Dennis Man i-a dat pe spate pe cei de la Parma! Noua poreclă primită de internaţionalul român

De Alex Masgras
Publicat: 27.12.2023, 11:39

Dennis Man i-a dat pe spate pe cei de la Parma

Dennis Man, în timpul unui meci din Serie B / Twitter Parma

Dennis Man i-a dat pe spate pe cei de la Parma! Internaţionalul român a fost omul meciului în deplasarea de la Brescia, câştigată de Parma cu 2-0.

Man a pasat decisiv la primul gol şi a înscris al doilea gol pentru Parma, care este lider în Serie B. Meciul a fost LIVE în AntenaPLAY.

Dennis Man i-a dat pe spate pe cei de la Parma!

Dennis Man are prestaţii foarte bune la Parma, iar cei din cadrul clubului i-au dedicat o postare specială. Imediat după golul marcat în minutul 24, Parma a postat o fotografie cu Dennis Man şi l-au numit „GOAT”, abrevierea de la „Greatest Of All Time”, adică „Cel mai bun din toate timpurile”.

„De asta este GOAT”, au scris cei de la Parma, pe Twitter.

Ce notă a primit Dennis Man în Brescia – Parma!

Internaţionalul român a fost din nou decisiv pentru echipa sa, care a obţinut toate cele trei puncte după ce a câştigat deplasarea de la Brescia cu 2-0.

Dennis Man şi Valentin Mihăilă, amândoi titulari la Parma, au fost înlocuiţi în minutul 69. Potrivit sofascore.com, pentru prestaţia sa, Dennis Man a fost notat cu 8,5, fiind şi cea mai mare notă primită de jucătorii din Brescia – Parma. O notă bună a primit şi Valentin Mihăilă, cel care a fost notat cu 7,2.

Prestaţia excelentă a lui Dennis Man o duce pe Parma la 41 de puncte. Liderul din Serie B este la 6 puncte în faţa celor de la Venezia şi Como, echipele de pe locurile 2 şi 3.

Pentru Parma urmează acum o pauză, următorul meci din Serie B fiind programat abia pe 14 ianuarie. În etapa cu numărul 20, echipa lui Dennis Man şi Valentin Mihăilă va primi vizita celor de la Ascoli, formaţie care se află pe penultimul loc în Serie B.

Ce nota a primit Ionuţ Nedelcearu, după ce a marcat în Palermo – Cremonese 3-2!

Ce nota a primit Ionuţ Nedelcearu, după ce a marcat în Palermo – Cremonese 3-2! Fundaşul român de 27 de ani a înscris pentru prima oară în acest sezon, în victoria dramatică a echipei sale din etapa cu numărul 19 din Serie B.

Palermo s-a impus cu 3-2 în meciul cu Cremonese chiar la ultima fază a partidei, în minutul 90+7. Echipa lui Ionuţ Nedelcearu a fost condusă de Cremonese cu 1-0 şi 2-1, dar a reuşit să pună mâna pe toate cele trei puncte.

Nedelcearu a marcat primul gol al echipei sale în minutul 20, atunci când a marcat cu o lovitură de cap din centrarea lui Henderson şi a restabilit egalitatea.

Pentru prestaţia din meciul cu Cremonese, Ionuţ Nedelcearu a primit nota 7,3, a treia cea mai bună notă din echipa lui Palermo. Roberto Insigne a primit 7,9, în timp ce Federico Di Francesco a primit 7,6.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

8:49 FotoStrigătul disperat al fiicei milionarului român care a ajuns falit, la fel ca Irinel Columbeanu: „Şi unui câine îi dai o pâine!” 8:35 Marius Şumudică vrea un jucător de la FCSB la naţionala României şi îl „înţeapă” pe Mihai Stoica: „Să iasă şi să spună public” 8:26 Mihai Stoica a anunţat care sunt meciurile pe care FCSB le va juca în Ghencea: „Nu fac nicio asociere între FCSB, CSA şi Steaua” 0:03 Denis Alibec se întoarce în Liga 1! Dorit de FCSB şi Farul, atacantul naţionalei a ales echipa pentru care va evolua 17
23:45
VIDEOSouthampton – Leeds, finala playoff-ului de promovare de pe Wembley (26 mai, AntenaPLAY). „Sfinţii”, victorie clară cu West Brom
17
23:37
Cum a reacţionat Gică Hagi după ce a văzut prestaţia lui Ianis Hagi cu Real Madrid! Ce a spus „Regele” despre evoluţia fiului său
17
23:24
Răzvan Lucescu poate pleca de la PAOK, chiar dacă va câştiga titlul în Grecia. Echipa refuzată de tatăl său a pus ochii pe el
17
23:07
Mihai Stoica a confirmat că un jucător important al FCSB-ului se desparte de echipa lui Becali: „Sunt şanse să fi semnat deja”
17
22:35
Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!”
17
22:33
Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1!

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta