Închide meniul
Video

EXCLUSIV | Mirel Rădoi, apărat de foştii coechipieri. “Nu va ceda uşor. Să le închidă gura contestatarilor!”. De ce nu cred UEFAntasticii că au trăit o “dramă” cu Middlesbrough!

Iulian Focșăneanu Publicat: 5 iunie 2021, 23:19

Comentarii

Mirel Rădoi, apărat de foştii coechipieri

Pe Ghionea nu-l bântuie “coşmarul” Middlesbrough. Mirel Rădoi ar trebui să se întoarcă cu placere acolo, spune fostul apărator al UEFAntasticilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi, apărat de foştii coechipieri. Sorin Ghionea: “Este un luptător! Va avea câştig de cauză”

Am tot auzit de locul dramei, cum a fost numit acel episod Middlesbrough pentru noi. Nu ştiu dacă a fost o dramă sau un eşec. Vedeţi că, după atât timp, acel moment nu a putut fi nici măcar egalat.

Până atunci, nu ştiu dacă am ajuns pâna în semifinale, finale! Am pierdut vreo finală, două? Deci, nu cred că ar trebuie etichetat ca o dramă, ca un eşec“, a declarat Sorin Ghionea pentru AS.ro.

Mirel Rădoi, apărat de foştii coechipieri. Ghionea pariază tot pe Rădoi la naţionala. Selecţionerul a fost criticat dur după cele trei eşecuri la rând suferite de tricolori. România a cedat cu Germania (0-1), Armenia (2-3) şi Georgia (1-2).

A făcut bine că a rămas după meciul cu Armenia pentru că, la cum îl cunosc eu, e un tip ambiţios, luptător. Nu cedează şi nu va ceda aşa uşor. Eu cred că va avea câştig de cauză şi să dea Dumnezeu să reuşească prin rezultate.

Reclamă
Reclamă

Să le închidă gura contestatarilor care stau după colt şi imediat, la un eşec, sunt cei mai buni critici“, a mai spus fostul fundaş al Stelei, câştigător a două titluri în tricoul roş-albaştrilor.

Mirel Rădoi revine la Middlesbrough pentru amicalul Anglia – România

România va juca un amical de lux împotriva Angliei, duminică, de la ora 19:00. Partida se va juca la Middlesbrough, unde selecţionerul Mirel Rădoi şi secundul său, Nicolae Dică, au jucat cel mai trist al meci al carierei lor de jucători. Mai mult, actualul selecţioner al Angliei, Gareth Southgate, le-a fost adversar.

Un sentiment neplăcut la prima vedere, dar chiar a fost un meci senzaţional. Din păcate pentru noi nu s-a terminat aşa cum ne-am dorit, să facem parte din acea finală. Chiar dacă înainte de noi avusese loc un scenariu asemănător, între Middlesbrough şi Basel, nu am învăţat nimic din episodul acela. Dar până la urmă rămâne o performanţă a fotbalului românesc”, a spus Rădoi la conferinţa de presă.

Reclamă

Mirel Rădoi speră să dea marea lovitură în România – Anglia. “Tricolorii” nu au mai pierdut în faţa englezilor de 51 de ani. Nu se teme că ar putea fi demis în cazul unui nou eşec pe banca primei reprezentative.

Așa cum bine știți, e o clauză în contract, atât de partea Federației, cât și de partea mea, deci oricând se poate termina acest contract. Deocamdată sunt aici, nu mă gândesc la lucrul ăsta, mă gândesc că mâine avem un meci foarte important“, a precizat selecţionerul României.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:33
Săpunaru, adevărul despre refuzul de a mai juca la naționala României. Ce s-a întâmplat între el şi Piţurcă
12:21
Presa din Spania l-a “înţepat” pe Kylian Mbappe, după dubla cu echipa din liga a 3-a: “Să îi spună cineva”
11:41
Andrei Rațiu confirmă că au fost “două oferte mari” pentru el. A fost dorit în Germania şi Anglia
11:30
A venit nota de plată de la UEFA! Bayern Munchen, amendă usturătoare şi închidere parţială a stadionului
11:22
AEK Atena – Universitatea Craiova LIVE TEXT (22:00). Meci decisiv pentru calificarea în play-off-ul Conference League
11:07
Ce sumă fabuloasă a investit Mihai Rotaru în transferuri în acest sezon: “Atenție! Numai în această vară”
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 3 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 4 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia 5 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 6 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie”
Citește și