Ce notă a primit Ciprian Tătăruşanu după AC Milan – Juventus 2-0. Portarul român a fost printre remarcaţii de pe San Siro

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 8.10.2022, 21:35

Ce notă a primit Ciprian Tătăruşanu după AC Milan - Juventus 2-0

Ciprian Tătăruşanu, titular în derby-ul din Serie A / Profimediaimages

S-a aflat ce notă a primit Ciprian Tătăruşanu după derby-ul AC Milan – Juventus, scor 2-0, din etapa a 9-a din Serie A. Portarul român a fost din nou titular între buturile rossonerilor.

Tătăruşanu a profitat de accidentarea francezului Maignan şi a intrat din primul minut, aşa cum a făcut şi cu trei zile înainte, în eşecul cu Chelsea din UEFA Champions League.

Ce notă a primit Ciprian Tătăruşanu după AC Milan – Juventus 2-0

Goalkeeper-ul de 36 de ani şi-a ajutat echipa să obţină o victorie uriaşă. Tomori (45+1) şi Brahim Diaz (54) au marcat în succesul de pe San Siro. Juventus a avut trei şuturi pe spaţiul porţii lui Tătăruşanu, dar românul a intervenit de fiecare dată salvator.

Pentru evoluţia din derby, Tătăruşanu a fost notat cu 7.3 de Sofa Score. Numai patru coehipieri de-ai săi au primit note mai bune: Tomori (8.2), Kalulu (7.4), Brahim Diaz (7.6) şi Olivier Giroud (7.4).

Ciprian TătăruşanuCiprian Tătăruşanu
Ciprian Tătăruşanu, printre remarcaţii din AC Milan – Juventus 2-0

Campioana en-titre din Italia a obţinut un succes extrem de important, cu care le-a egalat la puncte pe primele două clasate, Napoli şi Atalanta. Ambele încă nu au jucat în această etapă. Juventus e pe poziţia a 8-a în Serie A.

Ciprian Tătăruşanu a fost titular în victoria dramatică a lui AC Milan cu Empoli

Ciprian Tătăruşanu, titular în victoria dramatică a lui AC Milan cu Empoli. Tătăruşanu a avut o prestaţie solidă în partida pe care echipa sa a câştigat-o în prelungirile meciului.

AC Milan a învins cu 3-1 pe Empoli, echipă la care joacă Răzvan Marin. Finalul a fost unul dramatic. După golul marcat de Ante Rebic, în minutul 79, totul părea că duce spre o victorie a campioanei Italiei. Nebunia a început în primul minut al prelungirilor. Bajrami a marcat în primul minut al prelungirilor şi a egalat. Milan avea să obţină victoria într-un final nebun. Ballo Toure şi Rafael Leao au marcat în minutele 90+3, respectiv 90+6.

Acestea au fost primele minute pentru Ciprian Tătăruşanu în actuala stagiune. A fost transferat de Milan în toamna anului trecut, de la Olympique Lyon, pentru o jumătate de milion de euro. După ce a fost rezerva lui Gianluigi Donnarumma, plecat la PSG, Tătărușanu a ajuns să fie a doua variantă de îndată ce a fost transferat Maignan.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

19:40 UTA – FCU Craiova 3-1. Oltenii lui Mititelu sunt pe ultimul loc în Liga 1! UTA e campioana play-out-ului 19:32 FotoMircea Lucescu şi soţia lui, Neli, la fel de îndrăgostiţi ca în tinereţe! Cum au fost surprinşi pe stradă 19:31 Universitatea Craiova – FCSB LIVE TEXT, ora 21:00. Oltenii continuă lupta pentru locul 2 în faţa campioanei. Echipele de start 19:25 Florin Prunea, verdict despre corectitudinea meciului Hermannstadt – Poli Iași 0-1! Ce a spus despre șansele lui Dinamo 19:08 FotoDaniel Pancu, fotografie superbă cu soţia lui, în Iaşi, în ziua victoriei uriaşe a lui Poli: „Te iubesc” 18:58 „Îmi doresc asta” Valentin Mihăilă, anunț important despre viitorul său după ce Parma a promovat în Serie A! Unde va juca românul 18:41 „Are experiență!” Propunere surpriză pentru postul de antrenor de la Rapid! Sfat important pentru Dan Șucu 18:25 Sponsorul lui Dinamo, acuzaţii teribile după ce „câinii” au ajuns aproape de Liga 2: „A fost o tentativă de puci în vestiar”! 17:51 „Pitbull” Tony da Silva, euforic după victoria cu Hermannstadt: „Muream pe teren, mușcam din adversar”! Ce a spus de Măldărăşanu 17:49 „Nu mă interesează nicio speculație” Marius Măldărășanu a făcut scandal la interviu după Hermannstadt – Poli Iași 0-1! Vezi toate știrile