Negocieri cu un titular de la FCSB pentru prelungirea contractului. Mihai Stoica a apus că au avut loc discuţii preliminare cu Risto Radunovic, unul dintre cei mai constanţi jucători de la FCSB.
Oficialul de la FCSB a dezvăluit că au fost discuţii despre posibilitatea ca Risto Radunovic să îşi prelungească contractul. Fundaşul muntenegrean mai are contract cu FCSB până iarna viitoare.
Negocieri cu un titular de la FCSB
„Au fost nişte discuţii cu Radunovic. El mai are contract până la anul, în decembrie. E ok. Poate va prelungi, poate va rămâne până în decembrie. El a venit în iarnă, mai sunt şi contracte d-astea: vine în iarnă, pleacă în iarnă.
Toţi sunt plătiţi ok. Din moment ce au semnat contracte, sunt plătiţi ok. Noi nu avem diferenţe aşa de mari cum au fost pe vremuri. Nu avem diferenţe aşa mari, de aproape 10 ori mai mari. Banii se iau, salariile sunt bune.
Am avut nişte discuţii dacă să ne aşezăm la masă să discutăm despre un nou contract sau nu, atât. Bine că a fost sănătos. Atâta timp cât Panţîru era accidentat, era singurul nostru fundaş stânga. Acum, cu Panţîru aproape de revenire şi cu Cristi Ganea care poate acoperi trei posturi nu se știe ce se întâmplă“, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro.
Ce i-a cerut Risto Radunovic lui Gigi Becali
Gigi Becali a fost deranjat de o solicitare a lui Risto Radunovic! Iată ce i-a cerut Risto Radunovic lui Gigi Becali. Patronul lui FCSB l-a ţinut minte pe muntenegrean. Recent, a dat o declaraţie în care l-a lăudat pe Cristi Ganea.
Potrivit gsp.ro, Risto Radunovic i-a cerut lui Gigi Becali să îi fie mărit salariul chiar după ce FCSB a pierdut titlul contra Farului. Radunovic câştigă 150.000 de euro pe sezon, iar cererea l-a scos din sărite pe Gigi Becali.
Risto Radunovic mai are contract cu FCSB până în iunie 2024. Peste numai 3 luni va putea semna cu orice echipă din postură de jucător liber de contract.
Radunovic a încercat să obţină o mărire de salariu după ce s-a încheiat campionatul, potrivit sursei citate, dar se pare că momentul ales nu a fost cel mai bun. Nu numai că Becali nu i-a mărit salariul, dar a început să se şi gândească la soluţii pentru postul de fundaş stânga.
Recent, Cristi Ganea a fost lăudat de Gigi Becali. În ianuarie 2021, atunci când l-a transferat de la Astra Giurgiu, Becali a plătit 400.000 de euro pentru Radunovic. Jucătorul era cotat la 1 milion de euro pe transfermarkt.com. După evoluţiile bune din tricoul lui FCSB, cota fundaşului muntenegrean a crescut, iar Radunovic este evaluat acum la 1,3 milioane de euro.
„Mi-a plăcut foarte mult și Cristi Ganea. Jucător matur, cu experiență, nu pierde mingea deloc. A fost primul lui meci, a fost ce mă așteptam și va fi din ce în ce mai bun. Radunovic prea era lejer. Bun jucător, dar nu avea niciun fel de emoții, era titular, n-avea treabă. Acum o să vedem. Va juca tot el, până intră Ganea în ritm, dar apoi nu vom ști cine va fi titular”, declara Gigi Becali pentru primasport.ro.
- Negocieri cu un titular de la FCSB
- Anunţul lui Mihai Stoica
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Iuliu Mureșan a confirmat transferul lui Lindon Emerllahu: „E un om de mare calitate”
- Cătălin Cîrjan a spus ce rezultat își dorește la derby-ul FCSB – Rapid. Mesajul clar al căpitanului lui Dinamo
- Prima reacție din partea Rapidului după „revoluția” anunțată de Gino Iorgulescu în Liga 1. Soluția propusă
- “Să nu dispărem” Reacţia lui Iuliu Mureşan după ce Gino Iorgulescu a anunţat că vrea ca Liga 1 să aibă 12 echipe
- „Vorbește degeaba”. Gigi Becali a răbufnit după ce a auzit planul lui Gino Iorgulescu. Propunerea făcută pentru șeful LPF































