Închide meniul

“Reghe e pa! Nu mai are nicio şansă!” Gigi Becali, ferm convins că lupta la titlu e o afacere în doi: “Toată lumea știe că doar noi și CFR ne mai luptăm!”

Dragoș Vasile Publicat: 8 decembrie 2021, 11:04

Comentarii
Reghe e pa! Nu mai are nicio şansă! Gigi Becali, ferm convins că lupta la titlu e o afacere în doi: Toată lumea știe că doar noi și CFR ne mai luptăm!

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Gigi Becali, ferm convins că lupta la titlu rămâne o afacere în doi

Patronul FCSB este sigur că Universitatea Craiova nu mai are nicio şansă la titlu. Oltenii sunt la 19 puncte distanţă de CFR Cluj, în timp ce FCSB este la 8 puncte.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

„Hai să fim serioși. Toată lumea știe că doar noi și CFR Cluj ne mai luptăm la campionat. Ce Craiova lui Rotaru? Nu ați văzut unde se află? Păi câștigă cineva la el în țară un campionat cu atâtea înfrângeri câte are Craiova până acum?

Voi nu ați văzut că ei sunt la 19 puncte de CFR și la 11 de noi? Ce vreți să mai facă? Să zică mersi că au luat un punct și la Botoșani. Croitoru ăla avea dreptate să se plângă după meci. Dar nu știu ce e cu Reghe! Eu îl cunosc, iar el nu a venit în România să stea la distanța asta de CFR și de noi. Însă, cu tot respectul pentru el, nu mai are, tată, nicio șansă la campionat.

E pa, iar mie nu îmi vine să cred că au ajuns așa cu Reghe acolo. Însă pe mine nu trebuie să mă intereseze ce este la alții. Am vorbit de ei că m-ai întrebat de lupta la titlu, altfel nu mă băgam eu să vorbesc de Craiova și de Reghe”, a declarat Gigi Becali pentru prosport.ro.

Gigi Becali, prima reacție după ce Ianis Stoica a „trădat-o” pe Anamaria Prodan

Ianis Stoica, noua senzație de la FCSB, a renunțat la Anamaria Prodan și a semnat cu firma de impresariat a verilor lui Gigi Becali, cunoscuții Victor și Giovanni. Patronul roș-albaștrilor a reacționat după mutarea făcută de puștiul de 19 ani.

Reclamă
Reclamă

„Nu vreau să fiu implicat în povestea asta de nimeni. Habar am cu cine avea semnat contract acest băiat. Eu sunt impresar să mă intereseze treaba asta? Nu am vorbit de nimeni și nu mă interesează cu cine a reziliat. Dacă s-a dus și a semnat cu firma lui Giovanni și Victor care este problema?

Băiatul a semnat cu cine a vrut el. Vorbiți cu el sau cu tatăl lui. Eu nu am nicio treabă. Pe mine mă interesează doar ca Ianis Stoica să joace bine la FCSB, să dea goluri, să câștigăm trofee, iar apoi să plece peste câțiva ani pe bani mulți în străinătate”, a spus Gigi Becali, potrivit prosport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:45
„O mare parte din merit îi revine lui”. Titularul lui Inter a dezvăluit ce s-a schimbat la echipă după venirea lui Cristi Chivu
17:36
Eintracht Frankfurt, pedepsită de UEFA pentru comportamentul fanilor pe Camp Nou! Sancțiuni uriașe pentru nemți
17:26
VideoAntena Sport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 18 decembrie
17:17
Dinamo vrea să-l transfere pe George Pușcaș. Zeljko Kopic a confirmat: „E pe lista noastră”
17:10
Daniel Pancu i-a cerut direct transferuri lui Neluţu Varga: “Şi în trecut au fost probleme”
16:57
Kylian Mbappe îi calcă pe urme lui Cristiano Ronaldo! Starul francez, la un gol de istorie
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 3 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 4 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 5 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia 6 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie”
Citește și