Andrei Cordea a făcut schimb de tricouri cu Cristiano Ronaldo: „Visele devin realitate”

Publicat: 30.09.2023, 14:48

Andrei Cordea a făcut schimb de tricouri cu Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo şi Andrei Cordea / Instagram Andrei Cordea

Andrei Cordea a făcut schimb de tricouri cu Cristiano Ronaldo. Al-Tai, echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf şi la care evoluează Andrei Cordea şi Marko Dugandzic, a pierdut duelul de pe teren propriu cu Al-Nassr.

Chiar dacă echipa lui Cristiano Ronaldo s-a impus cu 2-1, Andrei Cordea a plecat fericit. Românul a făcut schimb de tricouri cu starul portughez.

Al-Tai, echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf, a fost învinsă pe teren propriu de Al-Nassr. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 32 prin Talisca, în timp ce Al-Tai a restabilit egalitatea prin Misidjan, în minutul 79.

Gazdele au sperat la un rezultat de egalitate, dar Cristiano Ronaldo a avut alte planuri. Portughezul a marcat în minutul 87 dintr-o lovitură de la 11 metri şi a obţinut cele trei puncte pentru echipa sa.

La finalul partidei, Andrei Cordea, fostul jucător de la FCSB, s-a ales cu tricoul starului portughez.

De asemenea, el a mai postat pe contul său de Instagram o fotografie alături de Ronaldo, dinaintea partidei, iar mai mulţi foşti coechipieri, precum Florin Gardoş, Marco Dulca şi Joonas Tamm.

Discursul lui Laurenţiu Reghecampf, după ce a fost învins de Cristiano Ronaldo în Arabia Saudită

Discursul lui Laurenţiu Reghecampf, după ce a fost învins de Cristiano Ronaldo în Arabia Saudită. În ciuda înfrângerii cu Al Nassr, scor 1-2, Laurenţiu Reghecampf a spus că echipa sa a făcut un meci foarte bun.

Cristiano Ronaldo a marcat golul victoriei din penalty şi i-a stricat debutul antrenorului român în campionat.

„Astăzi (n.r. – vineri) am putut marca al doilea gol împotriva lui Al-Nassr în minutele de final, dar am primit un gol în ciuda încercării mele de a menține echilibrul echipei și de a nu ne deschide. Echipa mea a jucat un meci bun și deschis împotriva unei echipe mari de mărimea lui Al-Nassr”, a spus Reghecampf la conferința de presă.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

16
22:37
VIDEOStatuie pentru Kylian Mbappe, înainte de EURO 2024! Cum arată „sosia” superstarului care și-a anunțat plecarea de la PSG
16
22:33
Cum pregăteşte Răzvan Lucescu finala campionatului Aris – PAOK (duminică, 20:00, AntenaPLAY). Mesaj de luptă: „Încă o provocare!”
16
22:11
„Foarte urât!” Andrea Compagno a reacționat, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a. Mesaj direct pentru Adrian Mititelu
16
22:00
Didier Deschamps a anunțat lotul Franței pentru EURO 2024! Jucătorii care vor străluci lângă Kylian Mbappe
16
21:49
Adi Popa şi Gheorghe Mustaţă, scandal în direct din cauza „războiului” CSA Steaua – FCSB: „Nu mă interesează justiţia pe mine!”
16
21:28
BREAKING NEWSLiviu Bocciu va fi eliberat din închisoare! Anunțul momentului pentru fanii Rapidului
16
21:19
VideoReportaj special de la Imola! Omagiu pentru Ayrton Senna, din locul în care legenda Formulei 1 şi-a pierdut viaţa. EXCLUSIV
16
21:06
„Mă apăr singur!” Replica lui Florin Talpan, după ce Ilie Năstase a acuzat că îl va da în judecată
16
20:48
Andrea Compagno a văzut lista atacanților doriți de Gigi Becali și a reacționat imediat. A spus cine l-ar putea înlocui la FCSB
16
20:15
FotoCât de frumoasă este cea mai bogată româncă! Afacerea cu care a dat lovitura şi care a ajutat-o să adune o avere fabuloasă

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta