FCSB – CFR Cluj 1-1. Florin Tănase a răbufnit! I-a "înţepat" pe Gigi Becali şi Toni Petrea: "Aşa e când termini schimbările în minutul 50!"

De Dragoș Vasile
Publicat: 3.05.2021, 19:53

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Florin Tănase a răbufnit după FCSB - CFR Cluj 1-1

Nemulţumit după victoria ratată în ultimele minute, Florin Tănase şi-a exprimat nemulţumirea cu privire la schimbările făcute în tabăra FCSB-ului. Până în minutul 51, Toni Petrea a epuizat trei schimbări.

„Ghinionul a făcut să nu luăm cele 3 puncte. Vlad avea mingea în braţe, dar s-a dus în poartă. Este stilul meu, îl exersez la antrenament. Este normal. Aşa e când termini schimbările în minutul 50 şi nu mai ai cu ce să vii după bancă.

Florin Tănase: „Nu ne-au pasat deloc şi nu ne-au înghesuit!”

Nu ne-au pasat deloc şi nu ne-au înghesuit. Ne pare rău pentru suporteri. Mai avem cinci meciuri. Dacă le câştigăm, suntem campioni. Optimismul vine din jocul de astăzi”, a răbufnit Tănase la finalul derby-ului.

FCSB – CFR Cluj 1-1 | Roş-albaştrii au ratat victoria la ultima fază. „Messi” Andrei Vlad a gafat din nou! Campionii au rămas pe primul loc în Liga 1

Derby-ul dintre FCSB şi CFR Cluj s-a încheiat la egalitate, iar ardelenii îşi păstrează avantajul de două puncte în faţa roş-albaştrilor. Tabela de la Giurgiu a fost „deblocată” de Florin Tănase, golgheterul Ligii 1, care a marcat în urma unei lovituri de la 11 metri. Acesta a obţinut penalty după un duel în careu cu Burcă.

În repriza secundă, ultimele 10 minute au fost „de foc”. Ardelenii au avut un penalty clar, după ce Adrian Şut l-a faultat pe Ciprian Deac, însă Radu Petrescu a dictat fault în atac. Tabăra oaspeţilor, în frunte cu Edi Iordănescu, a răbufnit.

Burcă a salvat-o pe CFR Cluj, la ultima fază a meciului. Andrei Vlad a comis o eroare pentru al doilea meci consecutiv în play-off. Fundaşul a stabilit rezultatul final cu o lovitură de cap.

13:09 Adrian Şut, aproape de transferul carierei după ce a câştigat titlul cu FCSB! Gigi Becali poate da un „tun” financiar 13:00 VIDEORomânii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Eduard Ionescu şi Ioana Sîngeorzan joacă azi, live în AntenaPLAY 12:48 Max Verstappen a dat cărţile pe faţă despre oferta colosală de la Mercedes: „Dacă aş concura pentru locul 5, aş deveni morocănos” 12:45 Handbaliştii de la Dinamo şi-au aflat adversara din semifinalele European League! Cu cine se vor duela în Turneul Final Four 12:03 Lionel Messi a cerut transferul unui star la Inter Miami! Oficialii echipei sunt gata să-i facă pe plac 11:57 „O echipă ca oricare alta!” Dovada lui Florin Talpan că FCSB nu este continuatoarea Stelei: „Lucrurile sunt foarte clare” 11:35 Foto„Îmi place să gătesc!” Nadia Comăneci a dezvăluit ce nu lipsește niciodată de pe masa ei de Paște. Rețeta cu care dă lovitura 11:19 Mihai Rotaru a dezvăluit, chiar înainte de Universitatea Craiova – FCSB, ce obiectiv i-a trasat lui Costel Gâlcă 10:48 Foto„Wow!” Fiica lui Marius Şumudică, şedinţă foto spectaculoasă. Sarah le-a aprins imaginaţia fanilor cu o apariţie electrizantă 10:40 „Dacă mi-ar da 35.000 de euro, tot aş zice nu!” Fostul campion cu FCSB îl refuză categoric pe Gigi Becali Vezi toate știrile