Farul Constanţa – Gaz Metan Mediaş 2-0 | Echipa lui Gică Hagi e pe podium în Liga 1! Adrian Petre, primul gol sub comanda „Regelui”

De Dragoș Vasile
Publicat: 25.07.2021, 20:20

16-imile Cupei României

"16-imile" Cupei României

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

După o primă repriză lipsită de goluri, Jefte a deschis scorul, în minutul 55, din lovitură de la 11 metri. Felix Mathaus l-a faultat pe Ionuț Larie în interiorul careului.

Adrian Petre, unul dintre pariurile lui Gică Hagi, a închis tabela, în minutul 81, în urma finalizării unui contraatac.

În urma acestui rezultat, Farul este pe locul 3 în Liga 1, cu 4 puncte. De cealaltă parte, Gaz Metan ocupă locul 9, cu 3 puncte.

Farul Constanţa – Gaz Metan Mediaş 2-0

Min. 90: Fluier final! Farul a obţinut prima victorie în noul sezon de Liga 1.

Min. 80: GOOOL Farul! Adrian Petre a înscris primul gol în noul sezon de Liga 1.

Min. 55: GOOOL Farul! Echipa lui Gică Hagi a deschis scorul din lovitură de la 11 metri. Jefte este marcatorul.

Min. 46: A început repriza secundă!

Min. 45: Pauză la Ovidiu, scor 0-0.

Min. 1: A început meciul!

Farul Constanţa: Tordai – Georgescu, Larie, Dobrosavlevici, De Nooijer – Romario Pires, Mladen, Castaneda – Chiţu, Betancor, Pitu

Gaz Metan Mediaş: Vâlceanu – Roberto Romeo, Felix Lima, Matricardi, Velisar – Diogo Marquez, Gabriel de Moura – Dobrin Gaspar, Nasser Chamed, Filip – Grădinaru

Farul a început sezonul cu o remiză, scor 0-0 la Arad, cu UTA. Gică Hagi a considerat că echipa sa a fost dezavantajată de arbitrajul lui Marcel Bârsan. „Mai bine tac. În prima repriză a fost penalty clar la Larie! Dacă nici ăla nu e penalty, ne lăsăm!”, a declarat Hagi.

De cealaltă parte, Gaz Metan a debutat cu o victorie, scor 1-0 la CS Mioveni. Chamed a marcat golul victoriei pentru ardeleni.

Va reuşi Simona Halep să obţină prima victorie, după revenirea pe teren?

9:12

Trupul lui Maradona va putea fi transferat la un mausoleu din Buenos Aires

9:01

EXCLUSIVPantelis Kapetanos a anunţat favorita din PAOK – FCSB: „Trebuie să fie foarte atentă în primele 20 de minute”

8:32

VIDEOBernadette Szocs şi Ovidiu Ionescu, eliminaţi în sferturile China Smash 2024

8:30

Luis Enrique, discurs exploziv după Arsenal – PSG 2-0: „Nu am de gând să-ți explic tactica pentru că nu ai înțelege-o”

0:01

Robert Lewandowski, bornă impresionantă la Barcelona, la 36 de ani! Capitolul la care este depăşit doar de Cristiano Ronaldo

23:59 1 oct.

VideoNota primită de Florinel Coman după ce a reuşit un dublu assist de senzaţie în Al Gharafa – Al Ain 4-2, LIVE în AntenaPLAY!

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Gigi Becali, discurs vehement despre comportamentul lui Dorinel Munteanu: „Dacă Maftei era fiul meu, ziceam să îi facă mai rău!”s 4 FotoDavid Popovici a refuzat un cadou de o valoare uriaşă, în România! „Îl scot la licitaţie”s 5 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 6 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici”s

Horoscopul săptămânii 30 septembrie – 6 octombrie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

Trei zodii au parte de succes pe 1 octombrie 2024. Cine sunt nativii care se bucură de reușite