România – Georgia 1-2 | Răzvan Burleanu şi-a găsit cu greu cuvintele după o nouă umilinţă: „O seară nereuşită! Ne îngrijorează!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 3.06.2021, 0:38

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via hepta

Răzvan Burleanu anunță ce se întâmplă cu sezonul din Liga 2, după cazurile de Covid-19 de la Petrolul

Răzvan Burleanu şi-a găsit cu greu cuvintele după o nouă umilinţă. Preşedintele Federaţiei Române de Fotbal nu a putut să găsească explicaţii după eşecul cu Georgia.

Răzvan Burleanu şi-a găsit cu greu cuvintele după România – Georgia 1-2

„A fost o seară nereuşită. Nu putem să vorbim de o criză. Ne îngrijorează. Mirel Rădoi şi staff-ul avea ca obiectiv să regăsim jucători pe care să îi folosim din toamnă. Nici pentru jucători nu e deloc uşor, mai ales că ne doream să câştigăm. Avem această vară să pregătim campania din toamnă. Nu este locul după un meci să fac comentarii despre meci. Asta e realitatea. Avem în continuare această speranţă. Ne-am fi dorit la un parcurs mai bun”, a declarat Răzvan Burleanu, după România – Georgia 1-2.

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

România – Georgia 1-2 | Naţionala lui Mirel Rădoi e în „moarte clinică”! Încă o înfrângere ruşinoasă pentru „tricolori”

Naţionala lui Mirel Rădoi a picat primul examen al verii. România a pierdut partida amicală cu Georgia, scor 1-2.

Mikautadze, minutul 61, şi Aburjania, minutul 71, au marcat pentru georgieni. Andrei Ivan a redus din diferenţă, în minutul 78. În minutul 42, Florin Tănase a fost eliminat pentru un fault la un adversar.

Şi de la oaspeţi a fost eliminat un jucător, Kverkvelia, în minutul 64, după ce a primit al doilea cartonaş galben. În minutul 65, Răzvan Marin a ratat un penalti acordat pentru un fault al lui Kverkvelia la Ivan. Meciul a fost arbitrat de grecul Tasos Sidiropoulos.

În primul “11” tricolor s-au aflat trei debutanţi: Vlad, Sorescu şi Olaru.

Duminică, naţionala României va mai disputa o partidă amicală, cu Anglia, la Middlesbrough.

12:30 Chefi la cuțite, lider de audiență! Echipa lui Chef Alexandru Sautner a câștigat battle-ul de aseară 11:56 Primul jucător care va pleca de la Dinamo, la finalul sezonului! Kopic a renunţat la serviciile lui 11:34 Primele mutări făcute de Dan Şucu la Rapid! Cine va fi noul director sportiv al echipei! Daniel Niculae, OUT 11:15 Gigi Becali s-a enervat pe Mihai Stoica! Ce a produs furia patronului de la FCSB: „Băi, nu te enerva aiurea!” 10:37 VIDEORomânii atacă tabloul principal de la Saudi Smash 2024. Eduard Ionescu s-a calificat în turul 2, LIVE în AntenaPLAY 10:34 „Unde vei juca în sezonul viitor?” Răspunsul dat imediat de Risto Radunovic! Fundaşul, aproape să-şi încheie contractul cu FCSB 10:14 „Ne-am ţinut de cuvânt!” FCSB se „mută” în sezonul viitor! Mihai Stoica a anunţat pe ce arenă vor evolua campionii 9:57 Topul în care Simona Halep şi Serena Wiiliams strălucesc încă. Ce performanţă pentru Aryna Sabalenka 9:39 Oferta pe care Dan Şucu i-a făcut-o lui Mircea Lucescu: „Vino!” Răspunsul dat imediat de pe „Il Luce” 9:01 Sebastian Vettel va pilota monopostul McLaren MP4/8 al lui Ayrton Senna în weekendul Marelui Premiu din Emilia-Romagna Vezi toate știrile