Ce a păţit Ianis Hagi chiar înainte de Malmo – Rangers. Steven Gerrard a anunţat de ce nu a jucat românul în meciul din preliminariile Champions League

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 4.08.2021, 10:55

Ce a păţit Ianis Hagi chiar înainte de Malmo - Rangers

Ce a păţit Ianis Hagi chiar înainte de Malmo - RangersMalmo v Rangers, UEFA Champions League Third Round Qualifying Match, Eleda Stadium, Malmö, Sweden - 03 Aug 2021,Image: 625189267, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia

Profimediaimages

Românul nu a jucat niciun minut în confruntarea din Suedia. La finalul partidei, Steven Gerrard a anunţat ce a păţit mijlocaţul român.

Ce a păţit Ianis Hagi chiar înainte de Malmo – Rangers

Mi-aş fi dorit să am mai multe variante. Pe bancă am avut numai jucători tineri, excluzându-l pe Fashion Sakala. Nu mi-am dorit să introduc pe teren astfel de fotbalişti, într-un meci de o asemenea importanţă. Nu cred că era corect.

Am avut şi anumite probleme înaintea meciului. Ianis Hagi a devenit indisponibil la încălzire. Totuşi, săptămâna viitoare sper că mă voi putea baza pe 3-4 jucători diferiţi şi că vom fi mai puternici!„, a declarat Steven Gerrard, potrivit rangersnews.uk.

Din primele informaţii, se pare că a recidivat accidentarea suferită de Ianis Hagi sâmbătă, în meciul de campionat cu Livingston. Românul a deschis rapid scorul, dar a fost schimbat după o jumătate de oră de joc.

Ianis Hagi și Rangers au mâncat bătaie în Suedia

Rieks și Birmancevic au marcat golurile lui Malmo în confruntarea cu Rangers. Pentru scoțieni a înscris Steven Davis, în minutul 90+5.

Rangers a avut doar două șuturi pe spațiul porții în meciul din Suedia. Acest aspect ar putea să-l determine pe Gerrard să-l titularizeze pe Ianis Hagi în returul programat săptămâna viitoare.

Ianis Hagi a fost lovit de ghinion în primul meci al sezonului, chiar după ce reușise să marcheze. Românul a ieșit accidentat în meciul cu Livingston, după ce a fost faultat dur.

Rezultatele serii în preliminariile Champions League

În celelalte meciuri ale serii, Șahtior Donețk a învins-o cu 2-1 pe Genk, în deplasare, iar PSV a făcut înstrucție cu Midtjylland, scor 3-0. CFR Cluj a fost egalată în al 3-lea minut de prelungiri!

11:08 FotoDecizia radicală luată de fiica cea mare a lui Cristi Borcea, la 20 de ani. Momentul care îi poate schimba total viaţa 10:13 Performanţă uriaşă pentru Eliza Samara! A câştigat Liga Campionilor la tenis de masă pentru a treia oară consecutiv 10:02 Ţara din Europa care refuză să folosească VAR, după ce fanii s-au revoltat! Anunţul federaţiei 9:49 Leicester a promovat în Premier League. Leeds are şanse mici să promoveze direct. Cum ar putea arăta play-off-ul 9:28 Dennis Man îi dă mari emoţii lui Edi Iordănescu! Internaţionalul român, scos din lotul lui Parma. Anunţul presei din Italia 9:05 „Iar o să îmi iau înjurături”. Helmut Duckadam, un nou discurs dur la adresa conducerii CSA Steaua: „Poate nu mă pricep eu” 8:56 Dezvăluirea făcută de Ioan Andone, la 64 de ani. Care este, de fapt, numele său din buletin 8:34 Verdictul specialistului, după controversele din Dinamo – FC Voluntari: „E neglijenţă” / „Asta e poziţie normală?” 8:19 Mihai Stoica a anunţat care este antrenorul său român preferat. Surpriză uriaşă: „Poţi să mi-l pui cu oricine şi îl aleg pe el” 26
23:50
VIDEOQPR – Leeds 4-0, în AntenaPLAY. Meci de coşmar pentru Leeds, în Championship! Cum arată lupta pentru promovarea în Premier League

Horoscopul lunii mai 2024. Nativii vor găsi timp pentru dezvoltare personală și socială