Cătălin Hîldan le arăta pe teren: determinare, pasiune, agresivitate. Nu am cedat absolut nicio clipă, lucrurile astea m-au bucurat foarte mult astăzi. Orice antrenor care ar fi venit aici, ar fi avut nevoie de timp. Faptul că începem să câștigăm jocuri și să avem consistență, astea sunt lucrurile pe care trebuie să le continuăm”, a spus Ovidiu Burcă, după meci.

Dinamo, doar trei victorii în Liga 2

Unicul gol al meciului a fost înscris de Alexandru Popa, în minutul 38. Iulian Roşu (Dinamo) a fost eliminat în minutul 84.

A fost cea de-a treia victorie a echipei Dinamo în acest sezon de Liga 2.

Dinamo se află pe locul 15 în clasament, cu 9 puncte. Lider în Liga 2 este Oţelul Galaţi, cu 18 puncte.

Dinamo – Unirea Slobozia 1-0.

22:16 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abbi Pulling, pe primul loc în a doua sesiune de antrenamente, live în AntenaPLAY 21:59 Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu 21:29 România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori 21:27 OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA 21:08 Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko 21:01 FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!” 20:52 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi 20:28 „Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea 20:12 VideoOlaru a primit cel mai emoţionant mesaj de la mama sa: „Am o latură mai sensibilă!” Anunţ uriaş: „Vreau titlul şi anul viitor” 19:49 „E o problemă! Sunt trist!” Daniel Pancu, verdict despre situația de la Rapid! Ce a spus despre comunicatul lui Dan Șucu Vezi toate știrile